Sejf czy kasetka na pieniądze? Co lepiej wybrać?

Sejf czy kasetka na pieniądze? Co lepiej wybrać?

- Kategorie : Blog

Chyba każdy z nas obawia się kradzieży gotówki – chodzi zarówno o sytuacje, kiedy jedziemy na wakacje i boimy się kieszonkowców, jak i wtedy, kiedy przyjdzie nam przechowywać drogocenne przedmioty czy stosy ważnych dokumentów w domach. W takim przypadku należy zastanowić się, jakie zabezpieczenie zastosować. Stąd też dziś odpowiemy sobie wspólnie na następujące pytanie – sejf czy kasetka na pieniądze?

Sejf domowy, czyli bezpieczeństwo w niewielkich rozmiarach

Sejfy atestowane, sejfy meblowe, sejfy wrzutowe, sejf wolnostojący... od nadmiaru aż boli głowa! Na rynku bowiem dostępnych jest tyle ich rodzajów, że czasem nie wiadomo, co będzie dla nas najlepsze. Dlatego też, zanim odpowiemy sobie na pytanie – kasetka czy sejf na pieniądze, poznajmy bliżej produkty, jakimi są sejfy domowe.

Najpopularniejsze z nich to zdecydowanie te z zamkiem elektronicznym bądź zamykane na klucz. Pierwsze charakteryzują się tym, że zamyka i otwiera się je na ustalony przez nas kod. Jego długość zależy od modelu sejfu. Twoim jedynym zadaniem jest go zapamiętać! Poza tym niektóre z nich mają wbudowany alarm lub są odporne na ogień.

Z kolei drugi z wymienionych to bardziej klasyczna opcja, dla tych, którzy nie ufają swojej pamięci. Te małe sejfy są bowiem zamykane na klucz. Mają wzmocniony zamek, a w zestawie najczęściej znajdują się dwa klucze, w razie awaryjnej sytuacji.

Produkty te na co dzień sprawdzają się także jako sejfy hotelowe – znajdziemy je też w firmach, gdzie znane są pod nazwą sejf gabinetowy. Wszystko, dlatego że są one w kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu zmieszczą się do szafy bądź komody.

Sejfy domowe w naszym sklepie

Tak jak wspominaliśmy wyżej, na rynku dostępne są naprawdę różnego typu sejfy. Dlatego też pragniemy podzielić się z Tobą naszą atrakcyjną ofertą tych artykułów, przeznaczonych do użytku domowego.

Jeden z nich to mini sejf domowy SEDAN 2 rygle 250X350X250. Jest ta opcja, którą zamyka się za pomocą klucza. Idealnie sprawdzi się do przechowywania gotówki. Ponadto możemy zastosować go jako sejf ścienny, ponieważ ma również otwory do mocowania na tylnej ścianie. Wyróżnia go też bardzo atrakcyjna cena!

Kolejną naszą propozycją jest sejf ognioodporny na zamek elektroniczny – oznacza to, że klucze są do niego zbędne! Mamy na myśli sejf VAUBAN przeciwpożarowy, 2 rygle, elektroniczny zamek szyfrowy, 355x496x390mm marki Thirard. Poza tym ma on dodatkowe zabezpieczenia, w postaci alarmu oraz 3. kluczy awaryjnych. Są one bardzo przydatne, kiedy zapomnimy kodu.

Kasetka na pieniądze – szukamy bezpiecznego miejsca

Kasetki na kosztowności to zdecydowanie opcja, która będzie bardziej przyjazna dla portfela. Zmieścimy w niej co prawda mniej gotówki, lecz ma ona wiele zalet, między innymi:

  • Łatwość przenoszenia – kasetki na pieniądze są niewielkich rozmiarów i w prosty sposób je przetransportujesz, wszędzie tam, gdzie tylko chcesz!
  • Bezpieczeństwo – są wyposażone w zamki i inne funkcje bezpieczeństwa, które chronią pieniądze przed kradzieżą.
  • Organizacja – pozwalają na uporządkowanie i przechowywanie pieniędzy, co umożliwia łatwe ich odnalezienie w razie potrzeby.
  • Oszczędność miejsca – kasetki na są o wiele mniejsze niż sejfy i zajmują niewiele przestrzeni.
  • Dostępność – są łatwo dostępne w sklepach w różnych rozmiarach i kształtach. Stąd też nadszedł czas, abyśmy poznali ofertę sklepu Fernand!

Kasetki na pieniądze z oferty naszego sklepu

Prezentujemy więc nasze dobrej klasy kasetki na pieniądze. Mają one bardzo wytrzymały zamek oraz odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Tego typu produkty są wręcz stworzone do trzymania w szufladzie w biurku. Poza tym możemy je także schować w przeróżnych kryjówkach, na przykład do takich miejsc szafy pancerne czy pod łóżkiem – każdy ma na to swoje sposoby!

Kasetka na pieniądze w naszym asortymencie dostępna jest także w różnych kolorach i rozmiarach.

Sejf czy kasetka na pieniądze?

Przede wszystkim wybierając sejf lub produkt typu kasetka na pieniądze, należy w pełni dostosować go do własnych potrzeb. Jednym osobom będzie potrzebny bowiem sejf ogniotrwały, innych zadowolą w pełni mini sejfy ścienne, a niektórych w pełni usatysfakcjonują poręczne kasetki. Pamiętaj, że w zabezpieczenie naprawdę warto zainwestować.

Wszystko dlatego, że kradzież to naprawdę niemiłe doświadczenie. Czasem odzyskanie przedmiotów jest bardzo czasochłonne, a w rezultacie pomimo starań okazuje się niemożliwe. Zaoszczędźmy sobie takich zmartwień i myślmy prewencyjnie. Kasy pancerne czy takie przedmioty jak kasetka to niedrogi wydatek w porównaniu do tego, co możemy stracić. Złodzieje często działają wtedy, kiedy tracimy czujność. Dlatego powtarzamy słowa mądrzejszych od nas – przezorny zawsze ubezpieczony.

Jeśli masz problem z wyborem sejfu bądź kasetki zachęcamy do nawiązania kontaktu. Nasi pracownicy z chęcią odpowiedzą na zadane pytania. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy – czekamy właśnie na Ciebie!

FAQ:

  • Jakie zalety ma mały sejf?

Przede wszystkim może być on zamykany na kluczyk bądź kod. Poza tym bez problemu przytwierdzimy go do ściany lub podłoża, dzięki czemu gotówka, kosztowności czy ważne dokumenty będą nie do ruszenia! Kompatybilne rozmiary pozwolą Ci na schowanie go w szafie bądź biurku, a on sam posłuży również jako sejf biurowy.

  • Czym wyróżniają się kasetki na pieniądze?

Kasetka jest jeszcze mniejsza i ma zamek na kluczyk. Bez problemu przeniesiemy ją we wskazane miejsce i schowamy do kryjówki. Poza tym to opcja bardzo atrakcyjna finansowo. Ponadto w naszym sklepie znajdziemy ich spory wybór, jeśli chodzi o gabaryty i kolory.

  • Sejf czy kasetka – co wybrać?

Skup się przede wszystkim na swoich potrzebach – to Ty bowiem będziesz przechowywać w ich wnętrz przeróżne przedmioty. Radzimy również dobrze zainwestować w zabezpieczenie, ponieważ kradzieże zdarzają się codziennie. Odzyskiwanie rzeczy jest niekiedy bardzo żmudne i trudne, stąd też warto im po prostu zapobiegać.

Udostępnij

Dodaj komentarz