Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Filtruj
    Pasy transportowe

Pasy transportowe

Żeby przetransportować ładunek, który nie mieści się w bagażniku, musisz go odpowiednio zabezpieczyć. Inaczej jadący za Tobą kierowcy mogą zostać niemile (a nawet boleśnie) zaskoczeni. Odpowiednio dobrane i zapięte pasy ściągające pozwalają na przewiezienie przedmiotów nawet o niestandardowej wielkości i kształcie, dlatego są produktem dla właścicieli nie tylko lawet czy przyczep, ale każdego pojazdu.

Zestaw 2 pasów...

190,55 zł
Pas transportowy poliestrowy 27 mm × 5,00 m z napinaczem i gumowymi hakami w ksztalcie litery „S” Obciazenie uzytkowe 500 kg – Obciazenie zrywajace 1000 kg.

Zestaw 2 pasów...

90,63 zł
Pas transportowy poliestrowy 25 mm × 2,00 m z klamra samozaciskowa z gumowymi hakami w ksztalcie litery „S”. Obciazenie uzytkowe 250 kg – Obciazenie zrywajace 500 kg.

Uniwersalne pasy transportowe

Pasy ściągające od Fernanda są wybierane zarówno przez przedsiębiorców, jak i na użytek prywatny. Jeśli jesteś kierowcą, pasy transportowe przydadzą Ci się, nawet jeśli teraz myślisz, że ich nie potrzebujesz. Są jak poczciwe nieużywane koło zapasowe, które czeka w bagażniku na swoją kolej, a gdy się przyda - podziękujesz sobie za przezorność.

Za pomocą pasów ściągających można zabezpieczyć np. samochód na lawecie, lekki ładunek na przyczepce, paczki w ładowni dostawczaka, palety na naczepie tira, a także rowery, łódki, maszyny, banery, sprzęty elektroniczne, meble itd. Słowem - wszystko. Pasy transportowe to uniwersalne akcesoria do każdego pojazdu i sprawdzają się przy każdym rodzaju ładunku. Korzystają z nich firmy budowlane, reklamowe, meblowe, zakłady przemysłowe i wiele innych typów przedsiębiorstw.

 

Wybierz najlepszy pas ściągający - na co zwrócić uwagę?

Pasy transportowe mają parametry, od których zależy, jaki ładunek będziesz w stanie bezpiecznie przewieźć:

  • długość,

  • szerokość,

  • waga (dotyczy wagi bagażu, który pasy ściągające są w stanie utrzymać).

W ofercie sklepu z zabezpieczeniami Fernand znajdziesz kilka wariantów pasów transportowych - jest w czym wybierać. Jeśli jednak wolisz zdecydować się po konsultacji ze specjalistą, skontaktuj się z nami - chętnie doradzamy każdemu, kto się do nas odezwie.

Żeby dobrze dobrać pasy ściągające, potrzebujesz również odpowiedzi na pytanie: jak będziesz mocował ładunek? Od tego zależy, czy potrzebujesz pasów transportowych z napinaczem czy pasów jednoczęściowych.

 

Pasy transportowe z napinaczem

Jeśli masz zamontowane specjalne uchwyty, o które możesz zaczepić pasy ściągające, możesz kupić pasy transportowe z napinaczem. Produkt składa się z dwóch elementów, które pozwalają na stabilne zamocowanie ładunku do lawety, przyczepki czy innej powierzchni, na której są uchwyty.

Uchwyty montażowe wraz z pasami transportowymi kupisz w internetowym sklepie Fernand - najlepiej zaopatrywać się u jednego sprzedawcy, który doradzi Ci również w temacie montażu haków.

 

Pasy ściągające bez napinacza

Fernand oferuje również pasy transportowe jednoczęściowe, które działają na podobnej zasadzie jak ściągany pasek do spodni. Mogą połączyć dwa ładunki, dzięki czemu będą leżały stabilnie i bezpiecznie. Klamra, którą regulujesz długość pasa, jest wykonana z wytrzymałego, odpornego na korozję metalu.

Jeśli już posiadasz uchwyty montażowe, warto dokupić również jednoczęściowy pas transportowy. Dzięki temu nie tylko przymocujesz ładunki do podłoża, ale także stabilnie je ze sobą połączysz.

 

Kiedy wymienić pasy ściągające na nowe?

Pasy transportowe nie mają „daty ważności”, wobec tego nie wiesz, kiedy powinny zostać zastąpione nowymi. Twoim zadaniem jest więc samodzielnie kontrolować ich stan i systematycznie wymieniać intensywne eksploatowane zabezpieczenia. Pasy ściągające zużywają się przez ciężar, jaki muszą utrzymać, ostre końce ładunków, a także mocne słońce czy opady atmosferyczne. Nie czekaj więc, aż pas sam dobitnie zaalarmuje Cię, że już się do niczego nie nadaje - wymień go na nowy.