Zamki do drzwi drewnianych

Zamki do drzwi drewnianych

Klasyczne, drewniane drzwi są ponadczasowe i stanowią elegancką wizytówkę domu. Wpisują się w każdy styl dekoratorski oraz architektoniczny, nic więc dziwnego, że są stosowane zarówno jako skrzydła wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Trzeba jednak pamiętać o zakupie dopasowanych zamków do drzwi drewnianych, które zapewnią pełne bezpieczeństwo oraz skutecznie zapobiegają uszkodzeniu tego szlachetnego surowca. Co wybierzecie: zamki wpuszczane do drzwi czy nawierzchniowe?

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Zamki wpuszczane do drzwi drewnianych

Najpopularniejszym rodzajem zamków do drzwi pokojowych i zewnętrznych są zamki wpuszczane. Do ich montażu potrzebny jest specjalny otwór w skrzydle, który nie będzie naruszał struktury drewna. Dobrze zainstalowany zamek do drzwi drewnianych równomiernie rozkłada obciążenie na płaszczyźnie i w ten sposób uniemożliwia wyłamanie zabezpieczenia.

Wpuszczany zamek do drzwi wewnętrznych warto zamontować w łazience, toalecie, sypialniach czy chociażby w przedpokoju. Do pokojów polecamy zamki wpuszczane z kluczem piórowym, a do łazienki - zamki z blokadą albo pokrętłem, aby ułatwić zamknięcie od środka. Zamek do drzwi pokojowych z drewna może posiadać z jednej strony klucz, a z drugiej zasuwę lub gałkę.

 

Nawierzchniowy zamek do drzwi drewnianych

Kategorie sklepu Fernand obejmują również akcesoria nawierzchniowe. Sprawdzają się one jako zamek do starych drzwi pokojowych, w których nie ma specjalnych otworów na zabezpieczenie wpuszczane, albo jeśli w drzwiach wewnętrznych nie ma możliwości ich nawiercenia. Zamki nawierzchniowe są ponadto doskonałym uzupełnieniem wpuszczanych zamków w drzwiach zewnętrznych.

Wielką zaletą akcesoriów nawierzchniowych jest to, że z łatwością można dopasować je do wyglądu skrzydła. W przypadku drzwi prostych warto postawić na subtelny zamek wpuszczany. Niektóre nawierzchniowe zamki do drzwi drewnianych atrakcyjnie podkreślają rysunek słojów w drewnie. Wykonane z wytrzymałego materiału stanowią ozdobę skrzydła, a jednocześnie ich mechanizm znacznie utrudnia włamanie.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zamka do drzwi wewnętrznych z drewna?

Najważniejszym parametrem dostępnych w naszym sklepie zamków do drzwi drewnianych jest ich wielkość. Aby dopasować ją do skrzydła, najpierw trzeba je dokładnie zmierzyć. Zbyt długie lub zbyt krótkie komponenty zmniejszają trwałość zamka, a tym samym - stopień zabezpieczenia. Zmierzcie nie tylko długość i szerokość drzwi, ale również ich grubość oraz np. odległość kasety od osi klamki.

Należy sprawdzić także stronę zamka do drzwi drewnianych. Obecnie na rynku coraz częściej można znaleźć uniwersalne zamki, w których obrotowe zapadki umożliwiają zmianę kierunku otwierania skrzydła. Inne zabezpieczenia produkowane są jako lewe lub prawe, dlatego warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z ich opisem.