Zabezpieczenie szuflad i szafek przed dziećmi – jakie blokady wybrać?

Zabezpieczenie szuflad i szafek przed dziećmi – jakie blokady wybrać?

- Kategorie : Blog

Maluchy są bardzo przejęte światem, dlatego też z chęcią go odkrywają i zaspokajają swoją ciekawość, grzebiąc po różnych zakamarkach domu. Taka zabawa może jednak okazać się dla nich niebezpieczna, ponieważ dzieci pozbawione instynktu samozachowawczego nie są zbyt ostrożne w swoich eksploracjach. Wielu rodziców zastanawia się, jaka blokada na szuflady przed dziećmi będzie najlepiej spełniać swoje funkcje oraz ich oczekiwania. W tym artykule postaramy się przybliżyć temat zabezpieczeń przed dziećmi.

Zabezpieczenia szafek i szuflad – dlaczego są przydatne?

Gdy szkraby zaczynają stawiać pierwsze kroki, bardzo szybko stają się energiczne. Trudno czasem nadgonić je w zabawie, dlatego też ostre zakończenia kanciastych mebli oraz zawartość szuflad staje się bezpośrednim zagrożeniem dla malucha. Zabezpieczenie rogów umeblowania jest koniecznością, aby maluchowi nie stała się krzywda – zwłaszcza że dopilnowanie jego poczynań może okazać się nie lada wyzwaniem.

Dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę, zatem otwieranie i szperanie po zawartości domowych szafek jest dla nich niezwykle proste. Wówczas narzędzia do blokowania szuflad są zbawieniem dla rodziców, ponieważ nie muszą nieustannie martwić się o zdrowie swojego dziecka. Maluchy lubią konsumować różnego rodzaju preparaty (np. środki czystości) i połykać małe przedmioty, dlatego też lepiej jest zapobiegać sytuacjom, które mogą zagrażać ich życiu.

Jak zabezpieczyć szuflady przed dziećmi?

Praktyczne zabezpieczenie szuflad jest niezbędne, aby dziecko mogło odkrywać tajemnicze zakamarki domu. Niestety nie jesteśmy w stanie schować wszystkiego przed maluchem, zatem najlepszym wyjściem jest wyposażenie szuflad w specjalne akcesoria, które uniemożliwią szkrabowi otwieranie drzwiczek mebli.

Świetnym rozwiązaniem jest zakup narzędzia do blokady szuflad, które kompatybilne jest ze wszystkimi rodzajami umeblowania. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do rozmiarów swoich szuflad, a w przypadku wymiany mebli na inne modele, nie ma konieczności, abyście musieli ponownie zakupić zabezpieczenia.

Jaka blokada na szafki przed dziećmi?

Szafki również skrywają wiele niebezpiecznych przedmiotów, dlatego powinniście wyposażyć meble w specjalne, regulowane blokady. Odpowiednie zabezpieczenie szafek jest bardzo ważne, dlatego też na ich kantach możecie umieścić specjalne nakładki ochronne – zwłaszcza jeżeli meble są niskie. Uchroni to głowę Waszej pociechy przed ewentualnym urazem.

Ponadto należy pamiętać, że maluchy potrafią być bardzo nieostrożne, a ich ruchy są nieprzemyślane i gwałtowne. W wyniku tego ich paluszki mogą zostać przytrzaśnięte w momencie otwierania i zamykania drzwiczek szafki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnych amortyzatorów, które chronią delikatne rączki dzieci przed obrażeniami. Takie amortyzatory świetnie sprawdzą się również w drzwiach pokojów – zwłaszcza że pociechy często traktują je jak zabawkę.

Jakie miejsca w domu należy jeszcze zabezpieczyć?

Mimo że dom jest ostoją i źródłem ciepła rodzinnego, dla malucha jest to miejsce, w którym czyha wiele zagrożeń. Jednym z nich są odsłonięte gniazdka. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze dla każdego rodzica, dlatego warto wiedział jakie zabezpieczenia gniazdek będą najlepiej spełniały swoją funkcję.

Świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie swoich gniazdek w specjalne zaślepki. Dzięki nim maluch nie wetknie żadnych przedmiotów oraz palców do wnętrza instalacji. Jest to skuteczna ochrona przed prądem elektrycznym, ponieważ wyjęcie takiej zaślepki graniczy z cudem.

Elementami, które również powinny zostać zabezpieczone, są okna. Niekiedy zdarza się, że w pomieszczeniu brakuje powietrza i trzeba je wywietrzyć. Wówczas w głowie pojawiają się przeróżne czarne scenariusze, w których dziecko występuje w roli głównej. Blokada zawiasów okna to bardzo skuteczna forma zabezpieczenia, ponieważ dzięki niej maluch nie będzie w stanie otworzyć samodzielnie szyby okiennej. Takie narzędzie jest również przydatne do zabezpieczenia drzwi, za którymi znajduje się pokój z torem stworzonym z potencjalnych zagrożeń.

Oprócz gniazdek, szuflad oraz szafek warto zabezpieczyć także inne źródła bezpośrednich niebezpieczeństw. Ostre kanty stołów, drzwi oraz łóżek powinniście wyposażyć w nakładki ochronne.

Ile kosztuje praktyczne zabezpieczenie szuflad i szafek?

Koszty zabezpieczenia szuflad oraz szafek zależą od pewnych czynników. Podstawową kwestią jest fakt, w jakiej ilości produkt jest sprzedawany. Czasami zdarza się, że jest on kompletowany w zestawie, który zawiera kilka sztuk. Wówczas wtedy cena może być nieco wyższa. Koszt takich zabezpieczeń uwarunkowany jest tym, jakiej wielkości są akcesoria. Wszystko to dlatego, że do wyprodukowania większych narzędzi zużyte zostało więcej materiałów.

Czym charakteryzuje się idealny sklep z zabezpieczeniami?

Dobry sklep oferujący zabezpieczenia przed dziećmi, powinien w swojej ofercie posiadać funkcjonalne, regulowane produkty dobrane do potrzeb oraz preferencji klientów. Oprócz tego powinien zawierać współpracę tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi producentami, którzy dbają o staranne wykonywanie swoich artykułów. Ważne jest, aby materiały były wytrzymałe i trwałe, ponieważ na szali jest zdrowie oraz życie pociech.

Wszystkie te kryteria spełnia Fernand.pl. Jest to sklep ślusarski, w którym pracuje zespół młodych, energicznych i doświadczonych profesjonalistów.

FAQ:

Zabezpieczenia na szuflady przed dziećmi – po co je montować?

Maluchy są bardzo energiczne i porywcze, dlatego też trzeba zadbać o ich bezpieczeństwo. Dzieci nie mają instynktu samozachowawczego, zatem nie są w stanie samodzielnie wybadać niebezpieczeństwa. Takie blokady i zabezpieczenia mogą uchronić je przed zrobieniem sobie krzywdy.

Gdzie jeszcze należy założyć zabezpieczenia?

Najważniejszymi elementami, gdzie powinniście zainstalować nakładki ochronne, blokady czy amortyzatory są kanty mebli, wejścia gniazdek elektrycznych, zawiasy okien oraz otwory drzwi i szafek.

Jakie są ceny zabezpieczeń szafek i szuflad przed dziećmi?

Ceny zabezpieczeń nie są wysokie, dlatego też rodzice mogą sobie pozwolić na zapewnienie bezpiecznej przestrzeni swojemu dziecku.

Udostępnij

Dodaj komentarz