Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Rodzaj zamknięcia
Filtruj
    Do furtek

Do furtek

Zasuwki do furtek pełnią zwykle funkcję dodatkowego zabezpieczenia furtki, montowane są obok głównego zamka do furtki. Oczywiście rygle do furtki warto doposażyć w kłódkę, aby jeszcze zwiększyć poziom bezpieczeństwa posesji – to ważne zwłaszcza podczas nieobecności domowników. Tego typu zasuwy mogą mieć różną budowę i sposób działania. W zależności od potrzeb można zdecydować się na niewielki haczyk do furtki, który będzie jedynie w podstawowym stopniu chronił wejście na posesję lub na solidne rygle do furtki z kłódkami, które będą bronić wstępu na prywatny teren osobom trzecim.

W tej kategorii sklepu Fernand znajdziesz zasuwki do furtek o różnych wymiarach, budowie i funkcjonalnościach. Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz rozwiać swoje wątpliwości – skontaktuj się z nami!

Rygle do furtki a poziom bezpieczeństwa

Zasuwka do furtki nie jest elementem koniecznym, jeśli furtka wyposażona jest w klasyczny zamek i klamkę. Z kolei jeśli furtka pozbawiona jest tych elementów, to potrzebny jest haczyk czy rygiel, który zapobiegnie samoczynnemu otwieraniu się skrzydła, ustabilizuje je w jednym miejscu.

To, czy zasuwy do furtek zwiększają bezpieczeństwo i chronią przed włamywaczami, zależy od ich budowy, a przede wszystkim – od obecności kłódki. Rygiel do furtki z kłódką może być jednym zabezpieczeniem, choć oczywiście najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie furtki w zamek główny i zasuwkę z solidną kłódką.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zasuwy do furtki?

  • Odpowiedni rozmiar, dostosowany do warunków montażowych. Dotyczy to zarówno samej płytki mocującej, jak i średnicy rygla. Warto wybrać model sklasyfikowany jako „zasuwa do furtek”.
  • Współpraca z kłódką – jeśli zamierzasz zamykać zasuwę na kłódkę, wybierz model już odpowiednio dostosowany, ze skoblem czy wrzeciądzem.
  • Trwałość – rygiel do furtki powinien służyć perfekcyjnie przez długie lata, dlatego warto wybrać model produkowany z solidnych materiałów oraz przez cenionego producenta.
  • Odporność na czynniki zewnętrzne – zasuwka do furtki musi pracować niezależnie od pogody, a więc być odporna na niską temperaturę (mróz), obfite opady, wilgoć.
  • Ochrona antykorozyjna – warto upewnić się, że rygiel do furtki został stworzony z materiałów odpornych na korozję bądź został dodatkowo zabezpieczony.

 

Czy zamontuję rygiel do furtki samodzielnie?

Oczywiście – wystarczy kilka prostych narzędzi i nieco wolnego czasu. Wszystkie zasuwki do furtek są proste i szybkie w montażu, nie musisz w tym celu angażować fachowców.