Zapięcia do hulajnogi

Zapięcia do hulajnogi

Już od kilku lat w większych, a teraz także w mniejszych miastach, hulajnogi elektryczne stały się środkiem transportu dla młodszych, jak i starszych osób. Popularność urządzenia wzrosła do tego stopnia, że zamiast płacić za wypożyczenie hulajnogi elektrycznej, coraz więcej osób decyduje się zakupić sprzęt na własność. Ich koszt staje się coraz większy, a za hulajnogę wyczynową można zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Dlatego powinniśmy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszych hulajnóg.

W koszyku znaleziono 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Zabezpieczenie do hulajnogi elektrycznej

Poruszanie się na dwóch kołach jest świetną alternatywą dla samochodów lub komunikacji miejskiej. Przede wszystkim korzystanie z hulajnogi elektrycznej to bardzo ekologiczny sposób transportu, a do tego w godzinach szczytu (i nie tylko), poruszanie się po miejskich uliczkach pozwala zaoszczędzić czas. Niestety moda na posiadanie hulajnogi elektrycznej niesie za sobą kilka niebezpiecznych skutków, w tym kradzieże. Jeśli posiadamy sprzęt spełniający nasze oczekiwania, warto zadbać o zabezpieczenie, które pomoże nam go chronić. Z pomocą przychodzi skuteczne zapięcie do hulajnogi od Fernand!

Zapięcia do hulajnogi – rodzaje

Zabezpieczenie hulajnogi elektrycznej jest o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Niektóre z modeli można bezproblemowo złożyć za pomocą kilku ruchów. Jednak co w sytuacji, kiedy chcemy się od niej oddalić tylko na kilka minut, nie będziemy mieli czasu na jej złożenie lub dla danej hulajnogi elektrycznej nie ma funkcji składania? Wtedy dobrze jest zaopatrzyć się w poręczne zapięcie do hulajnogi, które założymy w parę sekund. Tego typu produkt zagwarantuje bezpieczeństwo Twojej hulajnogi – z nim mamy pewność, że żadna hulajnoga elektryczna nie wpadnie w niepowołane ręce. Przed wyborem zabezpieczenia warto pamiętać o tym, że zapięcie do hulajnogi może wykorzystywać różne mechanizmy. Do najbezpieczniejszych należą zamki na klucz, ponieważ są odporne na przepiłowanie.

Zabezpieczenie do hulajnogi – wiele możliwości

Hulajnogi elektryczne udostępniane w miastach posiadają systemy alarmowe. Jeśli pojazd zostanie zabrany bez użycia odpowiedniej aplikacji, natychmiast uruchomi się w niej alarm dźwiękowy. Nie wszystkie modele, które możemy zakupić, mają taką funkcję, dlatego warto zapoznać się z innymi możliwymi zabezpieczeniami:

  • tradycyjna linka rowerowa lub łańcuch zabezpieczający – pozwala przypiąć hulajnogę do stojaka na rowery lub innego podobnego miejsca, np. płotu lub schodów,
  • zabezpieczenie hulajnogi typu U-Lock – może być zakładane wokół drążka kierownicy, ale nie należy do łatwych w transporcie,
  • blokada do hulajnogi typu disc lock – zakładana na koło, które staje się niemożliwe do obrócenia

Gadżetem, który preferujemy do zabezpieczania hulajnóg elektrycznych, jest blokada na tarczę hamulcową, czyli disc-lock. Blokada posiada wiele zalet, m.in.:

  • uniemożliwia obracanie się koła, co zagwarantuje bezpieczeństwo Twojej hulajnogi przy chęci odjechania przez złodzieja,
  • jest niewielka dlatego łatwo ją schować nawet do małej torebki,
  • umożliwia zabezpieczenie hulajnogi bez przypinania jej do elementów – to przydatne, jeśli parkujesz swoją hulajnogę w miejscach bez stojaków.

Kolorowe zapięcie do hulajnogi ze sklepu Fernand

W Fernand znajdziesz zapięcie do hulajnogi w kolorze jasnej czerwieni i żółci – które będą zauważalne z daleka. Solidna i widoczna blokada samym wyglądem odstraszy złodziei – warto więc zdecydować się na porządne zapięcie. Świetnie sprawdzi się też blokada z wykorzystaniem dodatkowej linki zabezpieczającej jak np. nasz model ANTIVOL SCOOTER. To wysoce skuteczne rozwiązanie, w które warto zainwestować dla bezpieczeństwa swojego sprzętu – niezależnie od miejsca, w którym parkujesz swoją hulajnogę.

Blokada do hulajnogi elektrycznej

Jeśli rozważasz zakup blokady disc-lock do hulajnogi elektrycznej, ale martwisz się tym, że nie będziesz umiał używać zabezpieczenia, mamy dla Ciebie skróconą instrukcję obsługi!

Krok 1 – wsuń metalową linkę we wnękę kłódki (jeśli dokonałeś zakupu blokady bez linki zabezpieczającej, po prostu pomiń ten krok),

Krok 2 – nałóż blokadę na tarczę hamulcową tylnego koła hulajnogi,

Krok 3 – zablokuj zabezpieczenie jednym kliknięciem. Jak sam widzisz, używanie takiego zapięcia jest banalnie proste, a stanowi solidne urządzenie blokujące. Warto również pamiętać o tym, że zapięcie do hulajnogi można odblokować tylko poprzez użycie kluczyka, dlatego zawsze miej go przy sobie. Nasze zabezpieczenia do hulajnóg posiadają dwa kluczyki, dzięki czemu zawsze w przypadku zgubienia pierwszego, pozostaje drugi, zapasowy.

Zapięcie do hulajnogi od Fernand – peace and lock!

Oferowane w naszym sklepie internetowym zapięcia do hulajnogi są wysoce skuteczne – między innymi ze względu na materiał, dzięki któremu blokadę można używać w każdych warunkach pogodowych. Bezpieczeństwo zapewnia jej wodoodporność, jak i zabezpieczenie przed próbami przecięcia. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!