Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Typ drzwi
Filtruj
    Akcesoria okienne

Akcesoria okienne

Czy zdarzyło Wam się na chwilę uchylić okno, zapomnieć o nim i przypomnieć sobie dopiero po usłyszeniu głośnego uderzenia o ścianę albo dźwięku zbitej doniczki z kwiatkiem? Wiatr czy przeciągi potrafią w ten sposób wywołać niemałe szkody, zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Odpowiednio dobrane akcesoria okienne skutecznie ochronią skrzydła przed uszkodzeniem. Sprawdźcie, jakie rozwiązania oferuje Wam Fernand.

Ograniczniki okienne

Wśród dostępnych akcesoriów okiennych na szczególną uwagę zasługują ograniczniki. Okienne elementy skutecznie zapobiegają ruchowi ram pod wpływem wiatru oraz przeciągów, co może być niebezpieczne dla domowników i nie tylko. Ciężkie okno popychane wiatrem może uderzyć w:

  • domowników,

  • ściany,

  • meble,

  • sprzęt elektroniczny (monitory, głośniki),

  • rośliny doniczkowe.

Takie uderzenia w najlepszym wypadku wymuszają sprzątanie rozsypanej ziemi i rozbitej doniczki z podłogi. W najgorszym – zakup nowych produktów elektronicznych, wymianę ramy okiennej lub poważne obrażenia ciała. Gwałtowny ruch może także uszkodzić ścianę, nic więc dziwnego, że warto wyposażyć się w solidne zabezpieczenia.

Dostępne w sklepie Fernand akcesoria okienne z powodzeniem dodatkowo zabezpieczycie niewielką kłódką – wówczas ramy nie uchyli ani wiatr, ani ciekawski zwierzak, ani sprytny maluch. Kłódka na klucz na oknie zapobiega również dostaniu się do wnętrza budynku osób niepożądanych.

 

Odbojniki do okien

W tej kategorii oprócz ograniczników okiennych znajdziecie również różnego rodzaju odbojniki. Większość z nich z powodzeniem możecie zamontować zarówno na podłodze, jak i na ścianie czy suficie, aby zapobiec uderzaniu ram okiennych w meble czy elementy konstrukcyjne wnętrza. Odbojniki można również stosować jako stałe ograniczniki okienne – wystarczy zamontować je w wybranym miejscu przy suficie.

Bez opisywanych elementów gwałtowne uderzenia mogą z łatwością doprowadzić do uszkodzeń skrzydła, a nawet samej szyby. Aby zapewnić, że nawet silny ruch ramy nie doprowadzi do uszkodzeń, każdy odbojnik w ofercie sklepu Fernando zaopatrzono w części z amortyzującego kauczuku.

Prezentowane akcesoria okienne różnią się zarówno sposobem montażu, kształtem, jak i materiałem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych opcji z pewnością każdy z Was znajdzie w tej kategorii odbojniki idealne do swoich potrzeb. Odbojniki magnetyczne warto zastosować, aby zapobiec niekontrolowanym ruchom okien. W takich mechanizmach magnes przytrzyma okno w wybranej pozycji. Elementy metalowe stanowią akcent we wnętrzach nowoczesnych, natomiast drewniane świetnie uzupełnią pokoje w stylu klasycznym lub eko.

 

Akcesoria okienne: zasuwy

Zasuwy to kolejny rodzaj akcesoriów okiennych prezentowanych przez sklep Fernand. Dzięki nim z pewnością poczujecie się znacznie bezpieczniej. Stanowią doskonałe uzupełnienie zamków do drzwi, furtek oraz bram. Różnej wielkości zasuwy pasują zarówno do małych okien łazienkowych, jak i dużych skrzydeł drzwiowych. Sprawdzają się ponadto przy oknach, a także okiennicach, aby zabezpieczyć je przed wichurami. Poruszane burzowym wiatrem okiennice nie tylko powodują uciążliwy hałas, mogą są ponadto narażone na wyrwanie z zawiasów.

Dzięki prostej budowie możliwy jest szybki montaż w dowolnej orientacji bez wpływu na działanie elementu. Nie musicie być fachowcami, aby zamontować zasuwy okienne Fernand – wystarczy śrubokręt i kilka standardowych śrub, a zapewnicie swojemu domowi pełne bezpieczeństwo na wiele lat. Te akcesoria okienne są odporne na rdzę, z powodzeniem więc zainstalujecie je wewnątrz lub na zewnątrz budynku.