Najlepsze blokady rowerowe – ranking 2023!

Najlepsze blokady rowerowe – ranking 2023!

- Kategorie : Blog

Rowery – środek transportu, który z roku na rok coraz częściej można zauważyć na ulicach miast. Dla jednych z nas to wspomnienie dziecięcych lat i jeździmy na nim rekreacyjnie, a dla innych codzienny środek transportu. Kolejna grupa osób to po prostu miłośnicy tego sportu w przeróżnej formie, zarówno tej związanej z jazdą na czas, jak i w trudnych, górskich warunkach. Dziś przychodzimy z czymś dla każdego rowerzysty i spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: blokada rowerowa – jaka najlepsza jest dostępna na rynku?

Blokada rowerowa – jaka najlepsza będzie dla naszego roweru?

Dobre zapięcie utrudnia kradzież, jest poręczne i przetrwa z właścicielem niejeden sezon! Jednak jakie wybrać? Dziś przedstawimy nasz subiektywny ranking zabezpieczeń rowerowych – wiele z nich znajdziemy w bogatym asortymencie sklepu Fernand! Mamy nadzieję, że pomoże on w rozstrzygnięciu kwestii, jakie zabezpieczenie roweru wybrać!

Miejsce 1 – zapięcie rowerowe typu U-lock!

Zacznijmy od naszego faworyta! Zapięcie typu u lock to jedno z najbardziej popularnych i skutecznych rozwiązań stosowanych przez miłośników dwóch kółek. Charakteryzuje się ono wyjątkowo solidną konstrukcją, która składa się z grubej metalowej belki w kształcie litery „U” oraz zamka. Dzięki temu zabezpieczenie bardzo ciężko przeciąć i złodziejowi będzie trudniej nim manipulować przy próbie jego otwarcia. Nie chcemy przecież, aby nasz rower wpadł w niepowołane ręce, dlatego też te zapięcia znajdziemy w ofercie sklepu Fernand!

Składane zabezpieczenie rowerowe

Zapięcie składane to kolejna opcja dla osób poszukujących solidnego i praktycznego rozwiązania do ochrony swojego jednośladu. Tego typu produkty charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a jednocześnie są łatwe w transporcie i przechowywaniu. Dzięki temu składane zabezpieczenie roweru sprawdzi się zarówno podczas krótkich postojów, jak i dłuższych przystanków. Jest ono najczęściej dość lekkie i umożliwia łatwiejsze przypięcie roweru w różnych punktach w porównaniu do poprzednika w naszym zestawieniu. Sprawdźcie sami, jakie składane zapięcie znajdziecie w naszym asortymencie!

Zabezpieczenie roweru – dobre łańcuchy w otulinie

Dobre łańcuchy w otulinie to naprawdę solidne zabezpieczenie, jakie możemy zafundować naszemu jednośladowi! Właśnie na nie stawia wiele właścicieli rowerów.

Wszystko dlatego, że charakteryzują się dużą wytrzymałością na przecięcie oraz odpornością na próby złamania. Poza tym wyposażono je w solidną kłódkę i można zamieścić je wokół ramy roweru. Otulina zabezpieczająca chroni lakier roweru przed zarysowaniami, a także sprawia, że manipulowanie łańcuchem jest znacznie trudniejsze dla potencjalnych złodziei. Będzie ono zdecydowanie lepszym zabezpieczeniem od klasycznej linki, o której kilka słów przeczytamy nieco niżej!

Zapięcie roweru na tylne koło

Niektórzy, aby zabezpieczyć rower przed kradzieżą, stawiają na zapięcie na tylne koło. Warto jednak zaznaczyć, że w naszym kraju nie cieszy się ono jeszcze popularnością – choć wszystko może się zmienić. Zapięcia rowerowe tego typu mają duży potencjał, ponieważ są lepszym zabezpieczeniem od tradycyjnej linki. Ich zadaniem jest unieruchomienie tylnego koła pojazdu. Dzięki temu złodziej nie będzie mógł swobodnie poruszać się na rowerze ani go sprawnie przewieźć.

Linka rowerowa – standardowe zabezpieczenie roweru

By przypiąć rower do stojaka, naprawdę często stosuje się linki rowerowe. To przecież jedno z najbardziej popularnych i powszechnie stosowanych zabezpieczeń rowerów – nie mogło więc ich zabraknąć w naszym sklepie! Dzięki swojej elastyczności i łatwości w użyciu pozwala na szybkie i wygodne zabezpieczanie pojazdu przed kradzieżą. Linki rowerowe występują w różnych długościach, grubościach oraz rodzajach zamków, a dodatkowo ich cena jest naprawdę atrakcyjna. Jednak pamiętać, że linka rowerowa nie zapewnia tak wysokiego poziomu ochrony, jak niektóre inne rodzaje zabezpieczeń.

Linka rowerowa może być dobrym rozwiązaniem jako dodatkowe zabezpieczenie lub w sytuacjach, gdy ryzyko kradzieży jest mniejsze – np. podczas krótkotrwałego postoju w miejscu publicznym.

Jak wybrać najlepsze zabezpieczenia rowerowe?

Wybór najlepszego zabezpieczenia roweru może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że na rynku dostępne są różne rodzaje i modele. Kluczowe jest jednak, aby wiedzieć, jakie są nasze potrzeby oraz jakie cechy powinno mieć idealne zabezpieczenie roweru. Zwróćmy uwagę na jego rozmiary i to, jak będziemy je przechowywać. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, co wybierzemy, nigdy nie zostawiajmy roweru samego sobie na długi czas!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, w Fernand otrzymamy między innymi linki rowerowe standardowe czy w otulinie z łańcuchem i specjalne stojaki rowerowe. Każdy z tych typów ma swoje zalety i wady – linka rowerowa standardowa to najbardziej popularny i przyjazny dla portfela sposób ochrony roweru przed kradzieżą, ale może nie być wystarczająco mocna dla bardziej wymagających użytkowników. Z kolei składane zabezpieczenie charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, co ułatwia jego przenoszenie. Naszym zdaniem zdecydowanie najlepszym zabezpieczeniem będzie zapięcie typu U-lock!

FAQ:

  • Jak blokada rowerowa jest najlepsza?

Na szczycie naszego rankingu znajduje się zapięcie rowerowe typu U-lock i to je polecamy jako główne zabezpieczenie roweru. Na kolejnych miejscach uplasowały się składane zabezpieczenia rowerowe, solidne łańcuchy w otulinie, zapięcia na tylne koło i linki rowerowe.

  • Czy linka rowerowa jest efektywnym zabezpieczeniem przed kradzieżą roweru?

Linka rowerowa jest popularnym i powszechnie stosowanym zabezpieczeniem rowerów, jednak nie zapewnia tak wysokiego poziomu ochrony, jak niektóre inne rodzaje zabezpieczeń, na przykład zapięcie typu U-lock czy składane zabezpieczenia.

  • Na co powinien zwrócić uwagę rowerzysta, wybierając zabezpieczenie dla swojego roweru?

Wybór zabezpieczenia roweru zależy od indywidualnych potrzeb rowerzysty. Należy wziąć pod uwagę m.in. wytrzymałość zabezpieczenia, jego poręczność oraz to, jak łatwo można go przetransportować i przechować. Należy jednak pamiętać, że bez względu na wybrany typ zabezpieczenia, roweru nie zostawiaj roweru bez opieki na dłuższy czas.

Udostępnij

Dodaj komentarz