Zamki do drzwi łazienkowych

Zamki do drzwi łazienkowych

Zamki do drzwi łazienkowych troszczą się prywatność – nie muszą zatem zapewniać wysokiego poziomu ochrony, ale powinny być solidne oraz praktyczne (używa się ich codziennie!). Zwykle wybiera się zamki wpuszczane w drzwi i obsługiwane od wewnątrz, czyli z gałką lub pokrętłem. Gdy drzwi są za cienkie, z pomocą może przyjść nawierzchniowy zamek do drzwi łazienkowych. Model należy dopasować do wymiarów i ciężaru drzwi. Pomożemy dobrać ten właściwy – zachęcamy do kontaktu!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jaki wybrać zamek do drzwi łazienkowych?

Polecamy zamek do drzwi łazienkowych z blokadą – wpuszczany w drzwi, lecz obsługiwany bez użycia klucza, wyposażony z jednej strony w gałkę bądź pokrętło, czyli praktyczną blokadę zapewniającą poczucie prywatności.

To komfortowe rozwiązanie, które sprawdzi się w drzwiach łazienkowych w domu, biurze, urzędzie, obiektach publicznych. Do zamka można dobrać estetyczną klamkę i szyld, więc całość będzie prezentować się spójnie i elegancko. Wpuszczany zamek do drzwi wewnętrznych łazienkowych montuje się sprawnie wewnątrz skrzydła, we wcześniej przygotowanym otworze. Jeśli drzwi są zbyt cienkie na montaż tego typu mechanizmu, można je też wyposażyć w zamek nawierzchniowy z ryglem.

Do drzwi łazienkowych w miejscach publicznych często wybiera się także tzw. zamek toaletowy z zasuwką blokującą. Od zewnętrznej strony zamek jest wyposażony w oznaczenie kolorystyczne (zielony/czerwony), które zmienia się przy otwieraniu i zamykaniu zasuwki, czyli tym samym informuje o dostępności toalety.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zamka do drzwi łazienkowych?

  • Konstrukcja i wymiary. Należy upewnić się, że wybrany zamek do drzwi łazienkowych będzie się dało zamontować: sprawdzić, czy pasuje do materiału, grubości i typu drzwi (lewe, prawe). Służymy wiedzą i doświadczeniem!

  • Solidne wykonanie. Zamki do drzwi łazienkowych są używane wielokrotnie każdego dnia, dlatego warto zwrócić uwagę na materiał (dobrze spisze się np. stal nierdzewna czy brąz epoksydowy) oraz na długość okresu gwarancyjnego.

  • Zabezpieczenie materiału. W środowisku wilgotnym metal jest narażony na przyspieszoną korozję, dlatego wybierając zamek np. stalowy, warto też się upewnić, że został pokryty warstwą ochronną (np. ocynkowany).

  • Aspekty praktyczne. Zamek do drzwi łazienkowych musi zapewnić poczucie prywatności, a to da się osiągnąć wyłącznie poprzez solidną blokadę i pokrętło. Tego typu mechanizm musi działać niezawodnie i płynnie!

  • Aspekty estetyczne. Warto dopasować również walory wizualne zamka do np. wyglądu drzwi czy stylu aranżacji wnętrza. Zamki do drzwi łazienkowych to mnóstwo odmiennych modeli, które łatwo można wkomponować w wystrój!