Budowlane

Budowlane

Zamki nawierzchniowe są łatwe i szybkie w montażu, który nie wymaga przeróbek drzwi czy bram bądź furtek. Z tego względu są tak chętnie wybierane do ochrony placów budowy, gdzie po skończonej pracy można je łatwo zdemontować i wykorzystać w inny sposób. Zamki nawierzchniowe budowlane mogą służyć do zamykania furtek i bram ogrodzenia budowy, pomieszczeń socjalnych i gospodarczych na budowie, czy do ochrony kontenerów, magazynów, składzików na narzędzia i materiały.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje zamków nawierzchniowych budowlanych – każdy z nich jest odpowiednio przystosowany do funkcji, jaką ma pełnić. Podczas zakupu trzeba zdecydować się na konkretny typ zamka (np. otwierany tylko z jednej strony bądź z gałką, z zapornicą czy z alarmem oraz upewnić się, że będzie pasował do wymiarów i grubości drzwi, furtki czy bramy.

Specjaliści sklepu Fernand z przyjemnością pomogą wybrać optymalne rozwiązanie, udzielą wskazówek montażowych i informacji o poziomie zabezpieczenia zamka. Potrzebujesz pomocy? Czekamy na Twój telefon lub wiadomość!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Do czego służą zamki nawierzchniowe budowlane?

Zamki nawierzchniowe budowlane to zabezpieczenie do drzwi, bramy czy furtki. Mogą chronić zarówno samo ogrodzenie budowy, jak i drzwi tymczasowych budynków, które znajdują się na placu. Szczególnie ważna jest odpowiednia ochrona pomieszczeń, w których składowane są materiały i narzędzia. Zamki nawierzchniowe wykorzystywane są zazwyczaj jako dodatkowa ochrona – obok zamka centralnego czy rygla z kłódką.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zamków nawierzchniowych budowlanych?

  • Na klasę zabezpieczenia zamka zgodną z europejską normą. Im wyższa klasa, tym lepsza ochrona antywłamaniowa. Zamek nawierzchniowy powinien być wystarczająco odporny na przecinanie, wiercenie czy próby otwarcia wytrychem.
  • Na odporność zamka na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne. Zamek musi działać sprawnie niezależnie od warunków pogodowych. Musi zostać wyprodukowany z solidnych i trwałych materiałów, odpornych na uderzenia, wstrząsy i drgania.