Jak przechowywać klucze?

Jak przechowywać klucze?

- Kategorie : Blog

Klucze to przedmiot, z którego korzystamy każdego dnia. Kiedy nie możemy ich znaleźć, najczęściej bardzo panikujemy – w pośpiechu i z przerażeniem na twarzy szukamy ich w kieszeniach spodni, kurtek, w torebkach i plecakach... Niestety sytuacja ta ma nierzadko miejsce, kiedy naprawdę się śpieszymy i pilnie musimy wyjść z domu albo się do niego dostać. Dlatego też dziś spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przechowywać klucze w bezpieczny i przemyślany sposób – wszystko po to, aby oszczędzić sobie tych nerwów!

Odpowiedzialne przechowywanie kluczy, czyli dbanie o swoje bezpieczeństwo

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego dziś w ogóle zajmujemy się tym tematem. Otóż oprócz tego, że przechowywanie kluczy pomaga nam w sprawnej organizacji, to wpływa również na nasze bezpieczeństwo. Domy czy mieszkania to przecież miejsca, gdzie chowamy wszystkie swoje skarby, czyli dokumenty, sprzęt RTV i AGD czy biżuterię. Poza tym mamy przecież mnóstwo rzeczy osobistych – raczej nie chcemy, aby obce nam osoby miały do nich dostęp. Niestety jednak potencjalni złodzieje nie śpią, a zgubione czy źle przechowywane klucze mogą ułatwić im, dostanie się do naszych mieszkań czy skrytek lokatorskich.

Należy również bezpiecznie przechowywać klucze po to, aby chronić nasze życie i zdrowie. Wizyta złodzieja nie jest czymś miłym – jesteśmy narażeni na dużo stresu, kiedy znajdujemy się w trakcie włamania w domu. Poza tym nie wiemy, jak ta osoba się zachowa. Dlatego właśnie przechowywanie kluczy jest tak bardzo istotne. Dbajmy o nie zarówno w naszych miejscach zamieszkania, jak i w momencie, kiedy je opuszczamy. Nie polecamy więc trzymania ich w kieszeni, z której łatwo mogą wypaść czy może w otwartym plecaku lub torebce bez zamka. Zajmijmy się jednak kwestią związaną ze składowaniem ich w domach.

Gdzie trzymać klucze w swoim domu?

Klucze bardzo często znajdują się w pobliżu drzwi wejściowych. Wielu z nas ma w przedpokoju szafki, na których po prostu je kładzie, a niektórzy stawiają na nich specjalne szkatułki właśnie na ten przedmiot.

Jednak naprawdę duża liczba osób kupuje w tym celu akcesoria. Są one dostępne w naprawdę w przeróżnych opcjach. Bardzo często wybierane są różnego rodzaju haczyki. Są to zazwyczaj niewielkie, proste produkty, które przytwierdza się do ściany. Najczęściej kupuje się je pojedynczo.

Drugim powszechnym gadżetem jest wieszak na klucze. Zbudowany są z kilku haczyków, złączonych ze sobą w jedną całość, którą mocuje się do ściany. Tutaj przed konsumentami otwiera się naprawdę spore pole do manewru. Wszystko dlatego, że wieszaki otrzymamy w naprawdę wielu wariantach. Na przykład mogą być one w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Mamy tu na myśli proste konstrukcje w neutralnych barwach, często z matowym wykończeniem. Te w stylu vintage nierzadko mają drewniane bądź metalowe wykończenie z dodatkowymi zdobieniami.

Jak przechowywać klucze? Akcesoria od Fernand

Istnieją jednak sposoby na przechowywanie kluczy, które niosą za sobą dodatkowe zabezpieczenie. Przykładem są skrzynki z zamkiem szyfrowanym. Nazywane są one także specjalnymi sejfami.

Taka szafka na klucze to najczęściej niewielki przedmiot, który w środku ma pustą przestrzeń na klucz. Wyposażono je w specjalne zamki szyfrowane. Otwierają się więc one tylko wtedy, kiedy ustawi się na nich odpowiedni kod. W ofercie sklepu Fernand znajdziemy wiele dyskretnych skrzynek. Niektóre modele przytwierdzimy do ściany, a inne charakteryzują się tym, że nieco przypominają kłódki – z powodzeniem umieścimy je wewnątrz naszego domu. Wszystko dlatego, że mają one kabłąk. Dzięki niemu skrytka będzie bezpiecznie zamieszona tuż przy drzwiach wejściowych. Schowamy w niej nie tylko klucze do całego mieszkania, ale także i do innych ważnych dla nas miejsc.

W asortymencie sklepu Fernand znajdują się również skrzynki zamykane na klucz. To zdecydowanie bardziej tradycyjna opcja, lecz nadal bardzo wielu klientów wybiera właśnie ja. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą – jesteśmy pewni, że każdy z nas znajdzie tutaj coś dla siebie!

Jak bezpiecznie przechowywać klucze? Porady dla właścicieli pokoi na wynajem

Dobrym rozwiązaniem będzie zakup skrzynek od Fernand, jeśli jest się właścicielem mieszkania lub apartamentu, które wynajmuje się sezonowo. Skrytka w tym przypadku najczęściej jest przytwierdzona bądź umieszczona na zewnątrz. W praktyce oznacza to, że właściciel poda przyjeżdżającym kod, a oni otrzymają dostęp do kluczy. W ten sposób ułatwione zostaje wymeldowanie i zameldowanie w obiekcie. Dzięki temu cały ten proces staje się bardziej elastyczny. Nie trzeba się już denerwować, że nie zdążymy odebrać kluczy i czeka nas noc pod gołym niebem – podczas podróży dzieją się niekiedy przeróżne, nieprzewidziane rzeczy.

Organizacja kluczy

Przechowywanie kluczy wymaga także odpowiedniej organizacji. Jeśli trzymamy je w jednym miejscu, warto je podpisać. Zrobimy to przy wykorzystaniu specjalnych zawieszek z okienkiem, gdzie znajduje się karteczka. To właśnie na niej napiszemy, jaki klucz jest przeznaczony do jakiego miejsca. To w połączeniu z odpowiednim przechowywaniem zapewni tym przedmiotom bezpieczeństwo.

Pamiętajmy jednak, że poza tym, że ułatwi to nam znalezienie kluczy, to także wiele podpowie potencjalnemu złodziejowi – jeśli oczywiście zgubimy kluczyk z podpisaną zawieszką z dokładnym adresem.

FAQ:

  • Dlaczego bezpieczeństwo w przypadku przechowywania kluczy jest tak ważne?

W naszych domach mamy wiele cennych sprzętów, ale także wiele rzeczy osobistych. Potencjalni złodzieje niestety nierzadko korzystają z okazji i włamują się do naszych miejsc zamieszkania, jeśli zgubiliśmy klucze bądź źle je przechowujemy. Poza tym ważne w tym wszystkim jest też nasze bezpieczeństwo.

  • Jak bezpiecznie przechowywać klucze w domu?

Postawmy na skrzynki na klucze, dostępne w asortymencie sklepu Fernand. Są one wyposażone w zamki szyfrowane lub na kluczyk.

  • Jak przechowywać klucze, kiedy jest się właścicielem mieszkań na sezonowym wynajem?

Również rozważmy zakup skrytek na klucze, które zamieścimy przed mieszkaniem. W ten sposób przyjeżdżający mają bardziej elastyczny czas zameldowania czy wymeldowania.

Udostępnij

Dodaj komentarz