Filtruj według

Cena
Producenci
Gwarancja
Zastosowanie
Typ drzwi
Rodzaj klucza
Filtruj
    Do drzwi wejściowych

Do drzwi wejściowych

Zamki nawierzchniowe, w odróżnieniu od standardowych zamków wpuszczanych, montuje się na drzwiach, a nie w ich wnętrzu. Zazwyczaj są dopełnieniem zamków głównych i pełnią funkcję dodatkowej ochrony. Najczęściej przytwierdza się je w górnej części drzwi. Od zewnątrz zamki otwiera się i zamyka za pomocą klucza, natomiast od wewnątrz za pomocą zasuwy, gałki bądź pokrętła. 

Zamki nawierzchniowe do drzwi wejściowych różnią się pod względem budowy i wykorzystanego mechanizmu (zapadkowe, zasuwkowe, bębenkowe), lecz niezależnie od typu zamka do drzwi wejściowych należy wybrać model w możliwie wysokiej klasie antywłamaniowej. Ogromnym atutem zamków nawierzchniowych do drzwi wejściowych jest szybki i nieskomplikowany montaż, możliwy do przeprowadzenia we własnym zakresie.

Zastanawiasz się, który zamek do drzwi wejściowych będzie najlepszy? Skontaktuj się z nami – opowiedz o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a wybierzemy dla Ciebie model idealny!

Kasetka na wkładkę...

562,20 zł
Kasetka i zasuwka ze stali gietej. Stalowy rygiel i zapadka pólobrotowa. Odwracalny: drzwi otwierane na zewnatrz lub do wewnatrz. 2 obroty. ?? 8 mm. Do wkładki profilowej europejskiej. 30 x 60 mm, do drzwi 45 mm.

Zamek nawierzchniowy...

667,14 zł

Bezpieczny i stalowy zamek nawierzchniowy. Zamykanie 2 turami. Przypomnienie o 1/2 obrotu za pomocą klucza. Śruby o śr. 18mm. Do wkładki bębenkowej profilowanej (europejskiej).

Zamek nawierzchniowy...

667,14 zł

Bezpieczny i stalowy zamek nawierzchniowy. Zamykanie 2 turami. Przypomnienie o 1/2 obrotu za pomocą klucza. Śruby o śr. 18mm. Do wkładki bębenkowej profilowanej (europejskiej).

Czy zamki nawierzchniowe do drzwi wejściowych to dobre rozwiązania?

Zamki nawierzchniowe do drzwi wejściowych montuje się najczęściej niezależnie od zamka głównego. Centralnym zamkiem jest zazwyczaj zamek wpuszczany w drzwi, natomiast nawierzchniowy odgrywa rolę zamka dodatkowego. Dzieje się tak dlatego, że zamek z mechanizmem ukrytym w drzwiach jest trudniejszy do sforsowania. Oczywiście obecnie produkowane są także antywłamaniowe zamki nawierzchniowe do drzwi wejściowych (np. tzw. zamek cyklop), a montuje się je głównie na drzwiach, które są zbyt cienkie do ukrycia mechanizmu wewnątrz.

Każdy zamek nawierzchniowy do drzwi wejściowych reprezentuje określoną klasę antywłamaniową (od 1 do 7), co reguluje norma PN-EN 12209:2005. Warto też zwrócić uwagę na odporność zamka nawierzchniowego na czynniki atmosferyczne, na które będzie narażony.

 

Jakie są rodzaje zamków nawierzchniowych do drzwi wejściowych?

  • Zapadkowe (klucz przesuwa zapadki, które odblokowują rygiel).
  • Zasuwkowe (drzwi blokuje zasuwka, przemieszczana za pomocą klucza bądź gałki).
  • Zapadkowo-zasuwkowe (połączenie dwóch mechanizmów).
  • Bębenkowe (bębenek zostaje unieruchomiony przez bolce i blokuje drzwi, bolce przesuwa się za pomocą klucza i gałki – od wewnętrznej strony).
  • Tzw. cyklop (specjalny zamek antywłamaniowy).

Poszczególne rodzaje zamków nawierzchniowych różnią się mechanizmem, zasadą działania. Bardzo popularnymi modelami są zamki bębenkowe, natomiast coraz większą sławę zyskują zamki tzw. cyklop, które wyróżniają się atestem antywłamaniowym.

 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu zamka nawierzchniowego?

  • Poziom bezpieczeństwa. Jeśli zamek nawierzchniowy do drzwi wejściowych ma być jedyną ochroną, musi mieć odpowiednią klasę antywłamaniową. Gdy ten rodzaj zamka montowany jest jako zamek dodatkowy, może zapewniać niższy poziom bezpieczeństwa, choć oczywiście warto zdecydować się na specjalny, antywłamaniowy model.
  • Warunki montażowe. Choć zamki nawierzchniowe do drzwi wejściowych montowane są nie w drzwiach, a na nich, to warto wcześniej sprawdzić możliwości montażowe – grubość drzwi, możliwość nawiercenia, ewentualnie inny sposób przytwierdzenia zamka do drzwi.
  • Trwałość zamka. Warto wybrać zamek solidny, produkowany z materiałów takich jak mosiądz czy stal nierdzewna. Zamek nawierzchniowy do drzwi wejściowych musi być odporny na skrajne temperatury i wilgoć. Powinien działać bez zarzutu również podczas dużych mrozów. Dobrze jest wybrać zamek od znanego producenta z odpowiednio długim okresem gwarancyjnym.
  • Estetyka wykonania. Zamek do drzwi wejściowych powinien współgrać stylistycznie i kolorystycznie z aranżacją przestrzeni. Warto pomyśleć nad dodatkowymi efektami wykończeniowymi materiału.