Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Seria
Poziom zabezpieczeń
Rozmiar
Zastosowanie
Rodzaj klucza
Rodzaj zamknięcia
Filtruj
    Kłódki do bagażu

Kłódki do bagażu

Kłódka do walizki, zwana też kłódką bagażową czy podróżną to poręczna minikłódka, która pozwoli zadbać o bezpieczeństwo Twojej walizki, torby czy innego rodzaju bagażu – na lotnisku (dworcu), podczas podróży samolotem czy każdym innym środkiem transportu zbiorowego.

Do ochrony walizek najchętniej wybierane są kłódki szyfrowe, a więc takie, do których należy ustalić kilkucyfrowy kod (kłódki posiadają zazwyczaj od 3 do 5 tarcz cyfrowych), ale można też do tego celu wykorzystać kłódkę z kluczykiem. Kłódka do bagażu na klucz to rozwiązanie idealne dla osób, które obawiają się, że mogą zapomnieć ustawiony wcześniej kod.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze kłódki, skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Walizki na szyfr czy kłódki do walizki?

Walizki na szyfr zabezpieczają bagaż przed otwarciem przez niepowołaną osobę. Poziom tego zabezpieczenia wynika bezpośrednio z modelu danej walizki. Kłódka do walizki może być dodatkowym zabezpieczeniem bagażu, lecz jest też doskonałą alternatywą dla zamku szyfrowego walizki.

Jeśli walizka nie jest wyposażona w takie zabezpieczenie szyfrowe, kłódka staje się inwestycją w bezpieczeństwo mienia, które przewozimy w bagażu. Minikłódki do walizek są skuteczne i znacznie zwiększają bezpieczeństwo bagażu w środkach transportu zbiorowego.

 

Kłódka do walizki: na klucz czy na szyfr?

Kupując kłódkę do bagażu, możesz zdecydować się na model na z kluczem bądź z tarczami cyfrowymi, za pomocą których ustalisz kod dostępu. Obie kłódki są równie skuteczne, więc w grę wchodzi Twoja wygoda!

Szyfrowe kłódki do bagażu wydają się być bardziej komfortowe – nie trzeba pamiętać o kluczu. Z drugiej strony trzeba zapamiętać lub zapisać w bezpiecznym miejscu kod. Klasyczna kłódka to z kolei ryzyko zgubienia się klucza, natomiast standardowo każdą kłódkę wyposaża się w parę kluczy, więc jeden zawsze warto potraktować jako „ratunkowy”.

 

Kłódka do walizki: w jakim rozmiarze?

Minikłódki do walizek są niewielkie i poręczne, jednak poszczególne modele różnią się rozmiarami. Wymiary kłódki dobierz w zależności od rozmiaru samej walizki oraz uchwytów suwaków – „ucho” kłódki musi być na tyle duże, aby bez problemu połączyło oba elementy, zabezpieczając zamki przed rozsunięciem.