Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Filtruj
    Do okien

Do okien

Czasem wystarczy jeden drobny element, by poczuć się bezpieczniej! Zasuwy do okien są dodatkowym zabezpieczeniem antywłamaniowym, uniemożliwiają siłowe otwarcie okna od zewnątrz. To drobne elementy montażowe, które wraz z odpowiednimi zamkami, będą chronić budynek przed niepowołanymi gośćmi. 

Rygle do okien mają różny kształt, budowę i sposób działania. Różnią się też użytym do produkcji materiałem, sposobem zabezpieczenia, stylistyką i kolorystyką, więc bardzo łatwo dopasować właściwy model do swoich potrzeb. Innym przydatnym elementem, zwłaszcza podczas dłuższej nieobecności, jest zasuwa do okiennic, która zablokuje dostęp do okien.

W sklepie Fernand znajdziesz zasuwy do okien, które wyróżniają się trwałością. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze modelu lub instrukcji montażowej, skontaktuj się z naszymi specjalistami!

Zasuwa okienna

21,72 zł

Wydajny system zamykania, ten zatrzask ze stopu został zaprojektowany, aby skutecznie zamykać okna. Przeznaczony szczególnie do okien i drzwi tarasowych z podwójnym otwarciem OF/OB. Kompatybilny ze wszystkimi oknami jednoskrzydłowymi i może być używany w pionie lub poziomie, zamek ten jest łatwy w montażu i zapewnia sprawne i szybkie zamykanie. Jego lakierowane białe wykończenie pozwala wtopić się w ramę okna bez zniekształcania dekoracji. Ten zatrzask okienny OF/OB marki Thirard mierzy 65 mm x 63 mm.

Czy zasuwy do okien są niezbędne?

Zasuwa do okiennic czy rygiel do okien to dodatkowe elementy montażowe, w które zdecydowanie warto doposażyć budynek, by zwiększyć ochronę przed ewentualnym włamaniem. Pomimo coraz nowocześniejszych zabezpieczeń włamywacze wciąż znajdują nowe sposoby na ich sforsowanie. Podstawową ochroną okien są oczywiście specjalne zamki czy rolety antywłamaniowe. Jeśli nie są zamontowane, warto mieć możliwość zaryglowania okien i okiennic, by móc spokojnie wyjechać na kilka dni.

 

Rygle do okien: na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  • Rozmiar i budowa dostosowane do warunków montażowych, czyli do typu, grubości i szerokości okuć okiennych.
  • Dodatkowe zabezpieczenia – niektóre rygle do okien można połączyć z zamkiem, co zapewnia podwójną ochronę.
  • Klasa bezpieczeństwa – jeśli rygiel do okien jest połączony z zamkiem, warto zwrócić uwagę na oznaczenia producenta, zgodne z europejskimi normami. Ważna jest zwłaszcza klasa ochrony antywłamaniowej.
  • Trwałość rygli do okien – warto wybrać takie zasuwy, których korpusy są odlewane z metali, a więc też odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Odporność na niekorzystne warunki – skrajne temperatury, wilgoć, duże nasłonecznienie.
  • Stylistyka i kolorystyka dopasowane do okien – wygląd ma znaczenie, a dzięki sporej objętości oferty możesz perfekcyjnie dopasować zasuwy do okuć swoich okien.
  • Gwarancja producenta – warto wybrać produkt objęty kilkuletnią gwarancją, by mieć pewność, że w razie usterki czy nietypowo szybkiej eksploatacji nie trzeba będzie ponosić dodatkowych kosztów.
  • Marka producenta – warto kupić zasuwę do okien od cenionego producenta z dużym doświadczeniem, np. od Thirard, który zajmuje się systemami bezpieczeństwa już od 100 lat i jest liderem w branży.