Klamka z przyciskiem czy kluczykiem do okna? Co wybrać?

Klamka z przyciskiem czy kluczykiem do okna? Co wybrać?

- Kategorie : Blog , Klamki

Klamka okienna czy do drzwi balkonowych to podstawowe wyposażenie w każdym domu i apartamencie. Dziś podczas budowy bardzo często wybiera się te produkty, które nie tylko będą estetyczne, ale i funkcjonalne. Dzięki bogatej ofercie na rynku można z powodzeniem połączyć te dwa czynniki. Dlatego konsumenci stawiają na zabezpieczenie okna przed złodziejami. Na przykład kupują te artykuły, które są o podwyższonej odporności na włamanie, a do nich montują klamki okienne na kluczyk lub z przyciskiem. Jaka z nich jednak będzie lepsza?

Klamki okienne, czyli bezpieczeństwo ochrona

Drzwi balkonowe są często użytkowane przez wszystkich domowników – zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. Każdy z nas przecież pragnie wpuścić do swojego wnętrza odrobinę świeżego, przyjemnego powietrza. Poza tym po upalnym i parnym dniu otwarcie okien lub uchylenie ich na całą noc jest częstą praktyką. Pozwala to, chociaż na chwilę przysłowiowego oddechu…

Zdarza się jednak, że pojawiają się w nas obawy przed włamaniem, zwłaszcza kiedy mieszkamy na parterze. Niestety nie są one nieuzasadnione, ponieważ czasem złodziej potrafi otworzyć nawet uchylone okno. Z tego względu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo, warto zainwestować w klamki okienne z kluczykiem bądź na przycisk. Na rynku dostępne są różne ich wersje. Jednak, zanim odpowiemy sobie na pytanie, którą z nich wybrać, poznamy bliżej wspomniane produkty..

Klamki okienne z przyciskiem

Okienne drzwi zamykane na klamkę z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci przycisku to ostatnio popularny wybór pośród osób prywatnych, jak i deweloperów. Bardzo często ten rodzaj klamki kupują rodzice, aby chronić swoje dzieci. Maluchy bowiem niestety nierzadko są na tyle zaciekawione światem, że sięgają po klamkę i nieświadomie mogą otworzyć okno. Zabezpieczenie to skutecznie zapobiegnie sytuacji, w której faktycznie zostanie ono otwarte..

Dlaczego? Ponieważ klamka z przyciskiem przekręci się dopiero wtedy, kiedy guzik zostanie mocno naduszony. Dziecko nie jest w stanie wykonać takiego ruchu, jednocześnie zmieniając pozycję klamki okiennej. Poznajmy inne mocne strony tego produktu!.

Klamka okienna z przyciskiem – zalety

  • Przede wszystkim wcześniej pisaliśmy dużo o włamaniach. Klamka okienna z przyciskiem również bardzo skutecznie ochrania przed różnymi sprytnymi działaniami. Mamy na myśli sytuację, kiedy klamka znajduje się pozycji otwartego okna i jest ono lekko uchylone. Wtedy złodziej nie popchnie jej od strony zewnętrznej, ponieważ mechanizm został skutecznie zablokowany.
  • Klamka z przyciskiem to także wygoda, ponieważ będąc jej właścicielem, nie musisz martwić się tym, że zgubisz klucz. Takie zabezpieczenie okna jest więc idealne dla zabieganych.
  • Poza tym wykonanie tej klamki okiennej jest z jednej strony bardzo staranne, estetyczne, a z drugiej funkcjonalne. Najczęściej są stworzone z aluminium.

Klamki okienne z kluczykiem

Niestety istnieje powiedzenie, że okna są najsłabszym ogniwem w konstrukcji domu. To często za ich pomocą włamywacze wchodzą do naszych wnętrz i plądrują je. Jednak klamki do okien z kluczykiem to kolejne skuteczne zabezpieczenie w drzwiach balkonowych oraz skrzydeł okien. To rozwiązanie w naszym domu zapobiegnie przed tym, aby otworzyć okno od strony zewnętrznej, a także i wewnątrz, jeśli nie będziemy mieli przy sobie kluczyka..

Poza tym klamka zablokowana kluczykiem chroni przed wyrwaniem, ponieważ cały mechanizm został bardzo mocno wzmocniony. Jest również skutecznym zabezpieczeniem przed otwieraniem okien przez dzieci..

Klamka zablokowana kluczykiem – jakie są mocne strony?

  • Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że dzięki niej uchylone okno nie otworzy się nie tylko od zewnątrz – będzie to również niemożliwe od wewnątrz, jeśli nie mamy klucza. Pozostanie ono w pozycji zamkniętej, a próby otwarcia okna bez niego, skończą się fiaskiem.
  • Klamka z kluczykiem dostępna jest w sklepie Fernand w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i szampańskiej. Dzięki temu dopasujemy całe skrzydło okienne idealnie do charakteru swojego domu.
  • Klamkę na klucz wyprodukowała znana i uznana wielu konsumentów Thirad. Ta francuska firma od wielu lat sukcesywnie rozprowadza swoje produkty na całym świecie, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo wszystkich klientów.

Montaż klamki okiennej z przyciskiem i z kluczykiem

Montaż klamki z kluczykiem czy przyciskiem powinien odbyć się fachową ręką. Jeśli więc nie wiemy, jak to zrobić, zapytajmy o poradę eksperta lub skorzystajmy z jego usług. Możemy zrobić to już przed jej zakupem, ponieważ należy odpowiednio dopasować długość je trzpienia. Z pewnością pomoże nam w tym wykwalifikowana w tej dziedzinie osoba – chyba że sam nią jesteś!.

Klamka na przycisk czy kluczyk?

Tak naprawdę zależy to od tego, jakie są nasze potrzeby. Tak naprawdę obydwa produkty skutecznie spełniają swoje zadanie. Klamka z kluczykiem wydaje się jednak nieco lepsza, jeśli chodzi o kwestie związane z włamaniem. Wszystko dlatego, że mechanizm okna jest całkowicie przyblokowany..

Jednak zarówno klamka z przyciskiem, jak i z kluczykiem skutecznie ochronią od przekręcania ich przez małe dzieci. Z perspektywy rodzica więc zakup którejkolwiek z nich jest trafnym oraz rozsądnym wyborem.

FAQ:

1. Jakie są zalety klamki okiennej z przyciskiem?

Drzwi balkonowe i okna, które mają tego typu klamki, są bezpieczne dla dzieci i chronią przed włamaniem. Niemożliwe jest bowiem otworzenie okna od zewnątrz, kiedy jest ono uchylone. Złodzieje bowiem często próbują nas obrabować właśnie w taki sposób.

2. Czym wyróżnia się klamka do okna otwierana za pomocą kluczyka?

Klamka do drzwi balkonowych czy okien na klucz to prawdziwy mocarz zabezpieczeń. Otwarcie ich bez kluczyka nie jest możliwe ani od zewnątrz, ani od wewnątrz. Całkowicie blokuje mechanizm działania okna.

3. Klamki na kluczyk czy z przyciskiem – co wybrać?

Klamki do okien to wybór bardzo indywidualny. Należy dopasować ją do własnych preferencji oraz potrzeb.

Udostępnij

Dodaj komentarz