Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Filtruj
    Zabezpieczenia dla dzieci

Zabezpieczenia dla dzieci

Chociaż Fernand specjalizuje się w artykułach ślusarskich, w sprzedaży ma również produkty chroniące najmłodszych. Dom to pierwsze miejsce, w którym dzieci poznają świat przez zabawę. Drobne, zaskakująco silne i ciekawskie paluszki znajdują wiele sposobów, aby wpakować się w tarapaty. Zyskaj spokój o zdrowie swojego urwiska dzięki solidnym zabezpieczeniom dla dzieci z tej kategorii. Szeroki wybór sprawia, że szybko znajdziesz blokadę do miejsca będącego przedmiotem ciekawości malucha.

Blokada drzwi szafek | 1 szt

18,83 zł
Amortyzator do drzwi chroniacy przed przytrzasnieciem palców. Zaslepka do gniazdka elektrycznego. Blokada drzwi szafek. Blokada szuflad. Nakladka ochronna na naroznik stolu. Blokada uchylenia drzwi zakladana na zawias.

Amortyzator do drzwi...

49,36 zł
Amortyzator do drzwi chroniący przed przytrzaśnięciem palców. Zaślepka do gniazdka elektrycznego. Blokada drzwi szafek. Blokada szuflad. Nakładka ochronna na narożnik stolu. Blokada uchylenia drzwi zakladana na zawias.

Zabezpieczenia dla dzieci do gniazdek elektrycznych

Prawdopodobnie najważniejszym zabezpieczeniem dla dzieci są szczelne blokady gniazdek elektrycznych. Nie wszyscy rodzice decydują się na montaż różnego rodzaju akcesoriów, ale osłony na gniazdka warto mieć w każdym pomieszczeniu, do którego mają dostęp najmłodsi. Sprytne, spędzające czas na podłodze maluchy bardzo często są zainteresowane gniazdami w ścianach, starają się więc włożyć do środka paluszki, kredki czy spinki. By taka zabawa nie była tragiczna w skutkach, trzeba wyposażyć dom w odpowiednie osłony.

Świetnym przykładem prostej, ale wyjątkowo użytecznej blokady jest specjalna zaślepka wykonana z solidnego tworzywa. Jej budowa przypomina wtyczkę bez przewodu – wystarczy wprowadzić element do gniazda i za pomocą specjalnego klucza ustabilizować osłonkę. Takie zabezpieczenie dla dzieci ukrywa otwory prądowe za warstwą grubego plastiku. Mimo nieskomplikowanej budowy blokada gładko przylega do gniazdka, bardzo trudno jest ją więc wyjąć. Dodatkowo produkt chroni otwory przed przypadkowo rozlaną wodą czy innymi substancjami.

 

Kuchenne zabezpieczenia dla dzieci

Pokojem, w którym należy szczególnie mieć na uwadze bezpieczeństwo szkraba, jest kuchnia. Specjalistyczne narzędzia, detergenty czy nawet niektóre produkty spożywcze mogą stanowić zagrożenie. Postaw na specjalne osłony, które zapobiegną otwieraniu szafek przez malucha, a znacznie ograniczysz ryzyko wystąpienia wypadku. Prezentowane w sklepie blokady drzwi szafek skutecznie utrudnią dziecku dostęp do ich zawartości. Wielką zaletą tych artykułów jest prosty montaż i możliwość odblokowania szafki przez dorosłego podczas gotowania.

Specjalne zabezpieczenia dla dzieci do szuflad są natomiast wyjątkowo przydatne, kiedy maluch stawia pierwsze kroki i chwyta pobliskie meble dla równowagi. Szuflady same w sobie to dość ciężkie części mebli – ich zawartość, na przykład sztućce, także stanowi zagrożenie dla zdrowia szkrabów. Prezentowane blokady skutecznie unieruchamiają szufladę, są jednak dość dyskretne, nie wpływają więc zbytnio na wygląd szafek kuchennych. Dzięki nim masz również pewność, że szuflada nie przytrzaśnie paluszków dziecka.

 

Nakładki na narożniki

Zabawa na podłodze, bieganie, skakanie – to nie wszystko, czym dziecko potrafi zająć się w ciągu 5 minut. Energiczne szkraby często trudno więc upilnować, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Podobnie jest w przypadku nauki chodzenia, kiedy każdy chwiejny krok ma szansę zakończyć się bolesnym upadkiem. Warto zminimalizować szanse zderzenia główki lub kończyny malca z kantem stołu czy blatu i zaopatrzyć dom w odpowiednie akcesoria. Aby zabezpieczenia dla dzieci zastosować w salonie, kuchni, łazience i przedpokoju, wybierz sprawdzone, uniwersalne produkty z tej kategorii.

Wykonane z gumy lub innego bezpiecznego tworzywa nakładki na narożniki możesz wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu w domu. Te zabezpieczenia dla dzieci z łatwością umieścisz na rogach stołów czy szafek, aby zminimalizować ryzyko bolesnego uderzenia. Ochraniacz pasuje na blaty różnego rodzaju – posiada warstwę samoprzylepnego, bezpiecznego dla mebli kleju i wcięcie w kształcie kąta prostego. Aby zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo, w sklepie Fernand kupisz cały zestaw takich blokad. Nakładki na blaty dodatkowo mają tłoczone uśmiechnięte buzie i urocze pyszczki zwierzątek, co z pewnością zainteresuje Twojego szkraba.

 

Zabezpieczenia dla dzieci na drzwi

Wyobraźnia dziecka nie zna granic. To dzięki niej maluch potrafi znajdować zabawę w najprostszych przedmiotach. Wówczas podłoga staje się wulkaniczną lawą, a kanapa – twierdzą nie do zdobycia. Kiedy jednak kilkulatek jak zabawkę traktuje framugę lub okna, trzeba mieć go na uwadze. Bardzo często bowiem może się to skończyć przytrzaśniętymi palcami lub niebezpiecznym upadkiem. Jak jednak ochronić malucha bez trwałego zamknięcia okna lub drzwi? Fernand zna rozwiązanie Twoich problemów.

Specjalne zabezpieczenia dla dzieci na drzwi i okna świetnie sprawdzają się do każdego rodzaju skrzydeł. To proste elementy z wytrzymałego plastiku, które wystarczy wsunąć za drzwi po stronie zawiasu, a kąt ich rozwarcia będzie ograniczony. Dzięki temu maluch uniknie przytrzaśnięcia paluszków. Blokada zastosowana zaś przy oknie skutecznie zapobiega wypadnięciu szkraba, a ponadto uniemożliwia wejście do domu z zewnątrz. Oprócz tego produkt jest łatwy w instalacji i po usunięciu nie zostawia śladów montażowych.

 

Francuski producent

Tak jak w przypadku wielu innych artykułów, producentem przedstawianych zabezpieczeń dla dzieci jest francuska firma Thirard. Bezpieczeństwo klientów stanowi główną wartość przedsiębiorstwa produkującego głównie kłódki, zamki i rygle, masz więc pewność, że kupujesz blokady dla maluchów od godnego zaufania podmiotu. Znana na całym świecie marka Thirard jest ceniona za bliski kontakt z odbiorcami, co pozwala na rozbudowę rozwiązań w oparciu o informacje zwrotne od użytkowników zabezpieczeń. Dla dzieci oznacza to beztroską zabawę, a dla rodziców – brak obaw o malucha.