Klamki gałki

Klamki gałki

Gałka z zamkiem to popularny odpowiednik klamki. Wpisuje się w gusta wielu projektantów wnętrz, a także osób, które same aranżują swoje mieszkanie czy dom. Gałki z zamkiem mają nie tylko estetyczny i nienachalny wygląd, ale mogą też stanowić zabezpieczenie drzwi dzięki zamontowanemu mechanizmowi z wkładką. Poznaj ofertę sklepu Fernand!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Klamki - gałka z zamkiem

Jedną z popularnych grup produktów są klamki-gałki z zamkiem, które z jednej strony mają klamkę, a drugiej gałkę z zamkiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie w drzwiach, które chcemy zamykać kluczem tylko z jednej strony, a z drugiej wygodnie otwierać klamką.

Gałka z zamkiem ma wbudowaną wkładkę, dzięki której można zabezpieczyć dostęp do pomieszczenia. Z drugiej strony drzwi może być klamka bądź druga gałka z pokrętłem. Wszystko zależy od tego, jakich funkcjonalności potrzebujesz. Klamka-gałka z zamkiem sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczenia, zwłaszcza jeśli jego aranżacja i same drzwi są utrzymane w klasycznym stylu - gałki doskonale do niego pasują i dodają wnętrzom elegancji.

 

Klamka z gałką stała czy gałki obrotowe do drzwi wewnętrznych?

Gałki występują też w wersji z klamką, to znaczy, że na końcu klamki jest właśnie okrągły uchwyt. Takie akcesoria wyglądają oryginalnie i atrakcyjnie prezentują się np. w pomieszczeniach biurowych. Z kolei tradycyjne gałki obrotowe do drzwi wewnętrznych są najczęściej wybierane do pokojów w domach i mieszkaniach. Jeśli gałka jest wyposażona w zamek, możemy zastosować to rozwiązanie również w lokalach wynajmowanych kilku osobom.

 

Montaż gałki z zamkiem

Wymiana gałki z zamkiem w drzwiach jest prostym zadaniem i nie potrzeba do tego umiejętności ślusarskich. Wystarczy jedynie śrubokręt i nowa gałka. Akcesoria do drzwi od Fernand mają dołączoną instrukcję montażu, dzięki czemu wykonasz to na pewno prawidłowo. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami - doradzimy Ci w wyborze odpowiedniej gałki z zamkiem i wyjaśnimy, jak ją przymocować do drzwi.