Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj
    Do furtek

Filtruj według

Cena

Cena

  • 25,00 zł - 49,00 zł

Gwarancja

Gwarancja

Rodzaj zamknięcia

Rodzaj zamknięcia

Do furtek

Zasuwki do furtek pełnią zwykle funkcję dodatkowego zabezpieczenia furtki, montowane są obok głównego zamka do furtki. Oczywiście rygle do furtki warto doposażyć w kłódkę, aby jeszcze zwiększyć poziom bezpieczeństwa posesji – to ważne zwłaszcza podczas nieobecności domowników. Tego typu zasuwy mogą mieć różną budowę i sposób działania. W zależności od potrzeb można zdecydować się na niewielki haczyk do furtki, który będzie jedynie w podstawowym stopniu chronił wejście na posesję lub na solidne rygle do furtki z kłódkami, które będą bronić wstępu na prywatny teren osobom trzecim.

W tej kategorii sklepu Fernand znajdziesz zasuwki do furtek o różnych wymiarach, budowie i funkcjonalnościach. Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz rozwiać swoje wątpliwości – skontaktuj się z nami!

W koszyku znaleziono 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Rygle do furtki a poziom bezpieczeństwa

Zasuwka do furtki nie jest elementem koniecznym, jeśli furtka wyposażona jest w klasyczny zamek i klamkę. Z kolei jeśli furtka pozbawiona jest tych elementów, to potrzebny jest haczyk czy rygiel, który zapobiegnie samoczynnemu otwieraniu się skrzydła, ustabilizuje je w jednym miejscu.

To, czy zasuwy do furtek zwiększają bezpieczeństwo i chronią przed włamywaczami, zależy od ich budowy, a przede wszystkim – od obecności kłódki. Rygiel do furtki z kłódką może być jednym zabezpieczeniem, choć oczywiście najskuteczniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie furtki w zamek główny i zasuwkę z solidną kłódką.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zasuwy do furtki?

  • Odpowiedni rozmiar, dostosowany do warunków montażowych. Dotyczy to zarówno samej płytki mocującej, jak i średnicy rygla. Warto wybrać model sklasyfikowany jako „zasuwa do furtek”.
  • Współpraca z kłódką – jeśli zamierzasz zamykać zasuwę na kłódkę, wybierz model już odpowiednio dostosowany, ze skoblem czy wrzeciądzem.
  • Trwałość – rygiel do furtki powinien służyć perfekcyjnie przez długie lata, dlatego warto wybrać model produkowany z solidnych materiałów oraz przez cenionego producenta.
  • Odporność na czynniki zewnętrzne – zasuwka do furtki musi pracować niezależnie od pogody, a więc być odporna na niską temperaturę (mróz), obfite opady, wilgoć.
  • Ochrona antykorozyjna – warto upewnić się, że rygiel do furtki został stworzony z materiałów odpornych na korozję bądź został dodatkowo zabezpieczony.

 

Czy zamontuję rygiel do furtki samodzielnie?

Oczywiście – wystarczy kilka prostych narzędzi i nieco wolnego czasu. Wszystkie zasuwki do furtek są proste i szybkie w montażu, nie musisz w tym celu angażować fachowców.