Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Typ drzwi
Filtruj
    Akcesoria okienne

Akcesoria okienne

Czy zdarzyło Wam się na chwilę uchylić okno, zapomnieć o nim i przypomnieć sobie dopiero po usłyszeniu głośnego uderzenia o ścianę albo dźwięku zbitej doniczki z kwiatkiem? Wiatr czy przeciągi potrafią w ten sposób wywołać niemałe szkody, zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Odpowiednio dobrane akcesoria okienne skutecznie ochronią skrzydła przed uszkodzeniem. Sprawdźcie, jakie rozwiązania oferuje Wam Fernand.

RYGIEL okienny lakierowany...

395,46 zł

RYGIEL okienny lakierowany biały z alarmem dźwiękowym

                                 

                                             

 wysyłka w 24H!

  click&collect - odbierz w sklepie 

 30 dni na wymianę/zwrot

Ograniczniki okienne

Wśród dostępnych akcesoriów okiennych na szczególną uwagę zasługują ograniczniki. Okienne elementy skutecznie zapobiegają ruchowi ram pod wpływem wiatru oraz przeciągów, co może być niebezpieczne dla domowników i nie tylko. Ciężkie okno popychane wiatrem może uderzyć w:

  • domowników,

  • ściany,

  • meble,

  • sprzęt elektroniczny (monitory, głośniki),

  • rośliny doniczkowe.

Takie uderzenia w najlepszym wypadku wymuszają sprzątanie rozsypanej ziemi i rozbitej doniczki z podłogi. W najgorszym – zakup nowych produktów elektronicznych, wymianę ramy okiennej lub poważne obrażenia ciała. Gwałtowny ruch może także uszkodzić ścianę, nic więc dziwnego, że warto wyposażyć się w solidne zabezpieczenia.

Dostępne w sklepie Fernand akcesoria okienne z powodzeniem dodatkowo zabezpieczycie niewielką kłódką – wówczas ramy nie uchyli ani wiatr, ani ciekawski zwierzak, ani sprytny maluch. Kłódka na klucz na oknie zapobiega również dostaniu się do wnętrza budynku osób niepożądanych.

 

Odbojniki do okien

W tej kategorii oprócz ograniczników okiennych znajdziecie również różnego rodzaju odbojniki. Większość z nich z powodzeniem możecie zamontować zarówno na podłodze, jak i na ścianie czy suficie, aby zapobiec uderzaniu ram okiennych w meble czy elementy konstrukcyjne wnętrza. Odbojniki można również stosować jako stałe ograniczniki okienne – wystarczy zamontować je w wybranym miejscu przy suficie.

Bez opisywanych elementów gwałtowne uderzenia mogą z łatwością doprowadzić do uszkodzeń skrzydła, a nawet samej szyby. Aby zapewnić, że nawet silny ruch ramy nie doprowadzi do uszkodzeń, każdy odbojnik w ofercie sklepu Fernand zaopatrzono w części z amortyzującego kauczuku.

Prezentowane akcesoria okienne różnią się zarówno sposobem montażu, kształtem, jak i materiałem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych opcji z pewnością każdy z Was znajdzie w tej kategorii odbojniki idealne do swoich potrzeb. Odbojniki magnetyczne warto zastosować, aby zapobiec niekontrolowanym ruchom okien. W takich mechanizmach magnes przytrzyma okno w wybranej pozycji. Elementy metalowe stanowią akcent we wnętrzach nowoczesnych, natomiast drewniane świetnie uzupełnią pokoje w stylu klasycznym lub eko.

 

Akcesoria okienne: zasuwy

Zasuwy to kolejny rodzaj akcesoriów okiennych prezentowanych przez sklep Fernand. Dzięki nim z pewnością poczujecie się znacznie bezpieczniej. Stanowią doskonałe uzupełnienie zamków do drzwi, zamków do furtek oraz zamków do bram. Różnej wielkości zasuwy pasują zarówno do małych okien łazienkowych, jak i dużych skrzydeł drzwiowych. Sprawdzają się ponadto przy oknach, a także okiennicach, aby zabezpieczyć je przed wichurami. Poruszane burzowym wiatrem okiennice nie tylko powodują uciążliwy hałas, mogą są ponadto narażone na wyrwanie z zawiasów.

Dzięki prostej budowie możliwy jest szybki montaż w dowolnej orientacji bez wpływu na działanie elementu. Nie musicie być fachowcami, aby zamontować zasuwy okienne Fernand – wystarczy śrubokręt i kilka standardowych śrub, a zapewnicie swojemu domowi pełne bezpieczeństwo na wiele lat. Te akcesoria okienne są odporne na rdzę, z powodzeniem więc zainstalujecie je wewnątrz lub na zewnątrz budynku.