Jak działa elektrozaczep?

Jak działa elektrozaczep?

- Kategorie : Blog

Elektrozaczep, będący częścią ślusarstwa elektromechanicznego, automatyzuje otwieranie zamka. Nasi eksperci szczegółowo wyjaśniają, czym jest  elektrozaczep i jak działa.

Jak działa elektrozaczep?

Element umieszczony jest na wysokości otworu, zaczep stanowi niezależną część zamka, która pozwala na zachowanie rygla w celu zablokowania otworu. Zwykle zwalniany przez działanie klamki lub klucza, rygiel zamka zostanie tutaj zwolniony przez wybijak.

Elektrozaczep jest więc sterowany przyciskiem elektrycznym , domofonem, kodem cyfrowym, aplikacją itp. umożliwiającym zdalne odblokowanie

Kiedy wybrać elektrozaczep?

Elektrozaczep  można montować na wszystkich typach drzwi i stolarki, na ścianie lub w pionie. Odryglowanie drzwi może być wywołane przez użycie kodu, identyfikatora , określonego polecenia lub przez osobę trzecią, która ma autoryzowany dostęp.

W zależności od miejsca przeznaczenia elektrozaczepu, niektóre opcje będą preferowane w przypadku przerwy w dostawie prądu. Na przykład uderzenia elektrocofania  i uderzenia odrywające odblokowują dostęp, aby umożliwić wyjście z budynku.

Szczególnie doceniany przez firmy przemysłowe elektrozaczep jest niezawodny i bezpieczny w pomieszczeniach, magazynach, bramach i miejscach o ograniczonym dostępie.

Udostępnij

Dodaj komentarz