Jak otworzyć sejf bez klucza?

Jak otworzyć sejf bez klucza?

- Kategorie : Blog

Otwieranie sejfu bez znajomości kodu bądź klucza jest nam dobrze znane z różnych filmów. Każdy z nas doskonale chyba kojarzy sceny, podczas których bohater przykłada ucho do sejfu i przystępuje do jego otwierania, sprytnie przesuwając pokrętło. Nie raz wszyscy zastanawialiśmy się, czy jest to w ogóle możliwe. Choć w rzeczywistości sprawy wyglądają nieco inaczej, dziś jednak spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie – jak otworzyć sejf bez klucza?

Sejf elektroniczny, czyli wysoki poziom bezpieczeństwa

Kiedy kupujemy sejf, pragniemy, aby nasze rzeczy były w nim w pełni bezpieczne. Zazwyczaj przecież chowamy w nich kosztowności, takie jak biżuteria, kamienia, a także ważne dokumenty. Nie chcemy, aby trafiły one w niepowołane ręce – przecież ktoś mógłby wykorzystać je przeciwko nam, a wszelkie skarny spieniężyć. Cóż za ponury scenariusz, w którym ktoś jedzie na wakacje za naszą gotówkę!

Jeśli więc nie chcemy znaleźć się w takiej sytuacji, postawmy na sejfy elektroniczne, które kupisz w naszym sklepie. Zazwyczaj są one wykonane ze stali i otwiera się je za pomocą zamka elektronicznego z użyciem indywidualnego kodu szyfrującego. Niektóre z tych produktów wyposażono w dodatkowe zabezpieczenia, takie jak alarmy bądź są ognioodporne. Dzięki nim otwarcie sejfu bez odpowiedniego kodu lub klucza jest praktycznie niemożliwe – ale do tej kwestii wrócimy sobie jeszcze później!

Sejfy elektroniczne są też bardzo wygodne. Po pierwsze nie musisz martwić się tym, że zgubisz klucz. Po drugie jego ergonomiczne kształty sprawiają, że bez problemu sprawdzą się w firmach i hotelach. Jeśli natomiast chcemy zabezpieczyć swoje cenne przedmioty, zachęcamy do kupienia własnego sejfu – ten od Fernand, z pewnością zmieści się w Twojej szafie.

Tradycyjne sejfy zamykane za pomocą klucza

Sejf na klucz to zdecydowanie opcja dla osób, ceniących sobie tradycyjne, sprawdzone rozwiązania. W drzwiach sejfu takiego produktu znajduje się miejsce na kluczyk, który wystarczy przekręcić i już dostajemy się do naszych dokumentów czy biżuterii.

W naszej ofercie znajdziemy w tej kategorii na przykład sejf FRONTENAC 2 2 rygle 210X340X300 marki Thirard. Jest to produkt ze wbudowanym dwupiórowym zamkiem, który dodatkowo został zabezpieczony blachą manganową. Ponadto dzięki uchwytom mocującym przytwierdzimy go do podłoża lub ściany.

Czy możemy samodzielnie poradzić z otwarciem sejfu bez klucza?

Zgubiliśmy klucz lub zapomnieliśmy kod i nie możemy otworzyć sejfu? Jest to jedna z największych obaw właścicieli tych artykułów. Jednak pragniemy Cię uspokoić – na wszystko jest jakiś sposób.

Możliwe jest otwarcie bez klucza lub znajomości kodu. Różni się po prostu sposób, w jaki to zrobimy. Na przykład te zamykane z kluczami, sforsujemy za pomocą różnych narzędzi. Należy jednak pamiętać, że otwieranie sejfu bez klucza lub kodu nie jest zalecane, ponieważ może spowodować uszkodzenie sejfu i potencjalnie unieważnić gwarancję. Dlatego róbmy to tylko w awaryjnych sytuacjach. Ponadto niektóre modele wyposażono w specjalne klucze awaryjne, które wykorzystamy bezpiecznie w takiej sytuacji.

Awaryjne otwieranie sejfu na klucz

Awaryjne otwarcie sejfu tego typu najczęściej wynika z tego, że zgubiliśmy klucze. Nie martwmy się – każdemu przecież może się to zdarzyć w natłoku przeróżnych obowiązków dnia codziennego. Poza tym awarii mógł ulec także cały mechanizm zamka. Niektórzy także zatrzaskują klucze wewnątrz sejfu.

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek zadań, musimy się upewnić, czy na pewno korzystamy z dobrego klucza bądź czy nie mamy jakiegoś zapasowego. Stąd bardzo istotne jest to, aby zawsze trzymać go w intuicyjnym i znanym nam miejscu. Do produktów w naszym sklepie często są bowiem dołączane dwie sztuki. Sprawdźmy także, czy nie przekręcamy go w kierunku przeciwnym – wszystko dlatego, że czasem zdarzają się i takie pomyłki, wynikające z roztargnienia. Ponadto zweryfikujmy czy w zamku nie ma żądnego przedmiotu, uniemożliwiającego ruch klucza.

Kiedy już mamy pewność, a otwieranie zamka zdecydowanie nam nie wychodzi, czas wdrożyć nieco bardziej radykalne środki. Otóż taki sejf otworzysz za pomocą narzędzi typu łom czy klucz napinający. Jednak w takiej sytuacji musisz liczyć się z tym, że prawdopodobnie sejf i jego drzwi ulegną zniszczeniu i nie będziemy mogli już z niego korzystać. Zalecamy więc tutaj inne rozwiązania, o których dowiesz się już za chwilkę.

Awaryjne otwieranie sejfu elektronicznego

W pierwszej kolejności upewnijmy się, czy aby nie jest konieczna wymiana baterii – to ona bowiem często jest bowiem często przyczyną problemu. Zamki elektroniczne potrzebują przecież odpowiedniego źródła zasilania.

Jak otworzyć sejf bez klucza, który zamyka się na kod? Jeśli po podłączeniu baterii nadal sejf nie reaguje, skorzystaj z klucza awaryjnego. Problem pojawia się wtedy, kiedy go zgubiliśmy bądź po prostu nie mamy. Naszym zdaniem awaryjne otwieranie sejfu bez klucza (zarówno tego z zamkiem, jak i na kod) najlepiej powierzyć profesjonaliście. Dzięki niemu produkt i rzeczy znajdujące się w jego wnętrzu nie ulegną zniszczeniu.

FAQ:

  • Czy da się otworzyć sejf bez klucza?

Do otwierania sejfu najczęściej potrzebujemy klucza bądź kodu – wszytko zależy od jego rodzaju. Jeśli jednak zgubiliśmy klucz bądź zapomnieliśmy, jaki jest nasz szyfr, należy działać innymi metodami.

  • Jak otworzyć sejf bez klucza zamykany na klucz?

Kiedy na pewno nie możemy otworzyć sejfu, sięgnijmy po klucze awaryjne. Jednak kiedy i ten sposób z jakichś powodów się nie sprawdzi, musimy sięgnąć po inne środki. Zawsze istnieje opcja wyważenia drzwi sejfu łomem, lecz zniszczy on cały produkt i czasem to, co jest w nim.

  • Kiedy wezwać profesjonalistę, który pomoże dostać się nam do sejfu?

Do awaryjnego otwierania zamka elektronicznego bądź na klucz najlepiej jest wezwać eksperta z tej dziedziny. On zrobi to w taki sposób, który nie pozostawi zniszczeń. Oczywiście każda sytuacja jest inna, ale najczęściej po interwencji profesjonalisty, możemy później korzystać z sejfu jak gdyby nigdy nic.

Udostępnij

Dodaj komentarz