Do furtek

Do furtek

Zamki wpuszczane do furtek są często określane mianem zamków wpuszczanych wąskich, gdyż są odpowiednio przystosowane pod kątem rozmiaru do tych elementów ogrodzenia. Zamek do furtki ­ – drewnianej czy metalowej – musi spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa, czyli chronić przed wtargnięciem niepowołanych osób. W tym celu należy dobrać do zamka odpowiedniej klasy wkładkę do furtki, np. z dodatkowym atestem antywłamaniowym. 

Zamek wpuszczany do furtki zazwyczaj montowany jest jako zamek główny, lecz warto pomyśleć jeszcze o dodatkowych zabezpieczeniach (np. zamku dodatkowym czy ryglu). Wszystkie elementy zamka do furtki (wkładka, szyld, rygle) powinny być dobrze zabezpieczone przed korozją i odporne na ekstremalne warunki pogodowe. Zamek musi sprawnie działać niezależnie od temperatury i stopnia wilgoci.

W tej kategorii sklepu Fernand znajdziesz wyłącznie zamki wpuszczane do furtek, lecz musisz wybrać odpowiedni rozmiar zamka w stosunku do grubości furtki. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wybór odpowiedniego zamka wpuszczanego do furtki

Jaki powinien być montowany w furtce  zamek wpuszczany? Wąski – węższy niż standardowe zamki do drzwi, odpowiednio dopasowany pod względem rozmiarów, a przede wszystkim grubości furtki (zwłaszcza jej ramy). Ponadto musi być odpowiednio odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Klasa bezpieczeństwa zamka wpuszczanego do furtki

Zamek wpuszczany do furtki wraz z wkładką musi reprezentować określoną klasę zabezpieczenia. Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest atest antywłamaniowy. Zamki z takim atestem będą świetnie chronić furtkę przed sforsowaniem. 

Druga kwestia to oznaczenie producenta zgodne z normą PN-EN 12209:2005. Norma ta klasyfikuje zamki pod kątem 11 właściwości, którym nadawane są odpowiednie cyfry bądź litery. Oznaczenie przybiera postać kodu, w którym na 7. pozycji znajduje się cyfra od 1 do 7, która oznacza klasę bezpieczeństwa wyrobu. Zamki i wkłady do furtki z wyższych klas będą miały większą odporność na przecinanie, przewiercanie, ukręcanie czy otwieranie w nieautoryzowany sposób (np. wytrychem).