Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Filtruj
    Akcesoria do okiennic

Akcesoria do okiennic

Znacie te momenty, kiedy uchylenie okna nie wystarcza, aby przewietrzyć pokój, ale otwieranie go na oścież to zbyt dużo? Najczęściej dochodzi do nich w dość ciepłe, wiosenne dni, albo letnie noce. Podobnie jest czasami po przypaleniu obiadu w kuchni – chcecie pozbyć się duszącego dymu, jednak nie możecie pozwolić sobie na pełne otworzenie okien. W takich sytuacjach najlepiej zastosować akcesoria do okiennic, czyli specjalne ograniczniki ze sklepu Fernand.

Ogranicznik okienny...

81,10 zł
Korpus odlewany ze stopu metali. 8 stopni uchylenia. Zaczep z możliwośćia umieszczenia po prawej lub lewej stronie. Bezpieczenstwo dzieci: możliwość zabezpieczenia klódka 30 mm.

Akcesoria do okiennic jako zabezpieczenie

Funkcjonalne akcesoria do okiennic prezentowane w tej kategorii to przede wszystkim ograniczniki, które zapobiegają niekontrolowanemu otwieraniu czy zamykaniu okien lub okiennic, na przykład pod wpływem wiatru. Podmuchy powietrza i przeciągi powodują często gwałtowny ruch skrzydeł – nie dość, że wiąże się to z głośnymi uderzeniami, również jest dość niebezpieczne. Wichury mogą wyrwać okiennice z zawiasów, co wiąże się z dodatkowymi naprawami.

Jeśli do ograniczenia ruchu okien wciąż używacie doniczek z kwiatami – najwyższy czas to zmienić. Doniczka może być bardzo szybko zepchnięta na podłogę, a rama okienna stanowi także zagrożenie dla domowników. Akcesoria do okiennic takie jak ograniczniki zapobiegają ruchowi otwartych okien. Składają się zwyczajowo z dwóch głównych części: metalowej obejmy i skobla, dzięki któremu ustawicie pożądany kąt rozchylenia okna. Akcesorium zapobiega dalszemu zamknięciu oraz rozwarciu ramy, a także uderzenia w ściany, meble czy domowników.

 

Metalowe ograniczniki i inne akcesoria do okiennic

Ograniczniki z tej kategorii wykonano z wytrzymałego stopu metali, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo wzmocnić je za pomocą niewielkiej kłódki. To świetna decyzja, aby zabezpieczyć mechanizm przed ciekawskimi paluszkami dziecka albo sprytnym zwierzakiem. Jeśli zostawicie uchylone w ten sposób okna i opuścicie dom, nie musicie martwić się, że ktoś otworzy je szerzej, a następnie wejdzie do środka – nawet mała kłódka na akcesoriach do okiennic skutecznie zabezpieczy Was przed kradzieżami.

 

Prosty montaż

Największą zaletą prezentowanych akcesoriów do okiennic jest ich nieskomplikowana instalacja. Możecie jej dokonać na:

  • dwóch sąsiadujących oknach lub okiennicach,

  • jednym oknie, aby ograniczyć kąt uchylenia,

  • na drzwiach tarasowych lub balkonowych.

Ograniczniki doskonale sprawdzają się przy wielu rodzajach okien, okiennic oraz drzwi. Aby je zamontować, wystarczy przytwierdzić dwa elementy do ramy lub ściany za pomocą odpowiednich śrub. Z powodzeniem możecie je również zastosować w orientacji pionowej.

Akcesoria do okiennic ze sklepu Fernand stosowane jako ograniczniki wykluczają potrzebę stosowania odbojników do okien. Ich wielką zaletą jest możliwość ustawienia stopnia rozchylenia okiennicy lub okna, aby wpuścić do wnętrza kilka promieni słońca albo nieco świeżego powietrza. Elementy z powodzeniem dopasujecie do rodzaju skrzydła: proste modele są uniwersalne i dość dyskretne, jednak możecie sięgnąć również po fantazyjnie wygięte skoble, których budowa podkreśla organiczne kształty roślin w ogrodzie czy na parapecie.