Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Typ drzwi
Filtruj
  Klamki do drzwi wewnętrznych

Klamki do drzwi wewnętrznych

Potrafisz policzyć, ile razy dziennie łapiesz klamkę do drzwi pokojowych? Z pewnością jest to jeden z najczęściej dotykanych elementów wyposażenia domu, mieszkania, biura czy zakładu pracy. Wybór odpowiedniej klamki do drzwi wewnętrznych jest więc istotny z punktu widzenia ergonomii towarzyszącej naszej codzienności. Jak kupić klamkę dopasowaną do drzwi wewnętrznych? Podpowiadamy!

Elektroniczna klamka...

1 831,92 zł

Kluczowe punkty:

 • Kompletna klamka z zestawem rozet
 • Do drzwi o grubości od 40 do 60 mm
 • Trzpień 7 mm z tuleją wciąganą 8 mm
 • Zasilana 2 bateriami litowymi
 • System operacyjny IOS / ANDROID
 • Wykończenie chromowane

 

Elektroniczna klamka...

1 831,92 zł

Kluczowe punkty:

 • Kompletna klamka z zestawem rozet
 • Do drzwi o grubości od 40 do 60 mm
 • Trzpień 7 mm z tuleją wciąganą 8 mm
 • Zasilana 2 bateriami litowymi
 • System operacyjny IOS / ANDROID
 • Wykończenie chromowane

 

Klamka drzwiowa miedziana...

1 378,24 zł

Klamka antybakteryjna i antypoślizgowa, trzpień 7 mm. Grubość drzwi: 31 do 75 mm. 

Wykończenie: 

Rozeta z nierdzewnej stali szczotkowanej 304. Antybakteryjny uchwyt ST-F z miedzi szczotkowanej. 

Wersja: 

Klamka na rozecie

Miedziana klamka z otworem...

1 157,79 zł

Klamka antybakteryjna i antypoślizgowa, trzpień 7 mm. Grubość drzwi: 31 do 75 mm. 

Wykończenie: 

Rozeta z nierdzewnej stali szczotkowanej 304. Antybakteryjny uchwyt ST-F z miedzi szczotkowanej. 

Wersja: 

Klamka z długim szyldem i otworem na wkładkę

Klamki - drzwi wewnętrzne w domu i mieszkaniu

Klamki wewnętrzne to przede wszystkim klamki do drzwi pokojowych. Bez nich użytkowanie pomieszczeń byłoby niemożliwe. Jak wybrać najlepszą klamkę do drzwi wewnętrznych do pokoju? Musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

 • Materiał - do wykonania klamek do drzwi wewnętrznych zwykle stosuje się wytrzymałe stopy metali (stali, cynku, aluminium), które sprawiają, że element jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz rdzę. Niektóre pomieszczenia wymagają jednak ponadprzeciętnych rozwiązań i klamek, które będą mogły wytrzymać np. bardzo wysokie temperatury. Wtedy świetnie sprawdzają się klamki żaroodporne. Warto zwrócić uwagę na to, jak materiał, z którego wykonano klamkę do drzwi, wypływa na jej wytrzymałość i żywotność. Zarówno samo skrzydło drzwiowe, jak i klamka oraz szyld nie są przecież elementami wyposażenia pomieszczeń, które wymienia się systematycznie. Mają posłużyć nam na lata. Specjaliści ze sklepu z okuciami do drzwi Fernand wytłumaczą Ci, jakie tworzywo będzie najlepsze do konkretnego zastosowania i z łatwością wybierzesz wtedy właściwy produkt.

 • Wykończenie - aspekt wizualny modnej klamki do drzwi wewnętrznych jest niemniej ważny niż jej funkcjonalność. Za szczególnie przyciągające wzrok uważamy wykończenie naszych klamek, które ma istotne znaczenie dla całego wystroju pomieszczenia. Satynowa, matowa bądź błyszcząca powierzchnia klamki powinna współgrać z pozostałymi detalami pokoju czy biura po to, by aranżacja pokazywała kunszt jej twórcy. Nie bez znaczenia są tak niewielkie szczegóły, bo to właśnie one często rzucają się w oczy, gdy odstają od reszty. Klamki do drzwi wewnętrznych są więc świetną okazją do tego, by wykorzystać swoje artystyczne zmysły i wybrać coś naprawdę ładnego.

 • Kolor - w kwestii wyglądu istotny jest również odcień klamki wewnętrznej. Gama barw jest całkiem szeroka, a wybór produktu jest zazwyczaj uzależniany od koloru drzwi, do których dopasowujemy klamkę. Do wyboru mamy modne klamki do drzwi wewnętrznych w różnych odcieniach, które odpowiadają współczesnym trendom wnętrzarskim. Mogą zdobić zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i służbowe. Odpowiednio dobrane do skrzydła drzwiowego tworzą z nim estetyczny duet, który robi dobre wrażenie na osobie pierwszy raz wchodzącej do naszego pokoju.

 • Konstrukcja - klamka jest bezpośrednio związana z zamkiem pod względem konstrukcji. Jeśli drzwi są zamykane na zamek z wkładką bębenkową, klamka musi być do niej dopasowana. Z kolei jeśli mamy do czynienia ze zwykłym kluczem piórowym, taka klamka wewnętrzna też będzie wyglądała trochę inaczej. Wniosek jest więc taki, że nie można kupować klamki do drzwi w ciemno. Musimy dokładnie wiedzieć, jaki zamek w nich jest lub będzie zamontowany i jakie są jego wymiary. Zwykle w mieszkaniu szyld klamki w drzwiach wewnętrznych nie wymaga otworu na klucz albo wymaga go tylko w niektórych pomieszczeniach. Jeśli jednak wiemy, że chcemy przeznaczyć pokoje np. na wynajem krótko lub długoterminowy, warto od razu wyposażyć je w klamki z otworem na klucz. Potencjalni lokatorzy i tak będą o nie pytać.

 • Ergonomia - klamka do drzwi zewnętrznych musi dobrze leżeć w ręku, a otwieranie i zamykanie drzwi nie powinno być trudne. Szczególnie trzeba zwrócić na to uwagę, gdy w pomieszczeniach przebywają dzieci lub osoby starsze. Zbyt masywna czy nieporęczna klamka może być utrudnieniem nie tylko dla nich, ale tak naprawdę dla każdego.

 

Klamka do drzwi wewnętrznych łazienkowych

Klamki do drzwi w toalecie i łazience charakteryzują się trochę innym wyglądem niż klamki do drzwi pokojowych. Nie mają otworu na klucz, bo nie jest on potrzebny. Jego miejsce zajmuje pokrętło blokady, którą można skutecznie zamknąć drzwi od jednej strony. Klamki z pokrętłem łazienkowym mogą mieć długi szyld bądź szyld dzielony, który składa się z dwóch części po każdej stronie drzwi.

Pamiętaj, żeby przy wyborze klamki do łazienki zwracać uwagę także na aspekt wizualny. Wysoki poziom estetyki jest automatycznie kojarzony z wysokim poziomem higieny, która w pomieszczeniach takich jak łazienka, toaleta czy kuchnia jest szczególnie ważny. Staromodne klamki do drzwi wewnętrznych wykonane z odpryskującego tworzywa sztucznego są domeną wnętrz, delikatnie mówiąc, dość oldschoolowych. Warto postawić na bardziej współczesne dodatki do domu, które od razu lepiej się kojarzą i nie przywołują na myśl polskich mieszkań sprzed kilkudziesięciu lat.

 

Klamki do drzwi wewnętrznych - wymiary

Żeby samodzielnie dobrać odpowiednią klamkę do drzwi w domu, musimy najpierw dokonać potrzebnych pomiarów. Jeśli chcemy kupić klamkę z długim szyldem, pierwszy z nich to tzw. rozstaw zamka, czyli odległość od środka trzpienia obrotowego klamki do środka otworu na klucz, wkładkę bębenkową bądź trzpień blokady w drzwiach łazienkowych. Rozstaw osi pionowej zamka występuje tylko w kilku najbardziej popularnych wielkościach i jest to zwykle 70, 72, 90 lub 92 cm.

Kolejna zmienna to rozmiar trzpienia do zamka. Pomiar pozwoli wybrać klamkę z odpowiednim uchwytem. Zwykle jest to 7 mm, ale można również spotkać produkty z trzpieniem o średnicy 6 lub 8 mm. Warto precyzyjnie określić jego rozmiar, żeby klamka nie była zakupem na marne. W razie kłopotów z określeniem, jaki produkt będzie najlepiej dopasowany do konkretnych drzwi, najlepiej zasięgnąć porady specjalistów z Fernanda, żeby samodzielnie nie podejmować pochopnej decyzji. Mimo że klamki do drzwi wewnętrznych nie należą do drogich akcesoriów, nie warto tracić czasu i energii na oddawanie lub wymianę niepasującego modelu.