Zasuwa CORVETTE z gałką,...
Kasetka i obejma tłoczona ze stali. Zapadka stalowa, niklowana. Gałka z tworzywa ABS, chromowana. Mosiężna wkładka bębenkowa 5-pinowa. Mosiężny szyld. 3 stalowe, niklowane klucze.
Drzwi szklane prezentują się efektownie, lecz w zakresie zabezpieczenia potrzebują niestandardowych rozwiązań! Zamek musi być przystosowany do montażu na powierzchni szklanej – skrzydło jest zbyt cienkie dla klasycznego wpuszczanego modelu. Zwykle zamki do drzwi szklanych wymagają nawiercenia powierzchni, choć są też dostępne modele nakładane na skrzydło. Zachęcamy do kontaktu – pomożemy wybrać zamek do drzwi szklanych, który zapewni bezpieczeństwo i komfort!
Kasetka i obejma tłoczona ze stali. Zapadka stalowa, niklowana. Gałka z tworzywa ABS, chromowana. Mosiężna wkładka bębenkowa 5-pinowa. Mosiężny szyld. 3 stalowe, niklowane klucze.
Zamek do drzwi szklanych musi być oznaczony jako zamek do szkła – nie sprawdzi się ten sam model co w przypadku klasycznych drzwi drewnianych czy metalowych. Choć istnieją różne rodzaje mechanizmów zamków do drzwi szklanych, zwykle całość wygląda podobnie – zamek jest zamknięty w metalowej obudowie z klamką lub gałką pod elektrozaczep.
Pod względem montażu zamki do drzwi szklanych dzieli się na:
Wybierając zamek do drzwi przesuwnych szklanych, warto postawić na mechanizm hakowy.
Rodzaj mechanizmu. Jednostronny, dwustronny, z kluczem, z pokrętłem, magnetyczny, na kartę, centralny, dodatkowy itd. – zamki do drzwi szklanych można precyzyjnie dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań!
Sposób montażu. Przyklejany, przykręcany, montowany na szkle bądź na ościeżnicy, wymagający otworu lub zamek do drzwi szklanych bez wiercenia – możliwości jest sporo, a zamki dopasowuje się do warunków montażowych!
Poziom zabezpieczenia. Warto sprawdzić atesty zamka oraz klasyfikację zgodnie z normą PN-EN 12209:2005, zwłaszcza odporność na przewiercanie (nr 7. kodu) i wyrywanie, piłowanie oraz wiercenie (nr 12. kodu).