Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj
    Półwkładki

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 35,00 zł - 836,00 zł

Gwarancja

Gwarancja

Zastosowanie

Zastosowanie

Typ drzwi

Typ drzwi

Rodzaj zamknięcia

Rodzaj zamknięcia

Wymiar

Wymiar

Rodzaj klucza

Rodzaj klucza

Półwkładki

Półwkładki do drzwi (nazywane też wkładkami od drzwi połówkowymi bądź wkładkami jednostronnymi) umożliwiają otwarcie drzwi za pomocą klucza wyłącznie z jednej strony. Z drugiej strony drzwi półwkładka jest w zasadzie niewidoczna, nie ma żadnego mechanizmu, który pozwoliłby na jej awaryjne otwarcie (np. gałki). Tym samym półwkładka jest świetnym antywłamaniowym zabezpieczeniem, jednak nie zawsze jej montaż jest najlepszym wyborem. 

Półwkładki bębenkowe dobrze sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wystarczy możliwość zamknięcia drzwi wyłącznie z zewnętrznej strony – to np. drzwi do piwnicy, garażu, pomieszczenia gospodarczego czy kotłowni.

Zastanawiasz się, czy półwkładka będzie dobrym rozwiązaniem? Skonsultuj temat z naszymi specjalistami – zadzwoń lub napisz, a  pomożemy z przyjemnością!

W koszyku znaleziono 26 produktów.

Pokazano 1-12 z 26 pozycji

Aktywne filtry

Półwkładka FEDERAL 30 x 10 mm

426,00 zł
Profil z mosiądzu europejskiego. Magnetyczny 3 - 4 podwójny teleskopowy mechnizm pinowy + 1 pin magnetyczny. Ochrona przed przewierceniem przez hartowany trzpień stalowy. Ochrona przed wyłamaniem przez stalowy pręt. 4 odwracalne klucze z osobistą karta bezpieczeństwa do kopiowania kluczy.

Półwkładki bębenkowe: jak wyglądają i działają?

Półwkładki bębenkowe są jednostronnymi wkładami bębenkowymi. Oznacza to, że wykorzystują system bębenka obrotowego, w którym zamontowane są piny, które z kolei przybierają tysiące różnych konfiguracji. Półwkładki do zamka można otwierać za pomocą klucza wyłącznie z jednej strony (najczęściej z zewnątrz). Po drugiej stronie drzwi półwkładka jest praktycznie niewidoczna, nie ma możliwości nawet awaryjnego jej otwarcia.

 

Półwkładki bębenkowe do zamków: kiedy się sprawdzą?

Półwkładki bębenkowe sprawdzą się w przypadku drzwi, które będą zamykane wyłącznie z zewnątrz, a wewnątrz pomieszczenia nie będzie potrzeby zamykania drzwi na klucz. To świetne rozwiązanie z punktu widzenia systemów kontroli dostępu w obiektach firmowych czy publicznych. Sprawdzą się też w domu – np. w drzwiach do garażu, piwnicy czy kotłowni – czyli tych pomieszczeń, do których wstępu nie powinny mieć dzieci.

 

Półwkładki do drzwi: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Spośród dostępnych półwkładek bębenkowych warto wybrać taki model, który będzie gwarantował pełne bezpieczeństwo – którego przewiercenie czy otwarcie za pomocą wytrychu nie będzie możliwe. W zależności od umiejscowienia drzwi należy też zwrócić uwagę na zabezpieczenia antykorozyjne oraz odporność na skrajne temperatury i wilgoć. Standardem są półwkładki produkowane z mosiądzu z 5-pinowym mechanizmem i zabierakiem odpornym na wyrwanie oraz stalowe i niklowane klucze w zestawie.

 

Półwkładki do drzwi: jaki rozmiar wybrać?

Dostępne w sprzedaży półwkładki do zamków są ustandaryzowane pod kątem wymiarów. Większość ma profil europejski, czyli pasujący do zamków drzwi montowanych w Europie. Ważnym parametrem jest długość półwkładki wyrażana w dwóch wartościach, które przekładają się na odległości od śruby do szyldu po obu stronach drzwi. W przypadku półwkładek bębenkowych jest to zazwyczaj 30/10 mm. Wkładka nie powinna wystawać bardziej niż 3 mm poza szyld.