Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Seria
Zastosowanie
Rodzaj klucza
Rodzaj zamknięcia
Filtruj
    Szafy na broń

Szafy na broń

Amatorzy polowań zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie stanowi broń palna dla rodziny, a w szczególności dzieci myśliwego. Żeby zabezpieczyć broń i ograniczyć ryzyko wypadków, należy wybrać bezpieczną i odporną szafę na broń. Żeby Ci pomóc, sklep Fernand oferuje wybór szaf na klucz lub szyfrowych, które służą do przechowywania broni w bezpiecznym miejscu. To prawdziwe sejfy ogniowe!

Szafa na broń Brisaac, na...

1 500,42 zł

Kluczowe punkty:

  • Model na 5 sztuk broni

  • Waga 29kg

  • Wymiary zewnętrzne: 1250 x 310 x 200mm ;

  • Wymiary wewnętrzne: 1246 x 305 x 180mm ;

  • Zamykanie na klucz (2 klucze);

  • Blokowanie 4 ryglami stalowymi Ø18;

  • 2 lata gwarancji

Szafa na broń CARDIFF 4...

2 793,38 zł
Zamknięcie na szyfr. Zamek elektroniczny na szyfr. 3-8 cyfr, mozliwosc zmiany kombinacji. Zasilanie 4 bateriami 1,5 V typu LR6 (baterie w komplecie). Zamknięcie na 4 rygle 20 mm. Grubość ścianek: 2,5 mm. Grubość drzwi: 4 mm. Przegrody na 5 sztuk broni, dywanik na szafki. Wewnetrzna kasetka na amunicje z Zamknięciem na wkladke bebenkowa (2 klucze). Uchwyt na akcesoria na drzwiach 4 otwory montazowe na tylnej sciance. 2 klucze awaryjne.

Sejfy na broń

Każdy, kto miał do czynienia z bronią, wie, jak łatwo ją obsłużyć. Często udaje się to nawet kompletnemu laikowi, dlatego zabezpieczenie strzelb przed dostępem innych osób jest kluczowe dla ich bezpieczeństwa. Żaden myśliwy lub inna osoba mająca pozwolenie na broń nie może pozwolić sobie na kompromisy w tym temacie - szafa pancerna na broń to inwestycja, która musi być koniecznie zrealizowana w renomowanej firmie, zajmującej się zabezpieczeniami i artykułami ślusarskimi na co dzień. Wybierając sklep Fernand, możesz mieć pewność, że sejf na broń, który znajdzie się w Twoim domu, podniesie poziom bezpieczeństwa Twoich najbliższych.

Materiały, z których są wykonane nasze sejfy na broń, nie pozostawiają wątpliwości co do jakości, wytrzymałości i żywotności produktu. Odpowiednia grubość ścianek, duża waga i precyzja wykonania to filary, na których oparto konstrukcję sejfów na broń. Każda z naszych szaf pancernych posiada także otwory montażowe, dzięki czemu sejf można stabilnie przymocować do ściany lub szafy w dowolnym miejscu. Mamy więc dużą swobodę w kwestii ulokowania sejfu na broń w naszym domu czy mieszkaniu. Najlepiej, żeby nie rzucał się w oczy i nie zagracał użytkowanej na co dzień przestrzeni.

 

Sejf na broń - jaki wybrać?

Pierwszą kwestię, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze szafy na broń, jest liczba sztuk broni do przechowywania. Sejfy na broń są dostępne w różnych rozmiarach w zależności od liczby strzelb, które chcemy zabezpieczyć. Rodzaj zamknięcia należy również wybrać zgodnie z pożądanym poziomem bezpieczeństwa. Sklep Fernand oferuje szafy na broń z zamknięciem na klucz lub zamek szyfrowy. Jeśli zdecydujesz się na szafę na klucz, pamiętaj, żeby trzymać go przy sobie i z dala od dzieci, żeby uniknąć wypadku. Możesz też zabezpieczyć go w specjalnej, również szyfrowanej, kasetce na klucze montowanej na ścianie. Nasze sejfy na broń z zamkiem na kluczyk posiadają dodatkowe zabezpieczenie, które chroni nas przed naszą własną nieuwagą. Po otwarciu szafki kluczyka nie można wyciągnąć z zamka - trzeba najpierw ponownie ją zamknąć. Dzięki temu nigdy nie zapomnimy o zamknięciu szafy pancernej na broń.

Jeśli natomiast wybierzesz szafę na broń z zamkiem szyfrowym, nigdy nie powierzaj tej kombinacji osobie, która nie ma umiejętności niezbędnych do posługiwania się bronią. Strzelby muszą być maksymalnie zabezpieczone, dlatego zamek na kod jest najlepszym rozwiązaniem. Konfigurację cyfr można (i należy) regularnie aktualizować. Szafy na broń w sklepie Fernand posiadają zamek elektroniczny na szyfr, który może składać się nawet z 8 cyfr. W przypadku włamania czy innej próby uzyskania dostępu do zawartości sejfu odgadnięcie kodu jest więc praktycznie niemożliwe.

 

Sejf na broń krótką

Szafa pancerna na broń krótką to niezbędne zabezpieczenie, jeśli posiadamy w domu czy biurze broń palną. Prawo podaje, że pozwolenie na broń palną obejmuje broń bojową, myśliwską, szkoleniową, pamiątkową, gazową, sportową, kolekcjonerską oraz do rekonstrukcji historycznej. Niezależnie od przeznaczenia tego typu sprzętu, niezbędny będzie zakup odpowiednio dużej szafy na broń krótką. Podobnie jak ich większe odpowiedniki na broń myśliwską, szafy na broń krótką chronią dostęp do zawartości sejfu za pomocą solidnego zamka.

Wybierając szafę na broń krótką, zawsze warto zwrócić uwagę na atesty, które posiadają produkty. Wymagania, które muszą spełniać, zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 2014 roku. Ponadto istotna jest zgodność sejfów na broń z normą europejską PN-EN 14450:2006. Dotyczy to zarówno broni krótkiej, jak i broni długiej.

 

Szafa pancerna na broń - jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa?

Każdy właściciel broni, niezależnie od jej rodzaju, jest zobowiązany do odpowiedniego przechowywania strzelb i pistoletów. Sejf na broń jest oczywiście pierwszym i najważniejszym krokiem do zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia dostępu i ochrony pozostałych mieszkańców domu, w którym znajduje się broń. To jednak nie wszystko - chronić musimy także nas samych. W tym celu broń, którą chowamy w zamykanej pancernej szafie, powinna być rozładowana, a jej magazynek należy odłączyć. Tak przygotowaną strzelbę można schować w sejfie na broń.

Ponadto ważne zasady bezpieczeństwa obejmują także zachowanie właściciela sejfu na broń. Chodzi głównie o to, żeby nie udostępniać informacji o jego posiadaniu, lokalizacji czy sposobie otwarcia osobom trzecim. Oczywiście warto powiadomić o tym rodzinę czy innych lokatorów, żeby nie niepokoili się po znalezieniu dużego, tajemniczego sejfu w swoim domu. Poza nimi bronią w szafie nie warto się chwalić. Nie będziemy nikogo straszyć, lecz rozwaga jest kluczowa - broń to nie pieniądze czy akta przechowywane w sejfach, lecz przedmiot, który może mieć realny wpływ na ludzkie życie.

Wybierając szafy na broń w sklepie z zabezpieczeniami i artykułami ślusarskimi Fernand, możesz mieć pewność, że otoczymy Cię technicznym wsparciem i zapewnimy profesjonalną pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania. Kwestie bezpieczeństwa osób, obiektów i mienia są dla nas pierwszym miejscu, a sprzedaż produktów, które za nie odpowiadają - codziennością.