Zamki do włazu na strych

Zamki do włazu na strych

Zamek do włazu na strych oddziela przestrzeń mieszkalną od poddasza, zabezpiecza klapę i uniemożliwia dostęp do pomieszczenia dzieciom. Dba o bezpieczeństwo, więc musi być trwały i solidny oraz wyposażony w dobry mechanizm, który będzie zapobiegał samoczynnemu otwieraniu się włazu. Warto zdecydować się na specjalny zamek do schodów strychowych, umożliwiający łatwe i szczelne zamknięcie klapy. Zachęcamy do kontaktu, a polecimy rozwiązanie dopasowane do potrzeb!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jaki wybrać zamek do schodów strychowych?

Standardowy zamek do schodów strychowych to mały metalowy lub plastikowy zatrzask, który wkręca się do podłoża. Działa „samozatrzaskowo” i wyposażony jest w specjalny „smoczek” do otwierania włazu. W sprzedaży są dostępne również zamki wpuszczane przystosowane do montażu w klapie i wyposażone w klucz, które bardzo dobrze zabezpieczają właz przed samoczynnym otwarciem.

Wybierając zamek do włazu na strych, należy zwrócić uwagę m.in. na grubość klapy oraz mechanizm otwierania i zamykania. Specjaliści sklepu Fernand pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie – zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego!

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zamek do włazu na strych?

Zamek do włazu na strych musi być solidny, czyli wykonany z trwałego materiału, np. metalu dobrze zabezpieczonego przed czynnikami zewnętrznymi. Powinien również być łatwy w obsłudze, a przy tym bardzo dobrze zabezpieczać klapę przed poluzowaniem się czy otwarciem. To zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom mechanicznym, ale także uciekaniu ciepła z części mieszkalnej budynku.