Zamki do drzwi chłodniczych

Zamki do drzwi chłodniczych

Na zamku do drzwi chłodniczych nie warto oszczędzać – ma on za zadanie utrzymywać niską temperaturę w komorach mroźniczych, jednak należy pamiętać też o jego dodatkowych funkcjach. Nasz sklep ma w ofercie całą gamę zamków do wielu rodzajów drzwi chłodniczych. W razie pytań lub problemów z doborem odpowiedniego akcesorium nasi specjaliści służą fachową poradą.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Budowa i funkcje zamków drzwiowych do chłodni

Wszystkie kategorie naszego sklepu zawierają zamki wykonane z wytrzymałych części, co ma wyjątkowe znaczenie w pomieszczeniach chłodniczych. Uszczelki umożliwiają efektywne chłodzenie, a ponadto zapobiegają utratom energii cieplnej pomiędzy pomieszczeniami. Izolacja sprawia także, że niezależnie od ustawionej temperatury zamek i klamki działają płynnie.

Aby zapewnić użytkownikom chłodni pełne bezpieczeństwo, niezwykle ważne jest otwieranie zamka od środka. Klamki wewnętrzne wykonano z materiałów odpornych na długotrwałe działanie temperatur panujących w komorach mroźniczych. W większości przypadków, aby zwolnić zamek drzwi do chłodni i klamki, wystarczy wcisnąć duży przycisk na skrzydle.

 

Zamek do drzwi chłodniczych – szybki montaż

Opisywany typ zamka do drzwi jest bardzo łatwy w montażu – oferta sklepu Fernand obejmuje zestawy części do szybkiej instalacji, które wymagają jedynie kilku podstawowych narzędzi. Najpierw w drzwiach do chłodni trzeba nawiercić otwory odpowiednie do wybranego modelu zamka. Należy pamiętać o dokładnym wymierzeniu ich lokalizacji. Następnie można przykręcić zewnętrzną partię komponentu oraz uszczelki, a także pierścienie prowadzące zamek, a później – część wewnętrzną. Potem trzeba zadbać o montaż części takich jak trzpień oraz popychacz. Na koniec wystarczy zamocować zaczep na futrynie i dopasować jego długość.