Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Typ drzwi
Rodzaj klucza
Filtruj
    Zamki do drzwi wejściowych

Zamki do drzwi wejściowych

Odpowiedni zamek do drzwi wejściowych to podstawa bezpieczeństwa domowników oraz ochrony przed złodziejami i nieproszonymi gośćmi. Stawiając na produkty dostępne w naszej ofercie, zyskujesz pewność, że nikt pod osłoną nocy nie sforsuje wejścia do domu. Zamki w asortymencie Fernanda bez trudu dopasujesz również do designu drzwi zewnętrznych, dzięki czemu całość będzie się prezentować spójnie, a co za tym idzie, estetycznie.

Kasetka na wkładkę...

87,02 zł

Kasetka ze stali giętej. Stalowe czoło z zaokrąglonymi końcami. Zapadka półobrotowa ze stopu metali. Poliamidowy orzech. Zapadka ze stopu metali. 2 obroty, zapadka półobrotowa otwierana przez pół obrotu kluczem. Trzpień 8 mm. Stalowa zasuwka kątowa.

Zamek nawierzchniowy...

667,14 zł

Bezpieczny i stalowy zamek nawierzchniowy. Zamykanie 2 turami. Przypomnienie o 1/2 obrotu za pomocą klucza. Śruby o śr. 18mm. Do wkładki bębenkowej profilowanej (europejskiej).

Zamek nawierzchniowy...

667,14 zł

Bezpieczny i stalowy zamek nawierzchniowy. Zamykanie 2 turami. Przypomnienie o 1/2 obrotu za pomocą klucza. Śruby o śr. 18mm. Do wkładki bębenkowej profilowanej (europejskiej).

Kasetka na wkładkę...

87,02 zł

Kasetka ze stali giętej. Stalowe czoło z zaokrąglonymi końcami. Zapadka półobrotowa ze stopu metali. Poliamidowy orzech. Zapadka ze stopu metali. 2 obroty, zapadka półobrotowa otwierana przez pół obrotu kluczem. Trzpień 8 mm. Stalowa zasuwka kątowa.

Zamki do drzwi wejściowych — jaki wybrać?

W drzwiach wejściowych można umieścić różnego typu zamki. Najczęściej główne zabezpieczenie stanowią zamki wpuszczane wyposażone we wkładkę bębenkową (cylindryczną lub profilową). Składają się z szyldu, odpowiedniego rodzaju wkładki oraz kasetki z zapadką i zasuwką, a także klamki. Dostępne są następujące rodzaje zamków, które mogą zostać zamontowane w drzwiach:

  • zamki wpuszczane wyposażone we wkładkę cylindryczną oraz klucz płaski, otwierane z obu stron kluczem;

  • zamki wpuszczane z wkładką cylindryczną, z jednej strony otwierane kluczem, a z drugiej, wewnętrznej — za pomocą pokrętła;

  • zamki wielopunktowe, które zabezpieczają drzwi w wielu punktach, a tym samym zapewniają wysoką ochronę. Są otwierane w systemie jednego klucza, co wiąże się także z wygodą domowników.

Chcąc zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo całej rodzinie, warto oprócz wariantów wpuszczanych, zamontować zamki nawierzchniowe. Te doskonale uzupełniają wcześniej przedstawione produkty, udaremniając włamanie czy kradzież. Zamki do drzwi wejściowych nawierzchniowe mogą okazać się też koniecznością w przypadku mieszkań, do których prowadzą stosunkowo cienkie drzwi, uniemożliwiające montaż wariantów wpuszczanych. Warto również zaznaczyć, że zamki nawierzchniowe zazwyczaj zamyka się od wewnątrz za pomocą specjalnej gałki lub rygla.

Zamki do drzwi zewnętrznych z naszej oferty sprawdzą się nie tylko w przypadku mieszkań czy domów. Będą odpowiednie też do hoteli, biur lub gabinetów. Co więcej, zapewnią bezpieczeństwo w sklepie.

 

Na co zwrócić uwagę, kupując zamek drzwi wejściowych?

Nie tylko to, jakiego rodzaju jest zamek do drzwi zewnętrznych, lecz także sposób jego wykonania oraz materiały, z których powstał, mają wpływ na to, czy zastosowanie danego produktu nie pozwoli na wtargnięcie do domu nieproszonych gości. Co więcej, odpowiednio dobrane zamknięcie pozwoli na dłuższą i komfortową eksploatację danych drzwi.

Podczas zakupów warto więc zwrócić uwagę na specjalny, 11-elementowy kod, którym oznaczony został każdy z zamków. Wszystkie znajdujące się w nim cyfry oraz liczby mówią o określonych właściwościach produktu takich jak: jego zastosowanie, odporność na korozję, określone warunki atmosferyczne oraz ogień.

Niezależnie od tego, czy wybierasz zamek nawierzchniowy czy wewnętrzny, dobrze zwrócić szczególną uwagę na 7. pozycję wcześniej wspomnianego oznaczenia. To ono wskazuje, jak dobrym zabezpieczeniem dla domu są określone zamki drzwiowe.

 

Skuteczna ochrona z zamkami od Fernanda

Jeśli chcesz znaleźć trwały, estetyczny zamek do drzwi zewnętrznych, postaw na te oferowane przez Fernanda. W ofercie są dostępne wyłącznie produkty od sprawdzonych dostawców, zapewniające bezpieczeństwo całej rodzinie. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić zamek wierzchni w celu zwiększenia ochrony czy wybrać produkty do drzwi antywłamaniowych — u nas znajdziesz to, czego potrzebujesz! W razie wątpliwości co do zakupu danego modelu zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy!