Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Filtruj
    Do bram garażowych

Do bram garażowych

Dobra zasuwa do drzwi garażowych może być, w zależności od potrzeb, jedynym bądź dodatkowym zamknięciem garażu. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje zasuwy do bram garażowych. Mogą to być proste, lecz solidne rygle – poziome bądź pionowe. Zasuwa do bramy może być też rodzajem zamka – czyli otwierać się z zewnątrz za pomocą klucza, a od wewnątrz – za pomocą gałki czy pokrętła. 

Dodatkowo, w zależności od budowy bramy, wybrać można rygiel do drzwi dwuskrzydłowych bądź jednoskrzydłowych. Zasuwę do bramy bez zamka można doposażyć w kłódkę, która zapewni ochronę mienia przechowywanego w garażu.

Na jaką zasuwę do bramy się zdecydować? Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań – skontaktuj się z nami, a wspólnie zastanowimy się nad optymalnym rozwiązaniem.

Zasuwy do bram garażowych: rodzaje i poziom bezpieczeństwa

Wybór konkretnej zasuwy do bramy należy uzależnić od kilku elementów:

  • budowy bramy (zasuwa do drzwi dwuskrzydłowych, jednoskrzydłowych),
  • sposobu montażu zasuwy (zasuwa pozioma bądź zasuwa pionowa do drzwi garażowych),
  • poziomu bezpieczeństwa (zasuwa do bramy z zamkiem lub klasyczny rygiel z kłódką).

Te aspekty wynikają bezpośrednio z oczekiwanego poziomu ochrony garażu oraz od obecności innych zabezpieczeń. Ważne jest też samo usytuowanie garażu. Jeśli jest to garaż na terenie dobrze chronionej posesji, to zasuwa czy rygiel mogą z powodzeniem jedynie zabezpieczać drzwi garażowe przed samoczynnym otwarciem. Gdy z kolei garaż znajduje się na otwartej przestrzeni, należy zdecydować się na dobre zabezpieczenia – obowiązkowa jest kłódka do zasuwy, ale warto zamontować też antywłamaniowy zamek centralny.

 

Zasuwa do drzwi garażowych: na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  • Rozwiązanie dostosowane do potrzeb i warunków technicznych bramy.
  • Zasuwa spełniająca indywidualne oczekiwania (łatwość otwierania i zamykania, umiejscowienie – w pionie bądź poziomie).
  • Odpowiedni poziom bezpieczeństwa – warto zapoznać się z oznaczeniem produktu, czyli kombinacją cyfr i liter, które przekładają się na konkretne klasy zabezpieczenia według normy PN-EN 12209:2005. Zwłaszcza na klasę odporności antywłamaniowej (czas do przewiercenia czy przecięcia) i na niekorzystne warunki atmosferyczne (wilgoć, temperatura) – norma dotyczy zasuw z zamkami.
  • Solidne materiały zasuwy do bramy, np. stal nierdzewna bądź metale i ich stopy dodatkowo zabezpieczone przed korozją.
  • Wymiary skobla, aby dobrać odpowiedniej wielkości kłódkę.
  • Cena adekwatną do jakości zasuwy – tu zdecydowanie nie warto oszczędzać, dobrze zdecydować się na nawet nieco droższy rygiel, jeśli jest on trwały i spełnia swoje funkcje z nawiązką.