Smar do zamków i kłódek

Smar do zamków i kłódek

Smar jest niezbędnym produktem pielęgnacyjnym. Drzwi od domu czy samochodu codziennie są mocno eksploatowane – otwierane, zamykane, a nawet trzaska się nimi pod wpływem najróżniejszych emocji. Równie często przekręca się klucze w zamkach i kłódkach, niekiedy nerwowo szukając tego odpowiedniego. Wszystko to wpływa na zużywanie się materiałów i części, z których zostały zbudowane.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jednak by przedłużyć ich ciężki żywot naznaczony nieustanną pracą, wystarczy regularnie stosować odpowiedni smar. W taki oto sposób domownicy będą mogli cieszyć się dobrze działającymi zamkami przez długie lata, bez konieczności znoszenia zacinania się i innych usterek.

Smary do zamków – nasza oferta

Sklep Fernand oferuje smar w sprayu i smar w proszku. Produkty te różnią się więc formułą, którą dostosujesz w zależności od swoich potrzeb. Artykuły posiadają aplikator, aby jak najdokładniej wprowadzić smar w każdy zakamarek. Dzięki temu dokładnie pokryjesz powierzchnie zamkówkłódek oraz nie przeoczysz ich najmniejszego zaułka. To ważne, ponieważ charakteryzują się one bardzo nieregularną budową.

Dlaczego należy smarować zamki?

  • Smar chroni przed zacinaniem się i zablokowaniem zamków, co często uniemożliwia dostanie się do domu czy pomieszczenia.
  • W okresie zimowym osłania przed mrozami. Mechanizm pod wpływem niskich temperatur może ulegać poważnym uszkodzeniom.
  • Stosowany systematycznie wspomaga odporność na działanie wody, chroni przed wilgocią i zapobiega korozji. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w drzwiach zewnętrznych.
  • Używanie tego typu produktów pielęgnacyjnych i regularnej konserwacji zamków i kłódek przedłuża ich prawidłowe działanie.
  • Smar wzmacnia uszczelki, przeciwdziałając niekorzystnym wpływom niskich oraz wysokich temperatur.

Jak wykonywać smarowanie?

Jeśli będziesz robił to samodzielnie, powinieneś wiedzieć o kilku szczegółach, które ułatwią Ci ten proces. Oto one:

  1. Smar smarowi jest nierówny. Pod żadnym pozorem nie stosuj produktów przeznaczonych do zawiasów czy łańcuchów rowerowych do zamków i kłódek. Artykuły różnią się gęstością i składem. Korzystanie z nich w inny sposób, powoduje niechciane usterki i uniemożliwia prawidłowe działanie konkretnych elementów.
  2. Smar do zamków drzwiowych aplikuje się zgodnie z instrukcją, znajdującą się na produkcie, a właściwie na jego opakowaniu. Niestety jest to często pomijany krok, bo wiele osób czuje się ekspertami – później zazwyczaj przychodzi spore rozczarowanie i pokornie wraca się do czytania każdego kroku.
  3. Na początku zacznij od dobrego przygotowania miejsca. Możesz podłożyć pod drzwi materiał, których ochroni posadzkę przed ewentualnym zabrudzeniem. Dodatkowo warto przykleić folię w okolice zamków, aby sama powierzchnia drzwi nie pokryła się niechcianymi plamami.
  4. Prawidłowy sposób nakładania smaru, zawsze opisany jest w instrukcji. Jednak warto wiedzieć, że dzięki aplikatorom dostaniesz się w każdy zakamarek zamka. W ten sposób nie musisz go specjalnie wykręcać i wyjmować. Warto także dozować produkt stopniowo, aby nie zalać przestrzeni.

Poznaj bogatą ofertę sklepu Fernand

Szukasz miejsca, gdzie kompleksowo zrobisz ślusarskie zakupy? W naszym asortymencie znajdziesz nie tylko smar do wkładek zamków oraz smar do kłódek, ale także inne niezbędne artykuły, takie jak całe systemy zabezpieczeń, wkładki bębenkowe, zasuwy czy zamki do różnych rodzajów drzwi. Ponadto oferujemy montaż na terenie Warszawy – zachęcamy do skorzystania z usług.

Jeśli nurtują Cię jakiekolwiek pytania dotyczące produktów bądź nie wiesz, jak dokonać odpowiedniego wyboru, skontaktuj się z nami. Fernand to grupa młodych, choć doświadczonych ludzi, którzy otwarcie podchodzą do każdej kwestii. Codziennie zdobywamy nową wiedzę na temat artykułów branżowych, którą chcemy się dzielić z naszymi klientami. Jesteśmy dla Ciebie, dlatego napisz do nas już dziś za pomocą czatu, bądź specjalnego formularza dostępnego na stronie internetowej sklepu. Możemy także porozmawiać – w tym celu zadzwoń na numer +48 517 071 012, a uzyskasz fachowe wsparcie ekspertów technicznych.