Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Rodzaj klucza
Filtruj
    Zamki do drzwi szklanych

Zamki do drzwi szklanych

Drzwi szklane prezentują się efektownie, lecz w zakresie zabezpieczenia potrzebują niestandardowych rozwiązań! Zamek musi być przystosowany do montażu na powierzchni szklanej – skrzydło jest zbyt cienkie dla klasycznego wpuszczanego modelu. Zwykle zamki do drzwi szklanych wymagają nawiercenia powierzchni, choć są też dostępne modele nakładane na skrzydło. Zachęcamy do kontaktu – pomożemy wybrać zamek do drzwi szklanych, który zapewni bezpieczeństwo i komfort!

Jaki wybrać zamek do drzwi szklanych?

Zamek do drzwi szklanych musi być oznaczony jako zamek do szkła – nie sprawdzi się ten sam model co w przypadku klasycznych drzwi drewnianych czy metalowych. Choć istnieją różne rodzaje mechanizmów zamków do drzwi szklanych, zwykle całość wygląda podobnie – zamek jest zamknięty w metalowej obudowie z klamką lub gałką pod elektrozaczep.

Pod względem montażu zamki do drzwi szklanych dzieli się na:

  • wymagające nawiercenia (składają się z dwóch elementów do przyklejenia lub przykręcenia po obu stronach skrzydła – potrzebny jest otwór w szkle),
  • nakładane na szklane drzwi (tzw. zamek do drzwi szklanych bez wiercenia – jest wyposażony w otwór, w który wkłada się fragment skrzydła).

Wybierając zamek do drzwi przesuwnych szklanych, warto postawić na mechanizm hakowy.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru zamka do drzwi szklanych?

  • Rodzaj mechanizmu. Jednostronny, dwustronny, z kluczem, z pokrętłem, magnetyczny, na kartę, centralny, dodatkowy itd. – zamki do drzwi szklanych można precyzyjnie dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań!

  • Sposób montażu. Przyklejany, przykręcany, montowany na szkle bądź na ościeżnicy, wymagający otworu lub zamek do drzwi szklanych bez wiercenia – możliwości jest sporo, a zamki dopasowuje się do warunków montażowych!

  • Poziom zabezpieczenia. Warto sprawdzić atesty zamka oraz klasyfikację zgodnie z normą PN-EN 12209:2005, zwłaszcza odporność na przewiercanie (nr 7. kodu) i wyrywanie, piłowanie oraz wiercenie (nr 12. kodu).