Filtruj według

Cena
Producenci
Filtruj
    Bramy garażowe

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 21,00 zł - 455,00 zł

Gwarancja

Gwarancja

Zastosowanie

Zastosowanie

Rodzaj instalacji

Rodzaj instalacji

Kwadrat

Kwadrat

Bramy garażowe

Brama garażowa wymaga dobrego zabezpieczenia. Podstawą jest solidny zamek do drzwi garażowych, który będzie na tyle odporny na wiercenie czy przecinanie, by zatrzymać potencjalnego włamywacza przez określony czas. W przypadku bram do garażu dobrze sprawdzają się zamki nawierzchniowe, które montuje się bezpośrednio na bramie bądź drzwiach do garażu, a nie w ich wnętrzu. 

Warto też zadbać o drugi rodzaj zabezpieczenia – na przykład klasyczny rygiel z wrzeciądzem do zamknięcia na kłódkę. Oba zamknięcia do drzwi garażowych można zamontować we własnym zakresie – prosto i szybko, bez profesjonalnych narzędzi. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiały, z których wyprodukowano zamek – muszą być solidne, odporne na ekstremalne warunki pogodowe i zabezpieczone przed korozją.

W sklepie Fernand kupisz zamek do bramy garażowej uchylnej i standardowej ­– rozwiernej. Wszystkie nasze propozycje zamków w tej kategorii są w pełni przystosowane do bram i drzwi garażowych. Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami!

W koszyku znaleziono 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Klamka do zamka do drzwi...

191,49 zł
Kasetka ze stali gietej. 1-punktowy. Wewnetrzne pokretlo otwierajace. Mechanizm zamykajacy bez klucza. ?? 7 mm. Akcesoria: podwójna klamka do zamykania, uchwyt do przesuwania drzwi podnoszonych.

Czym wyróżniają się zamki nawierzchniowe do bram garażowych?

Zamki nawierzchniowe montowane są bezpośrednio na bramie czy drzwiach garażowych – mechanizm jest przykręcany na powierzchni drzwi, a nie w ich środku, jak w przypadku zamków wpuszczanych. Z tego względu z montażem zamka do bramy garażowej poradzi sobie każdy – nie trzeba w tym celu dysponować specjalistyczną ślusarską wiedzą czy narzędziami. 

Montaż polega na odpowiednim przykręceniu elementów zamka do drzwi – czyli kasety, do której zamontujemy wkładkę (właściwy mechanizm blokujący). Równie prosty w montażu jest klasyczny zamek do drzwi garażowych w formie rygla blokowanego kłódką.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zamka do drzwi garażowych?

  • Poziom zabezpieczenia antywłamaniowego zamka – odporność na otwieranie wytrychem, przewiercanie i przecinanie. Każdy zamek zostaje przyporządkowany do odpowiedniej klasy zgodnej z europejską normą (od 1 do 7). Im wyższa klasa, tym zabezpieczenie jest lepsze.
  • Trwałość materiałów. Zamki do bram garażowych powinny być wyprodukowane z materiałów solidnych i trwałych – np. ze stali. Warto upewnić się, że zamek jest dobrze zabezpieczony przed korozją i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Musi pracować sprawnie niezależnie od temperatury na zewnątrz.
  • Przystosowanie do bramy garażowej – odpowiedni kształt i wymiary.
  • Cena zamka do drzwi garażowych – zdecydowanie nie warto oszczędzać na tym zakupie. Zamek musi być solidny i odpowiednio dobrze zabezpieczać garaż, warto więc zdecydować się nawet na droższy model, ale o wysokiej jakości.