Zamki do drzwi aluminiowych i PCV

Zamki do drzwi aluminiowych i PCV

Aluminium oraz plastik są materiałami, które doskonale sprawdzają się do wykonania zarówno drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych danego domu, mieszkania lub innego obiektu. Doskonale wyciszają dźwięki, a także mają zazwyczaj dobre parametry termoizolacyjne. Chcąc, aby odpowiednio spełniały one swoje zadanie, trzeba wyposażyć je w specjalny zamek do drzwi aluminiowych lub PCV. Jak znaleźć odpowiedni wariant?

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Zamek do drzwi plastikowych i aluminiowych - jaki wybrać?

Zamek do drzwi to podstawa bezpieczeństwa, a także prywatności domowników. Skutecznie chroni on przed niepożądanymi gośćmi, w tym również włamywaczami. To, z jakiego materiału zostały wykonane drzwi, może pomóc w wyborze odpowiedniego zabezpieczenia. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zamki wpuszczane do drzwi PCV oraz aluminiowych. Montuje się je wewnątrz płyty, dzięki czemu zapewniają wejściu estetyczny wygląd.

Najczęściej w drzwiach stosowane są warianty podklamkowe hakowe, które umieszcza się, jak sama nazwa mówi, pod klamką. W przypadku ich montażu nie jest konieczne wykonywanie głębokich otworów w drzwiach. Mechanizm działania charakteryzujący zamki wpuszczane do drzwi PCV oraz aluminiowych opiera się na wysunięciu specjalnego rygla do otworu w futrynie, co uniemożliwia wejście do danego pomieszczenia osobom bez klucza znajdującym się na zewnątrz. Dodatkowo tego rodzaju zamknięcie może być wzmocnione zamkiem nawierzchniowym.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zamek do drzwi aluminiowych i PCV?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany zamek do drzwi PCV oraz aluminiowych spełni swoją funkcję, zwróć uwagę na:

  • materiał, z jakiego został wykonany - ważne, aby był on trwały i antykorozyjny. Jeśli dany zamek do drzwi plastikowych czy też aluminiowych ma chronić wejścia do domu, mieszkania lub innego obiektu, powinien on odznaczać się również odpornością na wysokie i niskie temperatury, a także wilgoć;

  • klasa antywłamaniowa - najlepiej postawić na wariant z wkładką klasy B, a nawet C - w pierwszym przypadku będzie on odporny na takie działania jak piłowanie czy też wiercenie przez co najmniej 3 minuty, a w drugim - 6, co może uchronić dany obiekt przed włamaniem;

  • certyfikaty świadczące o spełnieniu przez dany zamek do drzwi aluminiowych lub PCV określonych norm;

  • gwarancja - warto stawiać na produkty od sprawdzonych dostawców, które mają długi okres gwarancji.

Dzięki temu zyska się pewność, że dany zamek spełni swoje zadanie, będąc strażnikiem prywatności, a także bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w danym obiekcie.