Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Filtruj
    Adaptery wkładek

Adaptery wkładek

Adaptery do wkładek to nowoczesne rozwiązania, które umożliwiają połączenie już zamontowanej w drzwiach wkładki z zamkiem „elektronicznym”, który można obsługiwać na przykład za pomocą smartfona. Jak to działa? 

Musisz dysponować odpowiednią wkładką (otwieraną również wtedy, gdy w drzwiach po przeciwnej stronie znajduje się klucz) oraz zapasowym kluczem, który na stałe umieścisz we wkładce. Następnie kupujesz specjalny adapter do wkładki i inteligentny zamek, który łączysz z aplikacją w telefonie. Po odpowiednim skonfigurowaniu ustawień możesz już otwierać drzwi wyłącznie za pomocą smartfona. Wygodne, prawda?

Zastanawiasz się, czy wkładka w Twoich drzwiach jest odpowiednia, czy wybrany adapter będzie w pełni kompatybilny z zamkiem? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

Czy do wszystkich wkładek pasują adaptery?

Z gałką czy na klucz – rodzaj wkładu ma spore znaczenie. Standardowo montując adaptery do wkładek, należy na stałe umieścić w nich zapasowe klucze. Jeśli wkład wyposażony jest od wewnętrznej strony w gałkę zamiast otworu na klucz, to trzeba ją najpierw zdemontować. Adaptery pasują do większości wkładek o profilu europejskim. Trzeba jednak upewnić się, że wkładka spełnia kilka wymagań:

  • jest wyposażona w sprzęgło, czyli można ją otworzyć nawet wtedy, gdy w zamku po drugiej stronie drzwi tkwi klucz,
  • posiada zapasowy klucz, którego główkę można odpowiednio zeszlifować, by ukryć go w mechanizmie,
  • wystaje poza szyld maksymalnie na 3 mm.

 

Do czego służą adaptery do wkładek? 

Adaptery do wkładek umożliwią montaż inteligentnego zamka na starej wkładce.

Po odpowiednim montażu adaptera i zamka oraz konfiguracji aplikacji w telefonie będziesz mógł otwierać drzwi bez korzystania z klucza. Nawet gdy smartfon będzie bezpiecznie schowany w kieszeni, gdy tylko zbliżysz się do drzwi, otworzą się. Ponadto za pomocą specjalnej aplikacji będziesz mógł nadać dostęp innym osobom ­– czasowy bądź regularny (np. w wybrane dni w konkretnym przedziale czasowym), bez udostępniania faktycznego klucza. W tego typu aplikacji zobaczysz też całą historię otwarć drzwi – pełna kontrola gwarantowana!