Zamek do drzwi a ubezpieczenie mieszkania

Zamek do drzwi a ubezpieczenie mieszkania

- Kategorie : Blog

Wszyscy z nas pragniemy chronić nasze domy i mieszkania przed dokonaniem kradzieży z włamaniem. Nikt przecież nie cieszy się z wizyty niespodziewanego gościa, która często wiąże się ze stratą cennych dla nas przedmiotów czy innych kosztowności. Bardzo ważne więc jest to, by wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne, pilnować kluczy do nich i nie chwalić się, gdzie trzymamy zapasowy egzemplarz. Jednakże bardzo dobrym pomysłem jest ubezpieczenie mieszkania polisą. Jak się okazuje, zamek do drzwi ma wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii!

Wymogi ubezpieczycieli do zamków

Bez zamka do drzwi nie otrzymamy polisy. Ubezpieczyciele wymagają zamka wielozastawkowego, który jest uznawany za niezawodny i trudny do sforsowania. Te specyficzne wymagania są często opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia, a nie spełnienie ich może skutkować odmową wypłaty odszkodowania. Niektóre firmy ubezpieczeniowe idą jeszcze dalej w swoich wymaganiach i oczekują, że drzwi będą zabezpieczone nie jednym, ale dwoma zamkami wielozastawkowymi.

Ponadto, aby potwierdzić jakość i skuteczność zabezpieczeń, zamki tego typu muszą mieć Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej (RC2) lub Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Policji. Należy jednak pamiętać, że oznaczenia dotyczą także takich elementów jak:

  • mechanizm zamka wpuszczanego,
  • okucie zabezpieczające przed takimi czynnościami jak wyrwanie i rozwiercenie,
  • certyfikatem musi być oznaczona również wkładka atestowana.

Jakie zamki do ubezpieczenia mieszkania?

Przy wyborze zamków do ubezpieczenia mieszkania, wiele osób skupia się na produkcie, jakim jest zamek wielopunktowy listwowy. Działa on w następujący sposób: przekręcenie klucza powoduje blokadę w kilku punktach na wysokości drzwi.

Dzięki temu mechanizmowi drzwi stają się bardziej odporne na próby włamania. Zamki listwowe tego typu to naprawdę świetny wybór. Ponadto w wielu przypadkach wystarczy mieć jeden taki zamek w drzwiach, aby spełnić wymogi ubezpieczycieli i otrzymać polisę.

Zamek do drzwi a ubezpieczenie mieszkania i domu

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi jest kluczowym elementem, który może wpłynąć na koszt ubezpieczenia mieszkania. Im bardziej zaawansowany i bezpieczny zamek, tym niższa prawdopodobnie będzie składka ubezpieczeniowa. To wynika z faktu, że takie produkty znacznie utrudniają potencjalnym włamywaczom dostęp do mieszkania. To z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia szkody, za którą odpowiedzialność ponosi ubezpieczyciel.

Przy wyborze zamka koniecznie należy więc zwrócić uwagę na jego certyfikaty i standardy bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że inwestycja w dobry produkt tego typu to nie tylko oszczędność w kwestii składki polisy, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla nas i naszej rodziny – a to jest przecież bezcenne. Każdy w swoim domu powinien czuć się w pełni komfortowo.

Co jeszcze wpływa na ceny ubezpieczeń nieruchomości?

Ceny polis dla nieruchomości mogą być kształtowane przez wiele czynników. Ubezpieczenie domu staje się tańsze, jeśli możemy wykazać, że podjęliśmy dodatkowe środki ostrożności. Często zaliczają się do nich m.in. szyby antywłamaniowe, kraty w oknach, żaluzje antywłamaniowe, a także systemy alarmowe czy monitoring. Wszystkie te elementy zwiększają trudność dostępu dla potencjalnych włamywaczy.

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na koszt polisy jest usytuowanie mieszkania lub domu. Lokalizacja w spokojnej, dobrze oświetlonej okolicy z niskim wskaźnikiem przestępczości może niekiedy także obniżyć koszty ubezpieczenia w porównaniu z miejscem w mniej ciekawym rejonie.

Jak chronić swoje drzwi wejściowe?

Chronienie swojego domu przed włamaniem to kluczowy element dbałości o nasze bezpieczeństwo i innych domowników. Istotną rolę odgrywa tutaj ostrożność i odpowiednie nawyki. Właściwe zamykanie okien, zwłaszcza gdy wychodzimy z domu na dłuższy czas i mieszkamy na parterze, jest tu podstawą. Należy pamiętać, że otwarte lub nawet uchylone może być zachętą dla potencjalnych włamywaczy.

Jeśli inwestujemy w drzwi antywłamaniowe z szybą antywłamaniową, to z pewnością zwiększamy poziom ochrony swojego mieszkania lub domu. Takie drzwi stanowią trudną barierę do pokonania dla intruza i często odstraszają od prób włamania.

Drzwi zewnętrzne – zawsze pilnujmy kluczy!

Pilnowanie kluczy do drzwi zewnętrznych to podstawa w dbaniu o bezpieczeństwo własnego domu. Nigdy nie powinniśmy zostawiać ich w miejscach dostępnych dla osób trzecich ani zdradzać, gdzie schowaliśmy klucz zapasowy. Kryjówka takiego egzemplarza powinna być tajemnicą znaną tylko najbliższym.

Dla tych, którzy pragną dodatkowej ochrony swoich kluczy, polecamy specjalne skrytki lub kasetki bezpiecznikowe. Są one dostępne w ofercie naszego sklepu. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem Fernand i wyboru najlepszego rozwiązania dla swojego domu. Jesteśmy pewni, że każdy z nas znajdzie tu coś dla siebie!

FAQ:

  • Zamek do drzwi a ubezpieczenie mieszkania – jakie znaczenie dla wysokości składki ma zamek do drzwi wejścia?

Zamek do drzwi odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu składki ubezpieczeniowej. Im bardziej zaawansowany i bezpieczny, tym niższa prawdopodobnie będzie składka polisy. Wszystko dlatego, że dobre zabezpieczenie drzwi zmniejsza ryzyko wystąpienia szkody.

  • Jakie są podstawowe wymagania ubezpieczycieli dotyczące poszczególnych zamków w drzwiach?

Dwa zamki wielozastawkowe lub jeden zamek wielopunktowy to najczęstsze minimum wymagane przez ubezpieczycieli. Szczegóły są opisane w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Ponadto konieczne są tutaj konkretne certyfikaty potwierdzające jakość zabezpieczeń.

  • W jaki sposób zamek wielopunktowy listwowy zwiększa bezpieczeństwo drzwi wejściowych?

W zamku wielopunktowym listwowym istotny jest jego sposób działania. Przekręcenie klucza powoduje blokadę w kilku punktach na wysokości drzwi. Dzięki temu są bardziej odporne na próby włamania. Jest to bezpieczny wybór, często wystarczający do spełnienia wymagań ubezpieczycieli.

Udostępnij

Dodaj komentarz