Przepraszamy za niedogodności.
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Zamki wpuszczane do furtek są często określane mianem zamków wpuszczanych wąskich, gdyż są odpowiednio przystosowane pod kątem rozmiaru do tych elementów ogrodzenia. Zamek do furtki – drewnianej czy metalowej – musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa, czyli chronić przed wtargnięciem niepowołanych osób. W tym celu należy dobrać do zamka odpowiedniej klasy wkładkę do furtki, np. z dodatkowym atestem antywłamaniowym.
Zamek wpuszczany do furtki zazwyczaj montowany jest jako zamek główny, lecz warto pomyśleć jeszcze o dodatkowych zabezpieczeniach (np. zamku dodatkowym czy ryglu). Wszystkie elementy zamka do furtki (wkładka, szyld, rygle) powinny być dobrze zabezpieczone przed korozją i odporne na ekstremalne warunki pogodowe. Zamek musi sprawnie działać niezależnie od temperatury i stopnia wilgoci.
W tej kategorii sklepu Fernand znajdziesz wyłącznie zamki wpuszczane do furtek, lecz musisz wybrać odpowiedni rozmiar zamka w stosunku do grubości furtki. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami!
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Jaki powinien być montowany w furtce zamek wpuszczany? Wąski – węższy niż standardowe zamki do drzwi, odpowiednio dopasowany pod względem rozmiarów, a przede wszystkim grubości furtki (zwłaszcza jej ramy). Ponadto musi być odpowiednio odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Zamek wpuszczany do furtki wraz z wkładką musi reprezentować określoną klasę zabezpieczenia. Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest atest antywłamaniowy. Zamki z takim atestem będą świetnie chronić furtkę przed sforsowaniem.
Druga kwestia to oznaczenie producenta zgodne z normą PN-EN 12209:2005. Norma ta klasyfikuje zamki pod kątem 11 właściwości, którym nadawane są odpowiednie cyfry bądź litery. Oznaczenie przybiera postać kodu, w którym na 7. pozycji znajduje się cyfra od 1 do 7, która oznacza klasę bezpieczeństwa wyrobu. Zamki i wkłady do furtki z wyższych klas będą miały większą odporność na przecinanie, przewiercanie, ukręcanie czy otwieranie w nieautoryzowany sposób (np. wytrychem).