Do furtek

Do furtek

Zamek do furtki – drewnianej czy metalowej – musi być odpowiednio zabezpieczony przed potencjalnym włamaniem, solidny, odporny na niską temperaturę, wilgoć intensywne promieniowanie UV. Warto zdecydować się na zamek nawierzchniowy – montowany bezpośrednio na furtce w sposób szybki i prosty (z którym każdy poradzi sobie we własnym zakresie). 

Zamek nawierzchniowy może mieć formę klasycznego rygla zamykanego na kłódkę lub zamka z wkładką otwieraną kluczem i ewentualnie z gałką czy pokrętłem od wewnętrznej strony. Wiele zależy od tego, jakie inne zabezpieczenia antywłamaniowe są wykorzystywane na posesji. Zamki nawierzchniowe do furtki często są stosowane jako zamki dodatkowe, obok głównego – centralnego zamka. Podczas zakupów zdecydowanie warto zwrócić uwagę na klasę zabezpieczenia zamka (w zgodzie z europejską normą) oraz na solidność i estetykę materiałów i ich wykończenia.

W sklepie Fernand znajdziesz kilka propozycji zamków nawierzchniowych przeznaczonych do montażu na furtce. Skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy odpowiednie rozwiązanie!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jakie zamki do furtek są szczególnie polecane?

  • Rygle z wrzeciądzami na kłódkę. Dobrej klasy kłódka bywa często nawet lepszym zabezpieczeniem niż zamek, a przecież nie musi być wykorzystywana całodobowo. W dzień rygiel bez kłódki zabezpieczy furtkę przed otwieraniem się (np. podczas silnego wiatru), a nocą czy podczas nieobecności można zabezpieczyć rygiel kłódką na klucz czy szyfr.
  • Zamki nawierzchniowe do furtek. Klasyczne zamki na wkładkę otwierane kluczem, z gałką bądź pokrętłem od wewnętrznej strony. Jeśli jest to jedyny zamek, warto (zamiast gałki) zdecydować się na klucz od wewnętrznej strony, aby żadna niepowołana osoba nie mogła otworzyć furtki. Jeśli jest zamontowany zamek centralny, to zamek nawierzchniowy z gałką jest wygodnym rozwiązaniem.

 

Klasyczny rygiel czy zamek nawierzchniowy? 

Jeśli furtka wyposażona jest już w zamek centralny, to można śmiało zdecydować się na tylko jedno z tych dwóch zabezpieczeń. Natomiast gdy zamek nawierzchniowy będzie jednym elementem zabezpieczenia, dobrze doposażyć furtkę w klasyczny rygiel.

Jakie zalety mają zamki nawierzchniowe?

  • Ochrona antywłamaniowa. Każdy zamekwkładka są klasyfikowane zgodnie z europejskimi normami pod względem kilku cech – m.in. odporności na otwieranie wytrychem, przewiercanie czy przecinanie. Można więc zdecydować się na zamek o wyższym stopniu bezpieczeństwa.
  • Łatwość montażu. Zamki nawierzchniowe można śmiało montować samodzielnie – wystarczy je odpowiednio przytwierdzić do furtki. To proste i szybkie, całość prac montażowych może zamknąć się w kilkunastu minutach.