Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Filtruj
    Zabezpieczenia do laptopa

Zabezpieczenia do laptopa

Wartość naszego laptopa wynika nie tylko z kwoty, którą wydaliśmy na jego zakup - choć biznesowe komputery to nawet kilkanaście lub więcej tysięcy. Wartość wiąże się także z danymi, które trzymamy na naszym sprzęcie. Oba te czynniki przemawiają za niewielką, a jakże zwrotną inwestycją w zabezpieczenie do laptopa w postaci poręcznej i łatwej do zamontowania linki. W sklepie Fernand dzięki współpracy z renomowanymi producentami zamków i innych zabezpieczeń proponujemy naszym Klientom specjalistyczne wsparcie techniczne i wysokiej jakości linki zabezpieczające do laptopów.

Co daje nam zabezpieczenie do laptopa?

Linka zabezpieczająca do laptopa jest po pierwsze nieodłącznym towarzyszem każdej podróży z naszym mobilnym komputerem. Pozostawianie go bez opieki jest oczywiście niewskazane, lecz czasami nie można postąpić inaczej. Wtedy istotne jest odpowiednie przymocowanie sprzętu do jakiegoś elementu stałego. Oprócz podróżowania zabezpieczenie do laptopa sprawdza się również w obiektach użyteczności publicznej. Nierzadko korzystamy z komputera w restauracji, bibliotece, galerii handlowych itp. Przemieszczając się na chwilę - do toalety, regału, po jedzenie czy w jakimkolwiek innym celu - należy zabezpieczyć laptopa linką, jeśli nie możemy zabrać go ze sobą.

Należy pamiętać, że - tak jak w przypadku rowerów czy furtek - nie ma zabezpieczeń dających stuprocentową ochronę dostępu do laptopa. Linka zabezpieczająca powinna więc być używana z rozwagą, tylko w przypadkach, w których nie mamy innego wyjścia, niż pozostawienie komputera bez opieki.

Co z laptopami w biurach? Niestety tam też zdarzają się kradzieże. Zwłaszcza jeśli pracujemy w dużych strefach coworkingowych i open space’ach, warto zainwestować w zabezpieczenia do laptopów. Kradzieże zdarzają się jednak także w małych firmach.

 

Jak wybrać najlepsze zabezpieczenie do laptopa?

Linka lince nierówna - na rynku są dostępne różne zabezpieczenia do laptopa, dlatego pojawia się pytanie, jak wybrać to właściwie i nie płacić za niską jakość. Od razu na początku warto zaznaczyć, że chcąc maksymalnie oszczędzić na lince zabezpieczającej do laptopa, możemy się rozczarować jej walorami użytkowymi. Czasami sama blokada już wystarczy, by odstraszyć złodzieja, lecz nie można liczyć na łut szczęścia i lepiej wziąć sprawy w swoje ręce - wybierając najlepszy produkt.

Po pierwsze zwróć uwagę na rodzaj zamka, który jest jednym z elementów odpowiadających za skuteczność zabezpieczenia do laptopa. Dostępne są opcje na kluczyk i szyfr, z czego lepszą ochronę zapewnia drugi wariant. Odgadnięcie kodu jest praktycznie niemożliwe, lecz pamiętaj, żeby nie ustawiać szatańskiego 666, 123 czy innego prostego do przewidzenia ciągu cyfr. Jeśli jednak wybraliśmy opcję z kluczykiem, najważniejsze jest trzymanie go w odpowiednim miejscu - bez sensu byłoby kupowanie zabezpieczenia, a następnie niedopilnowanie klucza. Oczywiście pamiętaj, żeby nie nosić dwóch kluczyków razem - trzymaj zapasowy w bezpiecznym miejscu.

Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze linki zabezpieczającej do laptopa jest jej długość. Zastanów się więc, jakie możesz mieć potrzeby i gdzie używać linki. Zawsze lepiej wybrać za długą blokadę niż za krótką, ponieważ jest poręczna i łatwa do zwinięcia. Istotny jest także materiał. Korpus ze stali daje zadowalający poziom ochrony, lecz można go jeszcze podwyższyć. Dlatego nasze zabezpieczenia do laptopów wyposażamy również w osłonę PVC, która odznacza się dużą wytrzymałością mechaniczną, więc trudno ją przeciąć.

 

Linka zabezpieczająca do laptopa - jak podłączyć?

Końcówkę linki z pętelką przekładamy przez stały element, np. nogę stołu przymocowaną do posadzki, a następnie przekładamy linkę przez pętelkę. Wkładamy końcówkę zamka szyfrowego do odpowiedniego portu w laptopie i mocujemy go zgodnie z instrukcją. Zabezpieczenie jest montowane w taki sposób, żeby wyrwanie go wiązało się z uszkodzeniem sprzętu i odstraszało tym samym potencjalnych złodziei. Pamiętaj jednak, żeby zawsze używać linki z rozwagą - zmieniać systematycznie szyfr i nie mocować do ruchomych elementów (np. łatwego do podniesienia mebla).