Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Filtruj

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 2 011,00 zł

Gwarancja

Gwarancja

Zastosowanie

Zastosowanie

Typ drzwi

Typ drzwi

Wymiar

Wymiar

Rodzaj klucza

Rodzaj klucza

Rodzaj instalacji

Rodzaj instalacji

Kwadrat

Kwadrat

Zamki nawierzchniowe

Zamek nawierzchniowy to dodatkowy zamek do drzwi wyposażonych w zamek centralny bądź główne zabezpieczenie drzwi, w których (ze względu na rodzaj materiału i grubość) nie da się wywiercić odpowiednich otworów pod zamek wpuszczany. Zamki nawierzchniowe są dostępne w wielu opcjach, np. z klamką pozwalającą na otwieranie i zamykanie, z łańcuchem lub w formie klasycznej zasuwy, otwieranej od wewnątrz za pomocą pokrętła. 

Dodatkowo zamki nawierzchniowe są niezwykle proste i szybkie w montażu (także samodzielnym) i śmiało można w nie doposażyć już istniejące drzwi. Ich zastosowanie jest wyjątkowo szerokie i dotyczy praktycznie wszystkich rodzajów drzwi wejściowych ­– do domu / mieszkania, biura, lokalu. Często wykorzystuje się je także jako zamknięcie pokoi na wynajem.

Zamki nawierzchniowe ze względu na ich budowę dzielimy zazwyczaj na zamki zasuwkowe, bębenkowe czy też typu tzw. cyklop. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór zamków nawierzchniowych, które zabezpieczą Twoje drzwi. Chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepszy dla Ciebie model.

W koszyku znaleziono 40 produktów.

Pokazano 1-12 z 40 pozycji

Aktywne filtry

Zasuwka do zamka pionowego...

1 138,14 zł
Korpus ze stopu metali. Podwójne ryglowanie. Nadaje sie do montazu na zewnatrz. Zasilanie: prad staly 12 V lub zmienny, z funkcja pamieci (jeden impuls elektryczny zwalnia elektrozaczep, który pozostaje odblokowany az do otwarcia drzwi). Otwarcie drzwi powoduje ponowne zablokowanie elektrozaczepu. Odwracalny.

Kasetka na wkładkę...

739,07 zł
Kasetka i zasuwka ze stali gietej. Stalowy rygiel i zapadka pólobrotowa. Odwracalny: drzwi otwierane na zewnatrz lub do wewnatrz. 2 obroty. ?? 8 mm. Do wkładki profilowej europejskiej. 30 x 60 mm, do drzwi 45 mm.

Zamek górny do drzwi: czy to konieczne? 

Zamek nawierzchniowy zazwyczaj jest wykorzystywany jako dodatkowy zamek do drzwi i montowany jest w górnej ich części – nad zamkiem centralnym. Zastosowanie tego typu zamka nie jest koniecznie, ale zdecydowanie warto w ten sposób dodatkowo zabezpieczyć swoje lokum i mienie. Oczywiście ze względu na odmienną budowę, mechanizmy i sposób działania zamki nawierzchniowe zapewniają różny poziom bezpieczeństwa.

 

Czy zamki nawierzchniowe są dobrym zabezpieczeniem?

Jeśli zależy na zamku o wysokim poziomie bezpieczeństwa, warto zapoznać się z systemem klasyfikacji zabezpieczeń zamków, który określa norma PN-EN 12209:2005. To aż 11 klas – każdy zamek nawierzchniowy zostaje odpowiednio włączony do danej grupy z konkretną wartością (liczbową bądź literową). Każdy producent oznacza swoje wyroby kodem, w którym poszczególne pozycje oznaczają konkretne klasy. Warto zerknąć zwłaszcza na pozycję 7. – to ona określa klasę zabezpieczenia antywłamaniowego (od 1 do 7). 

 

Rodzaje zamków nawierzchniowych

Zamki nawierzchniowe dzielą się na:

  • zapadkowe zamki nawierzchniowe (drzwi zamyka mechanizm zapadkowy),
  • zasuwkowe zamki nawierzchniowe (drzwi zamykane za pomocą zasuwki, którą uruchamia klucz bądź gałka),
  • zapadkowo-zasuwkowe zamki nawierzchniowe,
  • bębenkowe zamki nawierzchniowe (bębenek zablokowany przez bolce, otwarcie za pomocą klucza),
  • zamki typu cyklop (z atestem antywłamaniowym).

Alternatywą dla zamka nawierzchniowego może być klasyczna zasuwa, która pozwoli zablokować drzwi od wewnątrz, a której nie da się otworzyć z zewnątrz. Zamki nawierzchniowe montuje się także w oknach, bramach i furtkach. 

W naszej ofercie znajdziesz: