Do drzwi wewnętrznych
Zamek wpuszczany do drzwi pokojowych zapewnia prywatność lub chroni mienie pod nieobecność domownika (np. w mieszkaniu czy domu wynajmowanym). Takie zamki wpuszczane do drzwi wewnętrznych stosuje się także w siedzibach firmowych, biurach, obiektach użyteczności publicznej czy placówkach (np. medycznych). Zamek wpuszczany do drzwi chroni skutecznie – cały mechanizm znajduje się wewnątrz skrzydła.
Oczywiście w sprzedaży dostępne są różne rodzaje zamków wpuszczanych, w różnych klasach bezpieczeństwa, z atestami antywłamaniowymi bądź bez. Konkretny rodzaj zamka wpuszczanego należy wybrać w stosunku do wymiarów drzwi (grubość) oraz indywidualnych oczekiwań. Za bezpieczeństwo zamka wpuszczanego w największej mierze odpowiada zamontowana wkładka.
Jeśli masz pytania, wątpliwości, potrzebujesz porady – specjaliści ze sklepu Fernand czekają na Twój telefon lub wiadomość. Wspólnie wybierzemy rozwiązanie najlepsze z możliwych!
Zamek z zapadką półobrotową...
Kasetka na wkładkę bębenkową
Zamek zapadkowy
Zamek wpuszczany A50MM...
Zamek wpuszczany odwracalny z funkcją antypaniczną i płytą kontrującą ze stali nierdzewnej.
Dormas: 50 mm
Rozstaw: 70 mm
Zobacz pozostałe produkty z gamy INTELOCK BY THIRARD.
Zamek wpuszczany A50mm...
Zamek wpuszczany odwracalny z funkcją antypaniczną i płytą kontrującą ze stali nierdzewnej.
Dormas: 50mm
Rozstaw: 85mm
Zobacz pozostałe produkty z gamy INTELOCK BY THIRARD.
Zamek wpuszczany A45MM...
Zamek wpuszczany odwracalny z funkcją antypaniczną i płytą kontrującą ze stali nierdzewnej.
Dormas: 45mm
Rozstaw: 85mm
Zobacz pozostałe produkty z gamy INTELOCK BY THIRARD.
Rodzaje zamków wpuszczanych do drzwi wewnętrznych
- zamek wpuszczany z zatrzaskiem – otwiera się i zamyka za pomocą klamki, bez użycia klucza, nie chroni prywatności, nie zabezpiecza mienia (np. do drzwi wewnętrznych, pokojowych);
- zamek wpuszczany z zasuwą, który zamyka się i otwiera za pomocą klucza prostego (także do drzwi wewnętrznych, chroni prywatność);
- zamek wpuszczany z blokadą od wewnątrz (drzwi do łazienki, ale też do pokoju czy gabinetu);
- zamek z wkładką bębenkową i z kluczem płaskim (gdy zależy na wysokim zabezpieczeniu, chroni mienie).
Klasa bezpieczeństwa zamka do drzwi wewnętrznych
Zamek do drzwi pokojowych z reguły nie musi skutecznie zabezpieczać pomieszczenia – powinien umożliwiać zamknięcie drzwi (klamka, zatrzask). Jeśli ważna jest kwestia ochrony prywatności, warto zdecydować się na zamek z kluczem prostym, który można zamknąć z obu stron lub na zamek z blokadą – wyłącznie od wewnętrznej strony.
W sytuacji, w której drzwi wewnętrzne mają zapewniać większe bezpieczeństwo (na przykład ochrona mienia w wynajętym lokum), warto zdecydować się na zamek wpuszczany do drzwi z wkładką bębenkową. Ten produkt klasyfikowany jest zgodnie z europejskimi normami pod kątem 11 cech.
Poszczególne klasy oznaczane są literami bądź cyframi i w takiej kombinacji umieszczane na wyrobie. Z punktu widzenia bezpieczeństwa najważniejsza jest pozycja 7. z siedmioma klasami. Najwyższe klasy (5-7) wykazują dużą odporność na otwieranie wytrychem, przewiercanie i przecinanie. Dodatkowo zamkowi może zostać przyznany atest antywłamaniowy.
Warunki montażowe zamka wpuszczanego do drzwi
Nie każde drzwi nadają się do montażu zamka wpuszczanego. Mechanizm tego zamka zostaje w całości ukryty w środku, więc drzwi muszą mieć odpowiednią grubość. Jeśli są zbyt cienkie, trzeba zdecydować się na inny rodzaj zamka.
Dobrą alternatywą dla zamka wpuszczanego jest zamek montowany bezpośrednio na drzwiach (nawierzchniowy). Standardowo tego typu zamek otwiera się od zewnątrz za pomocą klucza, a od wewnątrz – za pomocą wygodnego pokrętła / gałki. Zazwyczaj wykorzystuje się go jako zamek dodatkowy, ale w przypadku drzwi wewnętrznych będzie dobrze pełnił swoje funkcje.