Jak dorobić klucz bez klucza?

Jak dorobić klucz bez klucza?

- Kategorie : Blog

Tradycyjne dorabianie kluczy to jedna z najpopularniejszych usług ślusarskich. Jeśli mamy oryginalny klucz, to przedsięwzięcie to nie będzie stanowiło większego problemu! Jednakże życie pisze różne scenariusze i niestety te najczarniejsze najczęściej zdarzają się po prostu w najmniej odpowiednim momencie. I tak też pewnego dnia możemy zgubić nasz ostatni klucz. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Na pewno nie panikować. Jednakże jak dorobić klucz...bez klucza? Czy jest to w ogóle możliwie? Zobaczmy!

Kiedy decydujemy się na dorabianie kluczy?

Kiedy jest czas zastanowić się nad dorabianiem kluczy? To oczywiście zależy od wielu czynników! Oto kilka sytuacji, w których często decydujemy się na dorabianie kluczy.

  • Wtedy, kiedy doszło do nieplanowanego zgubienia kluczy! Jeśli stracimy nasze oryginalne klucze, konieczne może być ich dorobienie, abyśmy mogli nadal korzystać z zamka.
  • Dorobiony klucz to także rozwiązanie, kiedy pragniemy podzielić się dostępem do naszego mieszkania czy domu. Jeśli musimy umożliwić wejście do naszego mieszkania lub biura innym osobom, najwygodniejsze będzie po prostu dorobienie dodatkowych kluczy dla tych osób.
  • Zapewnienie awaryjnego dostępu. W niektórych przypadkach, np. awarii zamka lub sytuacji nagłej potrzeby wejścia do budynku, warto mieć dodatkowy klucz jako awaryjne zabezpieczenie. Wiele osób decyduje się schować go na swojej posesji. O tym, jak zrobić to w rozważny sposób przeczytamy na naszym blogu w artykule Pomysły na ukrycie zapasowego klucza do domu!
  • Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje tutaj bezpieczeństwo. Jeśli najzwyczajniej w świecie obawiamy się, że nasze klucze zostały skopiowane lub że osoba niepowołana może mieć dostęp do naszego zamka, możemy zdecydować się na jego zmianę i dorobienie nowych kluczy. Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony!
  • Nowi lokatorzy! Wprowadza się do nas siostra? Brat? Przyjaciółka? A może partner? Ułatwmy im życie i doróbmy dodatkowe klucze. To minimum wysiłku, które z pewnością ułatwi nam życie.

Jak dorobić klucz bez klucza? Czy jest to w ogóle możliwe?

Rozwiejmy więc wszystkie wątpliwości istnieje taka możliwość! Do dorobienia klucza najlepiej oczywiście jest mieć jego kopię, jednakże wiemy, jak to jest w życiu. Dlatego też pragniemy wszystkich uspokoić i przedstawić rozwiązania w tej trudnej sytuacji.

Dorabianie klucza na podstawie wkładki – czy jest to możliwe w przypadku drzwi wejściowych?

Jak dorobić klucz bez klucza? Ten do drzwi wejściowych najczęściej bez większych problemów da się skopiować na podstawie zamka! Dla doświadczonych fachowców nie ma rzeczy niemożliwych.

Profesjonalni ślusarze zajmą się także awaryjnym otwieraniem naszych drzwi. Jednak niezwykle ważne jest, aby nie próbować wykonywać tego rodzaju działań na własną rękę. Dlaczego? Ponieważ niewłaściwe manipulacje nierzadko prowadzą do uszkodzenia zamka. W efekcie może okazać się, że konieczna będzie jego wymiana – a to niestety generuje spore koszty! W skrajnych przypadkach niezbędna jest wymiana nie tylko samego zamka, ale i całej klamki. Dlatego zawsze warto powierzyć tego typu zadania specjalistom, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy zminimalizują ryzyko uszkodzeń. Oszczędźmy sobie nerwów i pieniędzy!

Jak dorobić klucz na podstawie zamka w samochodzie?

W niektórych takich przypadkach istnieje możliwość dorobienia klucza także na podstawie zamka – zależy to jednak na przykład od pojazdu. W takiej sytuacji istotna jest fachowa wiedza i umiejętności. Warto zwrócić się do doświadczonego fachowca, który pomoże w tym procesie.

W niektórych przypadkach, gdy brakuje oryginalnego klucza, zaleca się wymianę całej stacyjki. Zapewni to zdecydowanie większe bezpieczeństwo. W pojazdach nierzadko klucze są zaprogramowane właśnie do konkretnej stacyjki, a dorobienie ich na podstawie samego zamka może być trudne lub niemożliwe. Najlepiej skontaktujmy się ze specjalistą!

Pogotowie zamkowe – po czym poznać dobrych fachowców?

Tak jak wspomnieliśmy, dorobienie klucza bez jego kopii to zadanie dla prawdziwych fachowców! Specjaliści w tej dziedzinie korzystają z nowoczesnych technologii i narzędzi, które pozwalają na precyzyjne odtworzenie. Dlatego też wybór odpowiedniego pogotowia ślusarskiego jest kluczowy, aby mieć pewność, że klucz zostanie wykonany precyzyjnie i zgodnie z najwyższymi standardami.

Warto zasięgnąć rekomendacji z zaufanych źródeł lub skorzystać z usług renomowanych firm ślusarskich, mających pozytywne opinie oraz dobre referencje. Wybierając doświadczonych fachowców, możemy mieć pewność, że klucz zostanie prawidłowo dorobiony. Jest to niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie i pozostałym domownikom czy lokatorom.

Chcemy dorobić klucze bez klucza oryginalnego? Powinnyśmy znać cenę tej usługi

Niestety, koszt dorabiania klucza bez oryginału może być wyższy niż w przypadku standardowej właśnie z nim. To dlatego, że proces ten wymaga więcej czasu, wiedzy, a także specjalistycznego sprzętu. Standardowa usługa, czyli taka z dostarczeniem kopii to cena nawet i kilkunastu złotych.

Dorabianie klucza na podstawie wkładki to z kolei koszt zaczynający się mniej więcej od 150 złotych. Mimo wszystko nierzadko jest to mniej niż cena za wymianę całego zamka. Wszystko dlatego, że nowoczesne mechanizmy (na przykład nawierzchniowe klasy C) mają skomplikowaną budowę. Ich demontaż i instalacja od nowa to koszt ponad 300 złotych. Rozważmy więc dobrze możliwe opcje i wybierzmy tę najlepszą – zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i portfela!

FAQ:

  • W jakich sytuacjach często decydujemy się na dorabianie kluczy?

Często decydujemy się na dorabianie kluczy w sytuacjach, takich jak nieplanowane zgubienie kluczy, potrzeba podzielenia się dostępem do naszego domu z innymi osobami czy zapewnienie awaryjnego dostępu do budynku.

  • Czy możliwe jest dorobienie klucza bez posiadania jego kopii? Jak dorobić klucz do drzwi bez klucza?

Tak, jest to możliwe. Dorobienie klucza bez jego kopii najczęściej jest możliwe na podstawie zamka, szczególnie w przypadku drzwi wejściowych. Niemniej jednak takie zadanie powinno być powierzone profesjonalnym ślusarzom.

  • Jaka jest średnia cena dorabiania klucza na podstawie wkładki?

Średni koszt dorabiania klucza na podstawie wkładki to mniej więcej 150 złotych.


Udostępnij

Dodaj komentarz