Filtruj według

Kategorie
Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Typ drzwi
Rodzaj klucza
Rodzaj zamknięcia
Filtruj

Zamki

Drzwi do domu bez odpowiedniego zamka są jak forteca bez murów – bardzo łatwo ją zdobyć. Niezawodny zamek stanowi więc obowiązkowy element zarówno wejścia do domu, mieszkania czy biura, jak i sypialni bądź łazienki. Abyście mogli wyposażyć swoje fortece w wytrzymałe mury, sklep Fernand oferuje solidne zamki do drzwi. Teraz z pewnością nikt nie zdobędzie Waszych skarbów.

Zamek skrzynkowy + dwie...

26,88 zł

Zamek do skrzynki na listy. Korpus odlewany ze stopu metali. Mechanizm dysków obrotowych. Płaska krzywka + krzywka zagięta. 2 klucze niklowane w osłonie PVC. Śruba mocująca.

Zasuwka do zamka pionowego...

746,70 zł
Korpus ze stopu metali. Podwójne ryglowanie. Nadaje sie do montazu na zewnatrz. Zasilanie: prad staly 12 V lub zmienny, z funkcja pamieci (jeden impuls elektryczny zwalnia elektrozaczep, który pozostaje odblokowany az do otwarcia drzwi). Otwarcie drzwi powoduje ponowne zablokowanie elektrozaczepu. Odwracalny.

Kasetka na wkładkę...

562,20 zł
Kasetka i zasuwka ze stali gietej. Stalowy rygiel i zapadka pólobrotowa. Odwracalny: drzwi otwierane na zewnatrz lub do wewnatrz. 2 obroty. ?? 8 mm. Do wkładki profilowej europejskiej. 30 x 60 mm, do drzwi 45 mm.

Kasetka na wkładke...

92,03 zł
Stalowa kasetka. Czolo ze stali nierdzewnej. Zapadka pólobrotowa odwracalna bez koniecznosci demontowania kasetki. Zapadka pólobrotowa otwierana przez pól obrotu kluczem. Zapadka ze stopu metali, niklowana. Zasuwka ze stali nierdzewnej. ? 8 mm, rozstaw 85 mm.

Zamek zapadkowy

77,29 zł
Kasetka ze stali tloczonej. Stalowe czolo z zaokraglonymi koncami. Zapadka pólobrotowa odwracalna bez koniecznosci demontowania kasetki. Zapadka ze stopu metali, ocynkowana. Plaska stalowa zasuwka. ? 8 mm, rozstaw 72 mm.

Kasetka na wkładkę bębenkową

91,43 zł
Kasetka ze stali tloczonej. Stalowe czolo z zaokraglonymi koncami. Zapadka pólobrotowa odwracalna bez koniecznosci demontowania kasetki. Zapadka ze stopu metali, ocynkowana. Plaska stalowa zasuwka. ? 8 mm, rozstaw 72 mm.

Zamek z zapadką półobrotową...

92,03 zł
Kasetka ze stali tloczonej. Stalowe czolo z zaokraglonymi koncami. Zapadka pólobrotowa odwracalna bez koniecznosci demontowania kasetki. Zapadka ze stopu metali, ocynkowana. Plaska stalowa zasuwka. ? 8 mm, rozstaw 90 mm. 2 klucze.

Zamki – drzwi wejściowe i wewnętrzne

Myśląc o zamkach do drzwi, prawdopodobnie każdemu przyjdą na myśl drzwi wejściowe. I nic dziwnego – wejście do domu lub mieszkania musi być odpowiednio chronione. Zamki do drzwi wewnętrznych, chociaż niewątpliwie przydatne, są opcjonalne w porównaniu do zamków w drzwiach frontowych. Dzięki nim możecie poczuć się w pełni bezpiecznie i pożegnać z obawami o wtargnięcie nieproszonych gości.

 

Rodzaje mechanizmów zamków do drzwi

Podstawową formą ochrony do drzwi zewnętrznych jest zamek wpuszczany. Jego nazwa bierze się od możliwości instalacji w środku skrzydła, najczęściej pod klamką. Prezentowane mechanizmy zamków do drzwi metalowych sprawdzają się doskonale, ponieważ aluminiowe elementy są zazwyczaj na tyle grube, że instalacja zamka przebiega bez problemów. Metal dodatkowo stanowi wówczas ochronę wejścia. Wpuszczany mechanizm zamka do drzwi stosuje się równie często w skrzydłach wewnętrznych.

Innym rozwiązaniem są z kolei nawierzchniowe zamki do drzwi, a więc przykręcane do powierzchni skrzydła. Najczęściej montuje się je na dość wąskich wrotach bez możliwości umieszczenia mechanizmu zamka do drzwi w środku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować dwa opisywane rodzaje jednocześnie – gwarantuje to najwyższy stopień ochrony. Takie zamki do drzwi są wyjątkowo proste w montażu ze względu na prostą budowę. Wyposażone w grube zasuwy akcesoria skutecznie zabezpieczają domy, mieszkania, budynki użyteczności publicznej i wiele innych obiektów.

 

Mechanizm zamka do drzwi szafki

Prezentowane w tej kategorii zamki do drzwi doskonale pasują zarówno do dużych skrzydeł, jak i tych mniejszych, na przykład do szafek. Jeśli zależy Wam na ukryciu oraz zabezpieczeniu mienia, warto wyposażyć się w specjalny zamek skrzynkowy. Niewielki element można bardzo łatwo zainstalować we froncie szafki czy szuflady, aby dyskretnie strzegł Waszych sekretów. Niklowana powierzchnia sprawia, że taki zamek jest odporny na zadrapania spowodowane wieloletnim użytkowaniem.

Oprócz prostych zamków okrągłych do drzwi szafek czy szuflad w ofercie sklep Fernand ma także rozwiązania idealne dla posiadaczy gablot. Specjalny mechanizm dysków obrotowych zawieszony na stalowej zębatce uniemożliwia przesunięcie frontu mebla. Taki niewielki, ale solidny zamek skutecznie chroni więc wartościowe przedmioty wyeksponowane za szkłem, jak biżuterię, porcelanę czy wielowiekowe pamiątki rodzinne. Z powodzeniem sprawdzi się również w barku, zwłaszcza jeśli wśród domowników są dzieci.

 

Zamek okrągły do drzwi przesuwnych

Wielbiciele nowoczesnych stylów wnętrzarskich nie muszą się martwić o swoje mienie – w sklepie Fernand kupicie też mechanizm zamka do drzwi przesuwnych, popularnych w minimalistycznych pomieszczeniach. Specjalna zapadka w kształcie haka to główny element tego zamka. Drzwi zostają wówczas solidnie zamknięte przez półobrót rygla. Prezentowane zamki do drzwi przesuwnych mają wiele zalet: nie zajmują zbyt wiele miejsca, nie wymagają głębokich otworów, ani nie wpływają na płynność poruszania się skrzydła.

 

Zamki do drzwi łazienkowych

Opisywane zamki do drzwi wewnętrznych przydają się w sypialniach, jednak najczęściej instalowane są w łazienkach i toaletach. Takie elementy cechuje zazwyczaj dość prosta budowa, ponieważ mają zapewniać prywatność, a nie zapobiegać kradzieżom, jak zamki do drzwi wejściowych czy garażowych. Konstrukcja uniemożliwia więc otworzenie drzwi i jednocześnie informuje osoby na zewnątrz pomieszczenia, że skrzydło zostało zablokowane i ktoś korzysta z przestrzeni. Metalowe zamki do drzwi łazienkowych są odporne na częste czyszczenie oraz dezynfekcję, a solidna zasuwa gwarantuje prywatność.

 

Akcesoria i zamki – drzwi podnoszone

Obecnie coraz częściej garaże są wbudowywane w konstrukcję domu, co wiąże się z oszczędnością przestrzeni, a także materiałów budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że w takiej sytuacji brama może wywołać zainteresowanie nieproszonych gości. Solidny zamek do drzwi podnoszonych jest więc niezbędny. Zabezpieczy on zarówno ukryte wewnątrz auto, jak i sam dom, połączony z garażem wewnętrznymi drzwiami. Sklep Fernand oprócz zamków zapewnia również wygodne klamki, szyldy i inne akcesoria idealne do drzwi garażowych.

 

Rygle

Niektóre zamki do drzwi mogą być z powodzeniem zastąpione solidnym ryglem. To z pewnością tańsza opcja, gwarantująca porównywalny poziom bezpieczeństwa. Jedynym minusem rygli jest ich wygląd, który nie zawsze sprawdza się w nowoczesnym wystroju pomieszczeń. Za wyborem takich elementów przemawia również wszechstronne zastosowanie – zamontujecie je zarówno w drzwiach wewnętrznych, jak i przy bramach, furtkach, czy budynkach gospodarczych. Aby dodatkowo wzmocnić metalową konstrukcję, warto zastosować solidną kłódkę ze sklepu Fernand.