Jaką wybrać klamkę do drzwi retro?

Jaką wybrać klamkę do drzwi retro?

- Kategorie : Blog

Klamka do drzwi jest nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również ważnym detalem dekoracyjnym. Wpływa na ogólny wygląd pomieszczenia czy też i elewacji domu. Wiele osób aktualnie stawia na produkty w stylu vintage – i nic dziwnego, ponieważ prezentują się one naprawdę świetnie! Wybierając klamkę do drzwi retro, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, by jak najlepiej podkreślić ich wyjątkową estetykę. Wygląd drzwi odgrywa kluczową rolę w aranżacji wnętrza oraz przestrzeni wokół domu. Stąd też właśnie dziś pokażemy wam różne ciekawe rozwiązania, które z pewnością będą dopasowane do Waszego stylu. Zapraszamy!

Na co zwrócić uwagę, wybierając klamkę do drzwi retro?

Wybierając klamki do drzwi w stylu retro, warto uwzględnić kilka kluczowych kwestii, które dotyczą nie tylko ich estetyki – poza byciem ozdobą drzwi musi być ona także wysoce funkcjonalna oraz wytrzymała. Znaczenie ma więc też:

  • materiał – klamki wykonane z brązu, mosiądzu czy patynowanego srebra to popularne wybory, które nadają klamkom wyjątkowych właściwości,
  • mechanizm – mimo stylu interesującej nas dziś klamki, jej mechanizm powinien być nowoczesny i wysoce funkcjonalny,
  • dopasowanie do skrzydła drzwi – klamka powinna komponować się nie tylko z wyglądem drzwi wewnętrznych czy zewnętrznych, ale także musi pasować do konkretnego modelu pod względem parametrów technicznych,
  • trwałość – ma to szczególne znaczenie w przypadku drzwi zewnętrznych, gdyż są one narażone na różne warunki atmosferyczne.

Jaką klamkę do drzwi retro? Popularne style

Styl retro jest niezwykle różnorodny. Na przykład niektóre klamki vintage charakteryzują się delikatnymi, subtelnymi zdobieniami i często są wykonane z mosiądzu lub brązu. Wybierając je można, zanurzyć się w świat nostalgii, przywołując wspomnienia minionych lat, jednocześnie tworząc wnętrza o wyjątkowym i niepowtarzalnym wyglądzie.

Z kolei klamki w stylu Art Deco bywają nieco bardziej wyraziste i geometryczne. Pamiętajmy, że choć czerpie on z przeszłości, klamki tego typu wciąż prezentują się bardzo nowocześnie i świeżo. Dzięki temu doskonale wpasowują się w różne aranżacje wnętrz. Charakterystyczne dla Art Deco geometryczne wzory oraz kształty dodają elegancji i ciekawego przełamania. Warto postawić na nie nawet w przypadku nieco bardziej nowoczesnego wnętrza.

Klamki w stylu rustykalnym odzwierciedlają sielską atmosferę wiejskiego życia oraz klasyczną elegancję minionych epok. Są one często wybierane do wnętrz, które nawiązują do tradycyjnych, naturalnych i ciepłych aranżacji. Będą świetnie pasować także do drewnianych drzwi zewnętrznych z wyraźnymi słojami – te w ostatnim czasie cieszą się naprawdę dużą popularnością!

Jak dbać o klamki do drzwi retro?

Klamki wewnętrzne, choć nie są wystawiane na działanie czynników atmosferycznych, mogą niszczyć się niekiedy z powodu nadmiernej eksploatacji. By zachować ich oryginalny blask, warto regularnie je czyścić przy użyciu łagodnych środków i miękkiej ściereczki. Unikajmy korzystania agresywnych środków chemicznych, które nierzadko uszkadzają powierzchnię klamki.

Klamki na drzwiach zewnętrznych są z kolei narażone na działanie zmieniających się warunków pogodowych. Choć wiele z nich jest wykonana z materiałów odpornych na korozję, to regularne czyszczenie czy nałożenie specjalistycznego preparatu konserwującego, pomoże w zachowaniu ich estetyki na lata.

Jaką wybrać klamkę do drzwi retro? Gdzie ją kupić?

W sklepie internetowym Fernand przygotowaliśmy dla miłośników stylu vintage ciekawą ofertę. Klamki w asortymencie wyróżniają się nie tylko świetnym wykonaniem, ale także autentycznym designem nawiązującym do minionych lat. Dostępne modele doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku drzwi wewnętrznych, jak i wejściowych. Nadadzą one pomieszczeniom i elewacji wyjątkowego charakteru.

Fernand to przede wszystkim różnorodność wzorów i kształtów. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś idealnego dla siebie. Jeśli zatem poszukujecie klamki, która wyróżni Wasze drzwi i podkreśli ich design, nasz sklep to miejsce, gdzie warto zajrzeć!

FAQ:

  • Jaka klamka retro do drzwi?

Wybór klamki do drzwi w stylu retro powinien być przemyślany. By wybrać odpowiednią klamkę, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana i mechanizm, który powinien być nowoczesny i funkcjonalny. Musi ona też pasować do drzwi – ma komponować się z ich wyglądem oraz parametrami technicznymi. Klamki powinny być też trwałe.

  • Czym charakteryzują się klamki w stylu vintage i Art Deco?

Klamki w stylu vintage charakteryzują się delikatnymi, subtelnymi detalami. Wykonano je z mosiądzu lub brązu, przywołując wspomnienia minionych lat. Te w stylu Art Deco są bardziej wyraziste, z geometrycznymi kształtami. Czerpią z przeszłości, ale prezentują się naprawdę nowocześnie i świeżo, doskonale wpasowujące się w różne aranżacje wnętrz.

  • Jak dbać o klamki retro?

Klamki do drzwi retro mają niepowtarzalny charakter. Jednakże, aby potrzymać ich wyjątkowość, należy o nie odpowiednio dbać. Z tego względu najlepiej będzie je regularnie czyści. Wykorzystajmy do tego na przykład miękką ściereczkę oraz delikatny detergent.

Udostępnij

Dodaj komentarz