Jak zabezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

- Kategorie : Blog

Hulajnoga elektryczna daje wiele wolności i radości, jeśli korzysta się z niej w bezpieczny sposób. W mieście pozwala przemykać między stojącymi w korkach samochodami, co oszczędza naprawdę wiele czasu – zwłaszcza w przeklętych godzinach szczytu. Dzięki niej szybciej przemieszczasz się po mieście tam, gdzie auta nie mogą wjechać. Sprawnie też dojedziesz do przystanku autobusowego czy tramwajowego, który może być oddalony od Twojego miejsca zamieszkania. Jednak hulajnoga elektryczna bywa łakomym kąskiem dla wielu złodziei. Jak więc zabezpieczyć hulajnogę elektryczną przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć hulajnogę elektryczną przed kradzieżą?

Jeśli jesteś właścicielem tego pojazdu, to doskonale wiesz, że czasem musisz zostawić hulajnogę elektryczną w przestrzeni miejskiej lub po prostu na zewnątrz budynku, gdzie na przykład znajduje się Twoje miejsce pracy. Jak każdy tego typu sprzęt, może po prostu zostać skradziony. Jeśli chodzi o to, to tak naprawdę nie ma reguły, gdzie i kiedy to się stanie. Czasem po prostu znajdziesz się w przysłowiowym nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze. Dlatego też należy myśleć przyszłościowo, aby nie stracić swojego ukochanego jednośladu. Z racji tego odpowiemy dziś na pytanie – jak zabezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

Zapięcia na hulajnogi elektryczne

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że na rynku dostępne są różne zabezpieczenia i to od Was zależy, na co postawicie. Sklep Fernand oferuje specjalne zapięcie na hulajnogę elektryczną, które dostępne jest w trzech opcjach: zapięcie hulajnogi MOTO Ø 10, SCOOTER Ø 5,5 oraz ANTIVOL SCOOTER Ø 5,5 z linką. Wszystkie z nich montuje się bezpośrednio na tarczę hamulcową. Dzięki temu stworzone ze stopu różnych metali blokady skutecznie uniemożliwiają poruszanie się hulajnogą. Przecięcie ich jest bardzo trudne i z reguły się po prostu nie zdarza – ta ochrona jest dedykowana również dla motocykli i skuterów.

Zapięcie na rowery, czyli alternatywa dla hulajnogi elektrycznej

Dużą popularnością pośród właścicieli hulajnóg elektrycznych cieszą się klasyczne zapięcia, stosowane także na rowery. Jest ono bardzo łatwo dostępne i proste w użyciu. Wystarczy zostawić swój pojazd przyczepiony o jakiś mocno przytwierdzony do podłoża element, na przykład stojaki rowerowe czy barierki. W ofercie naszego sklepu mamy wiele modeli. Jednym z bardziej klasycznych modeli jest zapięcie rowerowe TWISTY z linką Ø 8 1,5 m z uchwytem lub zapięcie TWISTY z linką Ø 10 1,8 m regulowane, które tworzy linka ze stali okryta materiałem PCV. Jeśli chodzi o wzmocnione wersje tych standardowych opcji, polecamy zapięcie typu U-lock. Powstał ze stali, dlatego jest całkowicie sztywny i ciężej go uszkodzić. Z powodzeniem zamontujesz go na hulajnogach elektrycznych – na przykład pod kierownicą czy na kole.

Łańcuchy – solidne zabezpieczenie hulajnogi elektrycznej

Nowoczesny łańcuchy chronione warstwą materiału skutecznie odstraszą potencjalnych złodziei. Zamontujesz je na kierownicy, pod nią czy przy kole. Dlatego też w naszym asortymencie znajdziesz wiele modeli takich zabezpieczeń, zamykanych na kłódkę.

Kłódki, hamujące obrót koła hulajnogi elektrycznej

Klasyczne rozwiązanie, które także efektywnie sprawdzi się w hulajnodze elektrycznej. Możesz założyć kłódkę na koła, ramę czy kierownicę. Dobrze jest zaopatrzyć się w taką, z długim pałąkiem. Ułatwi to jej instalowanie i pozwoli spokojnie spędzić dzień, bez zamartwiania się, czy hulajnoga elektryczna nadal stoi na swoim miejscu.

Zabezpieczenie hulajnogi – lokalizator GPS

Niektóre osoby decydują się też na montaż lokalizatora GPS. Dostępny jest on w wielu sklepach z elektroniką. Łączy się je z aplikacją na telefonie, wskutek czego widzimy, gdzie dokładnie są nasze hulajnogi elektryczne. Jednak ten sprzęt należy traktować tylko jako wspomagające zabezpieczenie – nie chronią one bezpośrednio przed kradzieżą, choć mogą odstraszyć złodzieja. Lokalizator przyda się raczej po fakcie, kiedy będziesz szukać swojej hulajnogi elektrycznej.

Alarmy, czyli dodatkowe zabezpieczenia

Alarm to także jeden z tych pomocniczych gadżetów, w które wyposażycie hulajnogę elektryczną. Narobi on sporo hałasu i zdecydowanie odstraszy potencjalnego złodzieja, choć niektórzy potrafią go wyłączyć. Dlatego warto zwracać uwagę na alarmy, mające czujnik ruchu – jednak to może okazać się problematyczne w zatłoczonym mieście.

Co jeszcze możesz robić, aby zabezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Jak już pisaliśmy, niestety hulajnogi są atrakcyjnym łupem dla złodziei. Wiele modeli dostępnych na rynku są warte kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego oprócz zabezpieczeń, które możesz kupić w sklepie, pamiętajcie o kilku zasadach, które łatwo wprowadzicie w swoją codzienną rutynę. Na przykład nigdy nie zostawiaj hulajnogi elektrycznej w bardzo odludnym miejscu. Staraj się robić to tam, gdzie stoją już inne pojazdy. Ponadto zawsze, jeśli jest taka możliwość, chowaj ją w garażu lub na korytarzu – nawet na swojej prywatnej posesji. Poza tym, jeżeli tylko istnieje sposobność, dobrze będzie mieć ją na oku. Sprawdzajcie co jakiś czas, czy hulajnoga jest tam, gdzie ją zostawiliście.

FAQ:

1. Jak zabezpieczyć hulajnogę przed kradzieżą?

Należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i gadżety, które pomogą nam zabezpieczyć hulajnogę elektryczną. Wiele ciekawych i przydatnych artykułów znajdziesz w ofercie sklepu Fernand.

2. Jakie zabezpieczenie hulajnogi elektrycznej będzie najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od Waszych potrzeb. Dla jednych najlepsze będą specjalnie dedykowane blokady, kłódki, alarmy czy łańcuchy, a dla innych zapięcie typu U-lock bądź lokalizator GPS.

3. Na co uważać, kiedy jest się właścicielem hulajnogi elektrycznej?

Kradzież może wydarzyć się w dowolnym miejscu. Jednak warto zwrócić uwagę, gdzie zostawiamy hulajnogę. Dobrze postawić ją tam, gdzie stoją inne pojazdy i co jakiś czas sprawdzać, czy nadal tam jest. Poza tym zawsze jak tylko możecie, schowajcie ją do garażu lub innego pomieszczenia.

Udostępnij

Dodaj komentarz