Jakich kluczy nie można dorobić?

Jakich kluczy nie można dorobić?

- Kategorie : Blog

Klucze, które otwierają drzwi do naszych domów czy samochodów, stanowią jeden z podstawowych elementów ochrony naszej prywatności. Nikt z nas nie chce chyba wizyty nieproszonego gościa, która niestety często wiąże się z kradzieżą. Większość kluczy można łatwo skopiować u ślusarza – sporządza klucz dodatkowy niemal od ręki! Jednakże istnieją takie, których reprodukcja jest niezwykle trudna. Wynika to z zaawansowanej technologii, jaką wykorzystują producenci. Dorabianie kluczy z patentem lub tych do samochodów z nowoczesnymi systemami zabezpieczeń często wymaga specjalistycznego sprzętu, uprawnień, a czasem nawet i dedykowanej karty bezpieczeństwa.

Czy wszystkie klucze można dorobić?

Dla wielu z was mamy świetną wiadomość – nie wszystkie klucze można dorobić, a przynajmniej nie w taki prosty sposób! Jeśli więc zależy nam na szczególnej ochronie przed tym, aby osoba nieuprawniona nie wtargnęła na naszą posesję, do mieszkania czy biura, z pewnością znajdziemy dobre rozwiązanie.

Istnieją klucze zabezpieczone zaawansowaną technologią, takie jak na przykład te patentowane, których kopiowanie bez takiego elementu jak karta kodowa jest po prostu niemożliwe. Ponadto nowoczesne klucze do samochodów często zawierają specjalne mechanizmy – przez nie stworzenie kopii jest bardzo utrudnione.

Jakich kluczy nie można dorobić? Kwestia kluczy patentowych

Klucze patentowe zakupimy zarówno z patentem międzynarodowym, jak i obowiązującym tylko w naszym kraju. Poza tym są one rejestrowane w Urzędzie Patentowym. Charakterystyczne dla nich jest to, że nie da się ich dorobić za pomocą typowych maszyn używanych do kopiowania standardowych kluczy. Są one specjalnie tworzone do patentowych wkładek drzwiowych. Ich zadaniem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

W opakowaniu klucza patentowego znajduje się specjalna karta kodowa. Stanowi ona niezastąpione narzędzie w procesie dorabiania, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jak przed chwilą wspomnieliśmy, ze względu na specjalną budowę klucza, tradycyjne metody kopiowania są po prostu nieskuteczne. Możliwe jest to jedynie za pomocą wspomnianej karty. Znajduje się bowiem na niej specjalny kod. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o nią i przechowywać w przemyślany i bezpieczny sposób. Nie możemy dopuścić do tego, by ją zgubić – jeśli to się stanie, będziemy zmuszeni kupić nowy klucz. Nikt z nas nie lubi przecież dodatkowych wydatków!

Czy można dorobić klucze bez oryginalnego klucza?

Co dzieje się w sytuacji, kiedy jesteśmy właścicielami standardowych kluczy, a gubimy ich jedyną kopię? Czy w tym przypadku należy spisać je na starty i poprosić fachowców o wymianę zamków? Otóż odpowiedź jest prosta – nie!

Nie musimy więc oddawać swojego klucza ślusarzowi. Zawodowcy potrafią na podstawie zamka przy użyciu specjalistycznych narzędzi, dorobić kopię. Dzięki temu są w stanie ustalić dokładny kształt klucza, co pozwala im na stworzenie odpowiedniego egzemplarza, idealnie pasującego do danego zamka. Aby jednak mieć pewność, że cała operacja skończy się sukcesem, zawsze warto zwrócić się do renomowanych i profesjonalnych ślusarzy. Dzięki temu właśnie usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie, gwarantując odpowiednie zabezpieczenie naszego mienia.

Czy można dorobić klucz symetryczny?

Klucz symetryczny do drzwi wygląda identycznie z obu stron, co oznacza, że może być wkładany do zamka w dowolny sposób i wciąż działa tak, jak powinien. Jest on niezwykle przydatny dla osób starszych czy mających trudności z precyzyjnymi ruchami. Poza tym nierzadko wybierają je dotknięci przez różne problemy związane ze wzrokiem.

Większość kluczy tego typu można bez problemu dorobić. Dorabianie wymaga dostępu do oryginalnego klucza oraz specjalistycznego urządzenia do cięcia kluczy. Jeżeli ktoś zgubił właśnie taki przedmiot, profesjonalny ślusarz jest w stanie dorobić nową kopię na podstawie zapasowego klucza lub zamka – choć proces ten jest bardziej skomplikowany. Jak zawsze, ważne jest korzystanie z usług renomowanych ślusarzy, aby zapewnić jakość i bezpieczeństwo.

Czy istnieje możliwość dorobienia klucza do samochodu?

Tworzenie kopii kluczy do samochodów to zadanie, które może wydawać się skomplikowane, ale jest jak najbardziej możliwe do wykonania. Wiele nowoczesnych kluczy samochodowych przesyła do auta specjalny kod. Dzięki niemu można je otworzyć. Poza tym są one wyposażone w immobilizer – w takim przypadku cena dorabiania wynosi nawet do 1000 zł. Wszystko to dlatego, że nie możemy po prostu udać się do zwykłego ślusarz. Klucz do takiego pojazdu wymaga specjalistycznego podejścia, dostępnego w ASO – Autoryzowanej Stacji Obsługi. Tam eksperci zajmują się nie tylko fizycznym dorobieniem klucza, ale także wygenerowaniem nowego, unikatowego kodu, przypisanego specjalnie dla naszego auta, zapewniając jego bezpieczeństwo.

FAQ:

  • Jakich kluczy nie da się dorobić u każdego ślusarza?

Niemal każdy rodzaj klucza można łatwo skopiować u zwykłego ślusarza, jednak istnieją klucze zabezpieczone zaawansowaną technologią, takie jak klucze patentowane lub klucze do samochodów z nowoczesnymi systemami zabezpieczeń. Wymagają specjalistycznego sprzętu lub dedykowanej karty bezpieczeństwa, co sprawia, że ich kopiowanie jest trudniejsze.

  • Jakich kluczy nie można dorobić bez karty?

Opakowanie klucza patentowego wyposażone jest w przedmiot zwany kartą kodową. Dorabianie może bowiem odbywać się tylko i wyłącznie w jej towarzystwie. W karcie bezpieczeństwa zawarto specjalny kod, dzięki któremu specjaliści stworzą kopię. Kiedy zgubimy klucz, zabierzmy po prostu kartę kodową do odpowiedniego ślusarza!

  • Dlaczego dorabianie kluczy do auta jest skomplikowane?

Wiele nowoczesnych kluczy samochodowych jest wyposażone w immobilizer. Klucz do takiego pojazdu wymaga specjalistycznego podejścia, dostępnego w ASO. Eksperci w nie tylko dorabiają klucz, ale także generują nowy kod, przypisany do konkretnego auta. W związku z tym koszt dorabiania może być znacznie wyższy w porównaniu do tradycyjnych kluczy.

Udostępnij

Dodaj komentarz