Zamki na kartę

Zamki na kartę

Masz dość noszenia za sobą kilkunastu kluczy, które zajmują miejsce w torbie? Nie zawsze znalezienie tego pasującego do danego zamka jest dla Ciebie proste? Zamień pęk brzęczących kluczy na karty zbliżeniowe. Bez problemu schowasz je w portfelu, aby później szybko je wyjąć. Co więcej, nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu zmieszczą się nawet w niewielkiej torebce.

Zamki na kartę są z powodzeniem wykorzystywane w wielu miejscach pracy oraz budynkach użyteczności publicznej. W naszej ofercie znajdziesz to, czego potrzebujesz, aby czuć się bezpiecznie i otwierać drzwi w komfortowy sposób.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jakie zalety mają zamki elektroniczne do drzwi na kartę?

Jak działają opisywane zamki? Po odczytaniu uprawnionej karty zbliżeniowej pozwalają na otwarcie drzwi. W związku z tym, aby wejść do pomieszczenia, wystarczy przyłożyć kartę do drzwi. Tak jak zostało wspomniane, tego rodzaju rozwiązanie jest przede wszystkim komfortowe. Nie trzeba nosić ze sobą kluczy, szukać tego konkretnego, pasującego do danego zamka czy też zapamiętywać skomplikowanych kodów.

Drzwi bez problemu zamknie się podczas wychodzenia z pomieszczenia w pośpiechu. Co więcej, jeśli karta zostanie zgubiona, często wystarczy jedynie anulować przypisane jej funkcje. Sprawia to, że nie trzeba już martwić się kosztowną wymianą zamków.

Zamki elektroniczne do drzwi na kartę mogą funkcjonować w dwóch trybach:

  • offline,

  • online.

W budynkach użyteczności publicznej najczęściej stosuje się drugi z wymienionych wariantów, tworzący zintegrowany system. Tego rodzaju karty zbliżeniowe są obsługiwane przez specjalne oprogramowanie. Dzięki niemu bez problemu można pozwolić osobie posiadającej kartę na otworzenie drzwi lub nie pozwolić na skorzystanie z niej w danym miejscu albo o określonym czasie. Przy odpowiednio zaprogramowanych ustawieniach zamka możliwe staje się kontrolowanie wejść, wyjść, a także innych czynności wykonywanych z użyciem karty, co w wielu przypadkach okazuje się przydatne.

 

System otwierania drzwi na kartę — kiedy warto na niego postawić?

Zamek na kartę zbliżeniową doskonale sprawdzi się m.in. w biurze. Odpowiednie oprogramowanie pozwoli sprawdzić, o której godzinie dany pracownik przyszedł do pracy, po jakim czasie poszedł na przerwę i kiedy wyszedł do domu. Karty mogą uprawniać określonych pracowników do wchodzenia do określonych pomieszczeń, a do innych — nie. Dzięki temu zatrudnione osoby nie będą musiały zawsze nosić ze sobą dużej liczby kluczy.

System otwierania drzwi na kartę coraz większą popularnością cieszy się także w szkołach oraz na uczelniach. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala na wejście do budynku wyłącznie pracownikom szkoły oraz uczniom lub studentom, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa w danych budynkach.

Zamek na kartę to również jeden z najczęściej wykorzystywanych zamków hotelowych. Daje on możliwość kontroli otwierania i zamykania drzwi do poszczególnych pokoi osobie pracującej w recepcji. Co więcej, karta otwierająca zamek w drzwiach jest też wykorzystywana m.in. do włączania prądu. Niezależnie jednak od tego, czy chce się zainwestować w zamki na kartę magnetyczną do biura czy warianty do szkoły lub hotelu, na pewno z powodzeniem zastąpią one standardowy zamek wpuszczany i wariant nawierzchniowy.

 

Zamki na kartę w ofercie sklepu Fernand

Sklep Fernand oferuje wyłącznie najlepsze zamki na kartę, które docenisz za prostotę obsługi, a także łatwość montażu i bezpieczeństwo, jakie zapewniają. Bez problemu zastosujesz je w istniejących drzwiach jako zamek hotelowy, biurowy lub inny. Zapewnij sobie komfort i wybierz odpowiedni standard kart od Fernanda!