Zamki samozatrzaskowe

Zamki samozatrzaskowe

Wiele osób wychodząc z domu, spieszy się lub zapomina o zamknięciu drzwi wejściowych na klucz, lub po prostu ceni sobie wygodę. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku jest zamek zatrzaskowy do drzwi wejściowych. Zastosowanie takiego rozwiązania to również możliwość zamknięcia szafek, pomieszczeń wewnątrz i innych miejsc, do których mają mieć dostęp tylko wybrane osoby.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Zamek zatrzaskowy — jaki rodzaj zamka wybrać?

Na rynku dostępne są zamki zatrzaskowe, które można podzielić na dwie kategorie, ze względu na sposób montowania do drzwi. Są to:

  • zamki samozatrzaskowe ukryte,

  • zamki samozatrzaskowe widoczne.

 

Zamek samozatrzaskowy — przeznaczenie i cena

Każdy z zamków zatrzaskowych wyposażony jest zawsze w pełną specyfikację, która zawiera informacje co do tworzywa, przeznaczenia i instrukcji montażu.

Zaletą zamka zatrzaskowego jest niewielki rozmiar produktu. Dzięki temu zamki zatrzaskowe sprawdzą się nie tylko w drzwiach wejściowych. To świetne rozwiązanie do szaf, biurek, szuflad i innych stosunkowo niedużych miejsc, które wymagają zamknięcia.

Za takim rozwiązaniem przemawia również cena. Najprostszy zamek zatrzaskowy nabyć można już za kilkanaście złotych. Do drzwi zewnętrznych natomiast stosuje się zaawansowane mechanizmy, w które warto zainwestować. Cena takiego produktu to wydatek kilkuset złotych i więcej, w zależności od zastosowanych zabezpieczeń, solidnego wykonania i poziomu bezpieczeństwa, jaki gwarantuje.

 

Zamki zatrzaskowe — tworzywo i dodatkowe funkcje

Materiał, z jakiego są wykonane zamki zatrzaskowe to zazwyczaj najwyższej jakości tworzywa sztuczne, stal nierdzewna, ocynkowana, lakierowana proszkowo. Większość produktów oferowana jest w kolorze czarnym, białym, lub chromowanym.

Zamki samozatrzaskowe umożliwiają otwarcie na wiele sposobów. Poza funkcją automatycznego zatrzaskiwania są dostępne produkty wyposażone w kluczyk, dzięki czemu drzwi otworzyć i można zamknąć również w sposób tradycyjny. Możliwe jest doposażenie zamka w tradycyjny rygiel, który dodatkowo uchroni przed niepożądanym otwarciem.

 

Zamki zatrzaskowe — możliwe zamknięcia

Wśród zamków zatrzaskowych wyróżnia się również modele z zamknięciem magnetycznym. To niewielkich rozmiarów mechanizmy niewymagające rygla ani klucza. Sprawdzają się w przypadku lżejszych drzwi, np. niemetalowych. Inną opcją jest otwarcie poprzez naciśnięcie ukrytego przycisku lub kombinacji punktów (zamknięcie wielopunktowe).

W celu wyboru właściwego i najlepszego zamka zatrzaskowego warto skontaktować się z obsługą sklepu fernand.pl, która w sposób profesjonalny doradzi i pomoże dokonać właściwego wyboru.