Zawiasy do drzwi

Zawiasy do drzwi

Zawiasy do drzwi wewnętrznych to dwuczęściowe okucia, z których jedną stronę montuje się do skrzydła, a drugą do ościeżnicy. Akcesoria te umożliwiają ruch skrzydła drzwiowego w otworze w murze, a ze względu na przegubową budowę zapewniają możliwość otwarcia i zamykania drzwi w praktycznie całym zakresie ich ruchu.

Oferujemy najlepsze zawiasy drzwiowe, które charakteryzują się najwyższą jakością oraz znakomitymi parametrami technicznymi. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich wariantów.

W koszyku znaleziono 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Zawiasy do drzwi wewnętrznych – co warto o nich wiedzieć?

Zawiasy do drzwi drewnianych, metalowych czy wykonanych z PVC mają podobną charakterystykę działania, lecz różną konstrukcję. Wynika ona przede wszystkim z ich budowy oraz sposobu wykonywania przez nie pracy. Warto jednak zacząć od podstawy.

Czym są zawiasy do drzwi przykręcane? To okucia, bez których prawidłowe i płynne otwieranie oraz zamykanie skrzydeł drzwiowy nie byłoby możliwe. Zapewniają bowiem płynny ruch względem siebie obu przytwierdzonych do nich elementów, w tym przypadku skrzydła drzwi (lub okien czy też okiennic) oraz ościeżnicy.

Siłą rzeczy zawiasy do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych są bardzo narażone na przyspieszone zużycie. Podczas otwierania drzwi są poddawane mocnej sile dynamicznej, a na elementy łączące dwa skrzydła ze sobą działa także siła tarcia. W rezultacie zawiasy spawane i standardowe ulegają cały czas sukcesywnemu zużyciu, które widać po kilku charakterystycznych cechach. Zawiasy do drzwi wpuszczanych czy bezprzylgowych oraz pozostałych mogą:

 • skrzypieć,
 • wymagać częstej regulacji,
 • uniemożliwiać płynne otwieranie i zamykanie drzwi,
 • wpływać niekorzystnie na stylistykę wnętrza, w którym się znajdują.

To wbrew pozorom sytuacje, które nie wynikają wyłącznie z błędów konstrukcyjnych, lecz z:

 • częstotliwości otwierania i zamykania drzwi,
 • intensywności obsługi skrzydeł drzwiowych, np. trzaskanie przyspiesza ich zużycie,
 • dodatkowego obciążania skrzydła np. poprzez powieszenie na nich wieszaków z ciężką odzieżą lub chwytanie się klamki przez dzieci,
 • niedopasowanie liczby zawiasów oraz ich wytrzymałości i rozmiaru otworów montażowych do masy skrzydła i jego parametrów.

Warto wiedzieć, że drzwi drewniane bywają bardzo masywne, a sposób ich użytkowania, np. w dziecięcych pokojach, szczególnie intensywny. W rezultacie może okazać się, że zawias do drzwi będziemy musieli wymienić już po kilku miesiącach intensywnej eksploatacji. Warto wówczas przemyśleć zakup nieco większej, mocniejszej wersji, która wytrzyma kolejne lata użytkowania w takich samych warunkach.

 

Jakie zawiasy drzwiowe można znaleźć w naszym sklepie?

W naszym sklepie dostępne są przeróżne zawiasy do drzwi wewnętrznych, a wśród nich te najbardziej standardowe oraz warianty spawane.

 • Standardowe zawiasy do wewnętrznych drzwi drewnianych i innych mają formę dwóch połączonych ze sobą skrzydełek o przeróżnym kształcie i wielkości. Oferujemy mniejsze modele, idealne np. do niewielkich drzwi w meblach, jak i te najbardziej wytrzymałe, które można zastosować także w przypadku standardowych drzwi wewnętrznych. Poszczególne zawiasy do drzwi przykręcane różnią się wysokością i szerokością jednego skrzydełka oraz liczbą otworów. Są widoczne po montażu, o czym warto pamiętać.
 • Zawiasy spawane mają nieco odmienną charakterystykę. Przede wszystkim są bardziej wytrzymałe, gdyż montuje się je nie na powierzchnię skrzydła, jak w powyższym przypadku, lecz do jego wnętrza, poprzez przytwierdzenie ich do konstrukcji drzwi i ościeżnicy. Z tego względu są to zawiasy do drzwi zewnętrznych, najbardziej narażonych na intensywną eksploatację.

Oferujemy także zawiasy do drzwi bezprzylgowych standardowe w formie wahadłowej, jak i te trójwymiarowe, które dobrze komponują się z minimalistyczną stylistyką skrzydeł tego typu.

 

Zawias do drzwi – czym się kierować w jego wyborze?

Wszystkie zawiasy do drzwi przylgowych oraz bezprzylgowych dostępne w naszym sklepie powinny być prawidłowo dobrane do konkretnego wariantu drzwi i tworzyć z nimi jednolitą płaszczyznę. W rezultacie uzyskamy atrakcyjny efekt stylistyczny, lecz także wysoką wytrzymałość i wzorowe dopasowanie.

Wybierając zawiasy do drzwi wpuszczanych czy standardowych warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich materiał.

 • Mosiądz sprawdzi się najlepiej do lekkich lub średnio-ciężkich drzwi wewnętrznych. Zawiasy wykonane z tego surowca są solidne i tworzą z ościeżnicą pewne połączenie, jednak ich wadą może być nieco niższa wytrzymałość i udźwig. Zazwyczaj nie przekracza około 50 kg w przypadku aż trzech kompletów zainstalowanych zawiasów. Podobną charakterystykę ma aluminium.
 • Stalowe zawiasy do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych znajdą zastosowanie między innymi w przypadku masywnych skrzydeł, które sprawiają tym akcesoriom najwięcej problemów w użytkowaniu. Są odporne na standardowe czynniki, które odpowiadają za przyspieszone zużycie tego rodzaju elementów.

 

Zawiasy do drzwi wewnętrznych – tylko w sklepie Fernand

Sklep Fernand oferuje różnego typu zawiasy do drzwi. Wszystkie, głównie dzięki zastosowaniu wytrzymałych i solidnych materiałów, cechują się wieloletnią trwałością oraz najwyższą jakością. W rezultacie cała oferta składa się z wyselekcjonowanych produktów, które zdecydowanie warto u nas zamówić już dziś. Polecamy także przejrzeć wszystkie pozostałe kategorie, gdzie znajdują się inne produkty ślusarskie. Wśród nich można znaleźć między innymi zasuwy, sejfy, kłódki czy też zamki.