Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Filtruj
    Akcesoria

Akcesoria

Zamki nawierzchniowe montowane bezpośrednio na drzwiach czy bramach są świetnym dodatkowym zabezpieczeniem – domów, mieszkań, piwnic, pomieszczeń gospodarczych, bram garażowych, furtek, a nawet skrytek czy skrzynek na placu budowy. Do pełnoprawnego działania zamek nawierzchniowy potrzebuje odpowiedniej wkładki, którą w razie potrzeby można wymienić na nową. 

Przydadzą się też inne akcesoria – np. zasuwki zwalniające elektrozaczep. W sklepie Fernand znajdziesz takie akcesoria jak: kaseta zamka do drzwi czy dodatkowa wkładka do zamka oraz inne elementy montażowe. Jako Klient sklepu Fernand możesz liczyć na pełną pomoc naszych specjalistów w zakresie wyboru odpowiedniego rozwiązania czy pomocy instruktażowej w przypadku montażu zamków nawierzchniowych i ich akcesoriów. Zadzwoń lub napisz do nas – czekamy w pełnej gotowości!

Zasuwka do zamka pionowego...

1 248,02 zł
Korpus ze stopu metali. Podwójne ryglowanie. Nadaje sie do montazu na zewnatrz. Zasilanie: prad staly 12 V lub zmienny, z funkcja pamieci (jeden impuls elektryczny zwalnia elektrozaczep, który pozostaje odblokowany az do otwarcia drzwi). Otwarcie drzwi powoduje ponowne zablokowanie elektrozaczepu. Odwracalny.

Jakie akcesoria do zamków nawierzchniowych należy kupić?

Często w zestawach z zamkami nawierzchniowymi są dostępne wszystkie niezbędne elementy – kaseta zamka do drzwi, wkładka do zamka, zaczep / okucie do rygla i elementy montażowe. Jeśli wszystkie części są obecne w zestawie, nie musisz kupować dodatkowych akcesoriów. Warto jednak wiedzieć, że poszczególne akcesoria do zamków nawierzchniowych można kupić oddzielnie – np. gdy jakaś część zostanie uszkodzona bądź zgubi się klucz.

Jeśli decydujesz się na zakup zamka z elektrozaczepem, także możesz liczyć na dostępność asortymentu akcesoriów niezbędnych bądź dodatkowych w naszym sklepie Fernand. To m.in. różnego rodzaju zasuwki do zamka, które zwalniają elektrozaczep i umożliwiają otwarcie drzwi czy furtki.

 

Wkładka do zamka: kiedy trzeba ją wymienić?

Wkładka do zamka jest sercem całego mechanizmu – to ona umożliwia blokowanie i otwieranie drzwi, bram czy furtek. Standardowo jest to wyrób trwały, wieloletni. W pewnych sytuacjach należy jednak ją wymienić – np. gdy mieszkanie czy dom były wynajmowane, do kluczy miały dostęp osoby trzecie (np. ekipa remontowa), gdy zgubisz klucz bądź coś zaczyna się psuć – klucz się zacina, wkładka nie pracuje sprawnie itp. Wkładkę do zamka możesz wymienić samodzielnie.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu akcesoriów do zamków nawierzchniowych?

  • Na kompatybilność akcesoriów do zamka. Zwróć uwagę na parametry techniczne elementów bądź skontaktuj się z naszymi specjalistami.
  • Na wysoką jakość akcesoriów do zamka – trwałość materiałów, solidne wykończenie, odporność na uszkodzenia i niekorzystne czynniki zewnętrzne.
  • Na markę producenta akcesoriów do zamka – warto postawić na sprawdzonych, polecanych przez fachowców producentów, liderów branży z długoletnim doświadczeniem.